НОВИНИ

26.01.2011 | Росія і Болгарія можуть перейти на прямі контракти щодо постачання газу
Джерело - Korespondent

Голова правління Газпрому Олексій Міллер і виконавчий директор Булгаргаза Димитр Гогов обговорили перехід на прямі контрактні взаємини при постачаннях російського природного газу до Болгарії, повідомила прес-служба російської компанії.



Росія і Болгарія можуть перейти на прямі контракти щодо постачання газу

Болгарія купує у Газпрому 70% всього споживаного країною газу. За попередніми даними, в 2010 році обсяг поставок ТОВ Газпром експорт у країну склав близько 2,6 мільярда кубометрів. Болгарське керівництво ще в липні 2010 року попросило знизити ціни на паливо. У листопаді, напередодні візиту прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна до Болгарії, стало відомо, що газовий холдинг сформулював пакетну пропозицію щодо зниження ціни поставок природного газу Болгарії на 5-7% до кінця 2012 року.


Конкретні параметри і пільгові цінові умови було зафіксовано в протоколі між Газпром експортом і Булгаргазом. Також досягнуто домовленості про виключення посередників з технологічного ланцюжка постачання російського газу до Болгарії, починаючи з січня 2013 року. Передбачається, що до 30 червня 2011 року Газпром експорт укладе з Булгаргазом прямий довгостроковий договір про постачання.


Також учасники зустрічі обговорили хід робіт за проектом Південний потік. "Олексій Міллер і Димитр Гогов зійшлися на думці, що, зважаючи на неминуче збільшення попиту на природний газ у Європі, своєчасна реалізація Південного потоку буде відповідати інтересам мільйонів європейських споживачів", - йдеться в повідомленні.


Проект Південний потік реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи.


Передбачається, що потужність Південного потоку буде нарощуватися поступово. Загальна проектна продуктивність морської ділянки Південного потоку досягне 63 мільярдів кубометрів на рік. Планується, що морська ділянка газопроводу пройде по дну Чорного моря від компресорної станції Руська на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Його загальна довжина складе близько 900 кілометрів, максимальна глибина – більш ніж два кілометри.


Для реалізації сухопутної частини проекту за кордоном з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією та Австрією було підписано міжурядові угоди.


Зараз здійснюється розробка зведеного техніко-економічного обґрунтування Південного потоку, що включає в себе ТЕО морської ділянки, а також ТЕО газопроводів на територіях країн Південної та Центральної Європи.


Зведене ТЕО планується підготувати до лютого 2011 року, а газопровід буде запущено в експлуатацію в грудні 2015 року.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7720. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект