Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - УКРІНФРМ

Уряд Китаю активно обговорює проект розробки і створення власного авіаційного двигуна, на що готовий витратити до 16 млрд доларів.


Джерело - Korespondent

"Великої коаліції немає", - заявив Вендола після зустрічі з головою лівоцентристського альянсу П'єром Луїджі Берсані.


Джерело - Korespondent

Європейський парламент та уряди окремих країн Європейського союзу досягли попередньої угоди щодо обмеження виплати бонусів керівним співробітникам банків.


Джерело - УКРІНФОРМ

О 20:00 за європейським часом (21:00 за Києвом) у Ватикані буде оголошений режим вакантного престолу.


Джерело - УНІАН

Розроблювач "списку Магнітського", член палати представників США від республіканців Кріс Сміт заявив, що йому відмовили в російській візі.


Джерело - УНІАН

Про це Президент Росії Володимир Путін сказав на розширеному засіданні колегії Міністерства оборони РФ.


Джерело - Українська енергетика

Іранський переговірник Саїд Джалілі заявив, що США та їх партнери зробили "більш реальну та логічну" пропозицію в ході дводенної зустрічі в колишній столиці Казахстану - місті Алмати.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Радіостанції «Ехо Москви» Олланд розповів, що проситиме Путіна допомогти у виведенні французьких військ і обладнання з Афганістану.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент Італії Джорджо Наполітано скасував обід з німецьким опозиційним політиком Пером Штайнбрюком – після того, як Штайнбрюк назвав «клоунами» двох фаворитів італійських виборів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Більш як вісім тисяч громадян Румунії, які представляють усі повіти країни, в тому числі політики і духовенство, взяли участь у масовій акції протесту, що пройшла у місті Бірлад. Учасники акції протестували проти видобутку сланцевого газу в країні.


Джерело - Korespondent

Колишній посол Панами при Організації американських держав Гільєрмо Кочес заявив, що володіє конфіденційною інформацією про стан здоров'я президента Венесуели Уго Чавеса.


За матеріалами - Korespondent

Парламент Словенії висловив вотум недовіри уряду на чолі з Янезом Яншею у зв'язку зі звинуваченнями в корупції і обрав новим прем'єром 43-річну Аленку Братушек, що стала першою жінкою на чолі кабінету міністрів країни.


За матеріалами - Korespondent

Зокрема, на підтримку Лью проголосував 71 сенатор, у тому числі 20 представників Республіканської партії. Проти було подано 26 голосів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Дводенне засідання в Алмати (Казахстан) по обговоренню іранської ядерної програми завершилося без очевидних результатів і особливого зближення поглядів.


Джерело - Korespondent

Середній вік обраних депутатів складе 48 років: у нижній палаті - 45 років, у сенаті - 53 роки. Ці цифри вказють на істотне омолодження складу парламенту порівняно з парламентом попереднього скликання.


Джерело - Korespondent

У середу вранці, 27 лютого, екс-сенатор Чак Хейгел прийняв присягу як міністр оборони США.


За матеріалами - Korespondent

Джеффрі Пайатт працював заступником посла і радником-посланником у посольстві США в Індії з 2002 по 2007 рік.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Дипломати Ірану і шести світових держав продовжують в казахстанському місті Алмати переговори щодо суперечливої ядерної програми Ісламської республіки.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Французький лідер зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити двосторонні відносини, інформує прес-служба Кремля. Ідеться про співпрацю у сферах торгівлі, енергетики, інвестицій, інновацій та передових технологій.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Результати парламентських виборів в Італії практично унеможливлюють створення дієздатного уряду. Країна опинилася під загрозою некерованості.


Джерело - УНІАН

Держсекретар США Джон Керрі, який "винайшов" центральноазіатську країну Кирзахстан, якої немає на мапах, вважає, що демократичні підвалини США дозволяють громадянам країни мати право на дурість.


Джерело - УНІАН

Банки Грузії в масовому порядку скуповуються російськими банками, повідомив президент країни Михайло Саакашвілі на зустрічі з представниками провідних грузинських телеканалів.


За матеріалами - Korespondent

Сенат США затвердив екс-сенатора Чака Хейгела на посаду міністра оборони. На підтримку кандидатури Хейгела проголосували 58 сенаторів, проти - 41.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Новообраний президент Кіпру Нікос Анастасіадіс заявив, що міністром фінансів у майбутньому складі уряду Кіпру стане Міхаліс Сарріс, а міністерство закордонних справ очолить Іоанніс Касулідес.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Грузії Міхаїл Саакашвілі відмовився від послуг Спеціальної служби державної охорони.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Профільний комітет Сенату США підтримав кандидатуру екс-керівника апарату Білого дому Джека Лью на пост міністра фінансів країни.


За матеріалами - Української енергетики

Наступного року Україна головуватиме в Енергетичному Співтоваристві. Про це заявив заступник директора та керівник юридичного департаменту Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірк Бушле.


Джерело - Українська енергетика

На початку наступного опалювального сезону 2013/2014 років є реальна можливість реверсних поставок газу зі Словаччини та Угорщини.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Лівоцентристи набрали 29,55% голосів виборців до нижньої палати парламенту. Наразі залишилося підрахувати бюлетені з менш як 100 з 60431 дільниць для голосування. Коаліція Берлусконі отримала 29,18%", - йдеться в повідомленні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Услід за партією ГЕРБ, що відмовилася від мандату на формування нового уряду Болгарії, від такої долі мають намір відмовитися і дві інші політичні сили, представлені в парламенті країни - "Болгарська соціалістична партія" і "Рух за права і свободи".


Джерело - УНІАН

РФ і США знайшли спосіб зрушити переговори з протиракетної оборони з мертвої точки.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Державний секретар США Джон Керрі продовжує своє перше міжнародне турне на посаді очільника американського зовнішньополітичного відомства.


Джерело - Українська слуба "Радіо Свобода"

Сьогодні в казахстанському місті Алмати представники шести світових держав – США, Росії, Китаю, Великої Британії, Франції та Німеччини зустрінуться з іранськими дипломатами.


За матеріалами - Korespondent

Після опрацювання інформації з 99,99% національних виборчих дільниць, лівоцентристські сили отримують 29,54%. На другому місці з невеликим відставанням – правоцентристська коаліція Сильвіо Берлусконі, за яку проголосували 29,18% виборців.


Джерело - УКРІНФОРМ

Попит на літаки в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону в найближчі 20 років становитиме близько 1,6 трильйона доларів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Політична партія ГЕРБ у понеділок відмовилася формувати новий уряд Болгарії.


Джерело - УКРІНФОРМ

Інвестори побоюються, що політичний глухий кут в Італії зашкодить проведенню економічних реформ в третій за величиною європейській економіці.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генеральний Секретар, який вів переговори з паном Лавровим у штаб-квартирі НАТО, сказав, що НАТО і Росія повинні розвивати значні минулорічні досягнення в сфері практичної співпраці між двома сторонами.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

На засіданні в Брюсселі 21 лютого міністри оборони країн НАТО узгодили конкретні цілі ще більш серйозної підготовки і навчань з метою збереження отриманих уроків оперативної сумісності.


Джерело - Українська енергетика

Проект Транскаспійського газопроводу відіграватиме важливу роль в подальшому розвитку Південного газового коридору, вважає Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер, який заявив про це у контексті запланованих з’єднувальних газопроводів.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Генеральний Ссекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен сказав, що члени Альянсу повинні забезпечити збереження і розвиток досягнутих під час місії в Афганістані оперативної сумісності і спроможності.


Джерело - Korespondent

На парламентських виборах в Італії, які проходять 24 і 25 лютого, лідирує лівоцентристська коаліція на чолі з лідером Демократичної партії П'єром Луїджі Берсані.


Джерело - УНІАН

У Брюсселі підписали документ щодо зацікавленості Європейського Союзу в модернізації української ГТС.


Джерело - Голос Америки

До 1 березня Конгрес США та Білий Дім мають домовитись щодо плану скорочення бюджету. Найгірше від цього постраждає військова галузь.


Джерело - Голос Америки

Президент Барак Обама та республіканці в Конгресі опинилися в ситуації гострого політичного протистояння щодо вступу в дію значних бюджетних скорочень.


За матеріалами - УНІАН

Економіку єврозони очікує спад другий рік поспіль, а країни Євросоюзу в цілому зможуть наростити свій ВВП в поточному році лише на 0,1%, спрогнозували в Єврокомісії.


За матеріалами - Korespondent

Кандидат правих сил Нікос Анастасіадіс обраний президентом Кіпру, свідчать офіційні дані.


Джерело - УКРІНФОРМ

В Мінфіні цього разу налаштовані рішуче: там говорять, що без скорочення військових витрат закрити гігантський дефіцит бюджету країни неможливо, а військові все одно не навчаться витрачати гроші ефективно.


Джерело - УКРІНФОРМ

Японія заявила про захід трьох китайських розвідувальних кораблів у територіальні води поблизу спірних островів, права на які крім неї пред'являють Тайвань і КНР.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Протестанти також наполягають на зміні політичної системи, скороченні кількості депутатів у парламенті, на скликанні Великих народних зборів і внесенні змін до Конституції, які нададуть більше прав народу.


Джерело - УКРІНФОРМ

«Ми внесли питання про вотум недовіри нинішньому уряду, щоб новий сформований орган врятував країну від кризи і припинилася агонія уряду Янеза Янші», - сказав керівник парламентської фракції ПС.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

На саміт лідерів України та Євросоюзу, що відбудеться у понеділок у Брюсселі, європейські дипломати та політичні аналітики не покладають великих сподівань.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

«Ми обговорили процеси оборонної реформи у Збройних Силах України і визначили основні пріоритетні напрямки співробітництва України з НАТО в оборонній сфері на середньострокову перспективу», - заявив глава військового відомства.


Джерело - УНІАН

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявляє, що рішення Північноатлантичного Альянсу про можливість членства України зберігається.


Джерело - Korespondent

Без виконання вимог Євросоюзу підписання угоди про асоціацію неможливе, нагадали у міністерстві закордонних справ Німеччини напередодні саміту Україна-ЄС. У Берліні застерігають від втрати часу.


Джерело - УНІАН

Україна приєдналася до операції НАТО з протидії піратству “Океанський щит”.


За матеріалами - Європейського простору

Пропоновані зміни до угоди, яка вже чинна з 2008 року, мають спростити вимоги до документів, які підтверджують мету подорожі, для ширшого кола прохачів віз, а також скасовують плату за візи в деяких додаткових випадках.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Візит Віктора Януковича до Польщі напередодні саміту Україна-ЄС Варшава розглядає як допомогу на шляху підписання Угоди про асоціацію. Утім, польські оглядачі скептичні щодо успіху цієї місії.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Якщо найближчими днями Конгрес і Білий дім не дійдуть згоди щодо бюджету США, уряду доведеться скорочувати всі бюджетні витрати – від оборонних програм до соціальних.


За матеріалами - Украхнської служби "Радіо Свобода"

Сполучені Штати і Китай обмінюються звинуваченнями у підривній діяльності в інтернеті. Це сталося після того, як низка американських державних установ, приватних компаній та засобів масової інформації зазнали кібернападів.


Джерело - Korespondent

США ясно дали зрозуміти, що віддані завданню поступового скорочення загальної кількості ядерних озброєнь, в тому числі роботі над новими угодами з Росією про скорочення oзброєнь – стратегічних, нестратегічних, розгорнутих і нерозгорнутих.


Джерело - Korespondent

Представники Республіканської партії в Сенаті Конгресу США можуть заблокувати призначення Джона Бреннана на посаду глави ЦРУ.


Джерело - Українська енергетика

Компанії, що належать «Газпрому», не мають бути залучені до будь-якого балтійського терміналу скрапленого газу, тому що метою проекту буде скоротити залежність регіону від російських поставок, заявили Латвія та Естонія.


Джерело - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністра Республіки Молдова Влад Філат вважає, що відставка Кабінету Міністрів неминуче приведе країну до дострокових парламентських виборів.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Вже вранці почну консультації з усіма парламентськими групами. З усіма разом, а не окремо, щоб ні у кого не залишилося й краплі сумніву про таємні коаліції", - заявив він.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Під час засідання Комісії Україна-НАТО 22 лютого у Брюсселі сторони обговорять перспективи поглиблення співробітництва і політичного діалогу.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер вважає, що тристоронній консорціум з постачання газу між Росією, Україною та ЄС буде вигідним для всіх сторін.


Джерело - УНІАН

Володіння нерухомістю за кордоном стало причиною складання депутатських повноважень Володимиром Пехтіним, головою думської комісії з етики, слідом на схожих підставах піти з Держдуми можуть ще шість єдиноросів.


Джерело - УНІАН

На своєму підприємстві в Натанзі Іран почав монтувати більш сучасні газові центрифуги, які призначені для збагачення урану.


Джерело - УНІАН

Президенти поговорили віч-на-віч перед офіційною зустріччю, але подробиць не наводять.


Джерело - Korespondent

Ірландський прем’єр-міністр Енда Кенні у парламенті вибачився від імені держави за його роль у функціонуванні «пралень Магдалини» - жіночих католицьких притулків, мешканок яких примушували займатися важкою фізичною працею.


Джерело - Korespondent

Президент Бразилії Ділма Руссефф через травму була змушена провести зустріч з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим в одній туфлі.


Джерело - Korespondent

Стокгольмський арбітражний суд зобов'язав Нафтогаз виконати контракт з італійським трейдером Italia Ukraina Gas і поставити йому 13,1 млрд кубометрів газу за цінами 2003 року - $110 за тис. кубометрів.


Джерело - Korespondent

Із 20 лютого, Україна може експортувати продукцію птахівництва на ринок Євросоюзу.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Дотепер жодний американський законодавець або урядовець не оприлюднював загальну кількість загиблих внаслідок сотень атак, метою яких є ліквідація терористичних осередків у Пакистані, Ємені та інших країнах.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Шість провідних держав світу мають намір звернутися до Ірану з «серйозними» і «суттєвими» пропозиціями наступного тижня – коли Казахстан прийматиме черговий раунд переговорів з приводу ядерної програми Тегерана.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр оборони Японії Іцунорі Онодера і міністр ВМС США Рей Мабус висловили спільну думку про те, що необхідно відкрити лінію екстреного зв'язку між офіційними представниками оборонних відомств Японії та Китаю.


Джерело - Українська енергетика

Туреччина сподівається підписати з Катаром довгостроковий контракт на купівлю природного газу, якщо інша сторона погодиться на зважені ціни.


Джерело - УКРІНФОРМ

Дональд Туск провів рокіровки в уряді: так, міністр фінансів Польщі Яцек Ростовський стане віце-прем'єром,міністр внутрішніх справ Яцек Ціхоцький - головою канцелярії Ради міністрів, а на його місце призначено юриста Бартломея Сенкевича.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Європарламенті стурбовані зволіканням Словенії, Данії та Німеччини із завершенням внутрішніх процедур щодо схвалення рішення про вступ Хорватії до ЄС з 1 липня 2013 року.


Джерело - Українська правда

Віктор Янукович вирушає у середу до Польщі, де зустрінеться з польським президентом Броніславом Коморовським і словацьким президентом Іваном Гашпаровічем.


Джерело - Korespondent

До підписання готуються такі документи, як Спільна заява за результатами саміту і кредитна угода про виділення Україні макрофінансової допомоги з боку ЄС на суму більш ніж 600 млн євро.


Джерело - Голос Америки

Обама закликав республіканських законодавців погодитись на план, запропонований демократичними законодавцями Сенату щодо збільшення надходжень шляхом покладення краю деяким податковим пільгам для багатих осіб і корпорацій.


Джерело - Korespondent

Близько 1 800 злитків золота, що належали поваленому президентові Тунісу Зіну аль-Абідіну Бен Алі, незаконно вивозилися з країни через Францію.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У резиденції Броніслава Коморовського в курортному місті Вісла Янукович спершу зустрінеться віч-на-віч з польським колегою, а 21 лютого до дискусії приєднається президент Словаччини Іван Гашпарович.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США Барак Обама заявив у вівторок, що генерал Джон Аллен вирішив піти у відставку і відмовився перебирати чільні командні посади НАТО і військ США в Європі.


Джерело - Korespondent

У заході братимуть участь усі державні установи та компанії, транспорт, банки, лікарні, суди, школи та університети. Також будуть страйкувати працівники приватного сектору. В Афінах заплановано два великих профспілкових мітинги.


Джерело - УКРІНФОРМ

Офіційний Пекін вкотре відхилив усі звинувачення з боку США у здійсненні китайськими військовими структурами хакерських атак на американські сайти.


Джерело - УКРІНФОРМ

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ з затяжних конфліктів, посол Андрій Дещиця заявив про готовність підтримувати регулярні прямі контакти між Кишиневом і Тирасполем, закликавши сторони до активізації двостороннього діалогу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Нещодавно призначений держсекретар США здійсніть перше зарубіжне турне до дев’яти країн Європи та Близького Сходу з 24 лютого по 6 березня.


Джерело - Korespondent

Посол США при НАТО Іво Даалдер заявив, що Америка не стане розголошувати відомості про чисельність військового контингенту, який залишиться в Афганістані після 2014 року.


Джерело - Korespondent

У вівторок, 19 лютого, Антверпенський World Diamond Centre дав оцінку вкраденій напередодні ввечері в аеропорту Брюсселя партії алмазів. За даними компанії, вартість діамантів складає 50 мільйонів євро.


Джерело - УКРІНФОРМ

Таку думку висловив керівник генерального директорату з енергетики Єврокомісії Філіп Лоу на міжнародній конференції "Сланцевий газ у Європі: громадське сприйняття та роль промисловості", яка відбулася у вівторок у Брюсселі.


Джерело - Korespondent

У цілому російська еліта налаштована на те, що Путін піде на новий термін у 2018 році, однак готує і запасний план, а саме займається пошуком нового прем'єра, який у разі чого стане президентом.


Джерело - УНІАН

Президент Вірменії подякував суперникам і привітав свою команду з перемогою на виборах.


Джерело - УНІАН

Міністри закордонних справ Польщі, Швеції та Великої Британії прибули до Молдови для переговорів щодо прогресу в “Східному партнерстві”.


За матеріалами - Korespondent

Українські компанії не увійшли до списку 100 найбільших світових виробників зброї, підготовленого Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження проблем миру SIPRI за підсумками 2011 року, через проблеми з доступом до даних.


Джерело - Європейський простір

Міністри закордонних справ країн ЄС ще раз підкреслили готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною, якщо Київ продемонструє прогрес. Про це сказано у схвалених на засіданні Ради закордонних справ ЄС висновках щодо «Східного партнерства».


Джерело - УКРІНФОРМ

У корупційних справах, що розслідуються молдавським національним Центром з боротьби з корупцією, фігурують представники усіх без виключення політичних партій, що входять до правлячої коаліції.


За матеріалами - Korespondent

За підсумками голосування у другий тур пройшли кандидат від партії ДІСІ (Демократичний збір) Нікос Анастасіадіс і кандидат від комуністичної партії АКЕЛ Ставрос Малас.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Греція, Албанія та Італія дали зелене світло будівництву газогону, яким газ з Азербайджану постачатиметься до Європи в обхід Росії через Адріатичне море. Відповідна угода підписана в Афінах.


Джерело - УКРІНФОРМ

Соціал-ліберальний союз виступає за збереження двопалатного парламенту, проте ми запропонуємо поправки до Кодексу про вибори.


Джерело - УКРІНФОРМ

Результати місії Александра Кваснєвського і Пета Кокса відіграватимуть одну з вирішальних ролей у визначенні позиції країн-членів ЄС щодо рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Болгарії Росен Плевнелієв вимагає перевірити усіх, хто має відношення до формування цін на електрику.


Джерело - Korespondent

ДК Укрспецекспорт підписала контракт на виробництво і постачання до Пакистану 110 силових установок для танків на загальну суму понад $50 млн.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Аналітики вважають, що 66-річний адвокат Анастасіадес, який очолює Демократичну партію, переможе у другому турі виборів, які відбудуться 24 лютого.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президенти України Віктор Янукович, Польщі Броніслав Коморовський та Словаччини Іван Гашпарович зустрінуться 21 лютого у резиденції президента РП у курортному місті Вісла.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров обговорили кризу в Сирії та ядерне випробування в Північній Кореї.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Євросоюзі в скандалі із підміною яловичини кінським м’ясом стали офіційно відомі перші зловмисники.


Джерело - Голос Америки

Польські дискусії про перспективи інституту сім’ї, що тривають уже кілька років, сягнули кульмінації.


Джерело - Голос Америки

Тисячі сунітів вийшли на вулиці іракських міст, закликаючи прем'єр-міністра Нурі аль-Малікі піти у відставку на тлі звинувачень у несправедливому поводженні до них з боку керованого шиїтами уряду країни.


За матеріалами - Korespondent

На Міжнародній виставці оборонних озброєнь, технологій і систем IDEX-2013, яка пройде в Об'єднаних Арабських Еміратах Україна збирається представити танк Оплот, бронетранспортер БТР-4МВ і ряд інших розробок.


За матеріалами - Української енергетики

Пітер Кларк, менеджер Chevron в Україні повідомив, що його компанія, ймовірно, продаватиме український газ тому, хто запропонує найвищу ціну.


Джерело - Українська енергетика

Після переговорів між головами держав ЄС щодо наступного бюджету ЄС витрати на енергетику до 2020 року були збільшені на 20%.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На президентських виборах, що відбулися учора в Еквадорі, в першому турі переміг діючий президент країни Рафаель Корреа.


Джерело - УКРІНФОРМ

Вперше в центрі уваги президентської кампанії на Кіпрі виявилася не проблема розділення острова на грецьку і турецьку частини, а економіка.


Джерело - УКРІНФОРМ

Рейтинг очолили дві американські та одна британська компанія - Lockheed Martin, Boeing і BAE Systems.


За матеріалами - Korespondent

У Фінляндії почалося розслідування за фактом транзиту військового вантажу для Сирії. За попередніми даними, деталі для танків були відправлені з Санкт-Петербурга.


Джерело - Korespondent

Сили безпеки Лівії приведені в стан підвищеної готовності на час святкування другої річниці падіння режиму Муаммара Каддафі.


Джерело - Голос Америки

Генеральний директор російської компанії «Рособороноекспорт» Анатолій Ісайкін заявив, що Росія і далі надсилає зброю сирійському уряду, але що це не є зброя наступального призначення.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Європейська Комісія затвердила проект директиви про податок на фінансові трансакції для 11 країн ЄС, які вирішили запровадити такий податок у себе.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Про це йдеться у спільній заяві Президента США Барака Обами, Президента Європейської Ради Хермана Ван Ромпея та Президент Європейської Комісії Жозе Мануела Баррозу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Юріє Лянке закликав молдавських політиків відмовитися від політичних спекуляцій, зазначивши, що перегляд угоди про правлячу в Молдові коаліцію не повинен вплинути на зовнішньополітичний курс.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США Барак Обама миттєво відреагував на ці повідомлення. Він звинуватив республіканців у політичних іграх з нацією, що перебуває в стані війни.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри фінансів єврозони хочуть перевірити підозри "відмивання" грошей на Кіпрі. Тільки після цього країна, що загрузла в боргах, може розраховувати на подальшу грошову допомогу.


За матеріалами - Сайту ЦВППБ

Президент США Барак Обама офіційно оголосив, що протягом року ще 34 тис американських військовослужбовців повернуться з Афганістану, а до кінця 2014 року війна в цій країні завершиться.


Джерело - Сайт ЦВППБ

На базі центру імітаційного моделювання Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного тривають командні-штабні навчання із залученням імітаційного моделювання “Золотий орел-2013”.


Джерело - УКРІНФОРМ

Військовослужбовці міністерства оборони Чехії приєднаються до військової операції в Малі 1 квітня. Їх завданням буде охорона військової бази в столиці Малі місті Бамако і підготовка малійських збройних сил.


Джерело - УКРІНФОРМ

Єврокомісія виділить Грузії 20 млн євро фінансової допомоги на проведення реформ у сфері європейської інтеграції.


Джерело - Korespondent

Посол США у Варшаві Стівен Мул підтвердив наміри розмістити систему ПРО в Польщі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про зміну стратегії в боротьбі з тероризмом оголосив у щорічному зверненні до нації президент США Барак Обама.


Джерело - УНІАН

Нова компанія збереже назву American Airlines, однак її главою стане виконавчий директор US Airways Дуг Паркер.


За матеріалами - УНІАН

Російська Федерація має намір збільшити виробництво зрідженого природного газу (ЗПГ) і поетапно лібералізувати його експорт.


Джерело - Korespondent

У перший день Великого посту папа Римський Бенедикт XVI здійснив останню літургію в соборі святого Петра.


Джерело - Korespondent

Група експертів МАГАТЕ завершила 13 лютого, переговори у Тегерані з представниками Ірану щодо ядерної програми цієї країни.


Джерело - Korespondent

У грудні Москва представить в Арктичну раду запит про приєднання до своєї території великого підводного простору в районі Арктики. Це стратегічне рішення викликає стурбованість у зв'язку з можливою екологічною катастрофою.


Джерело - УКРІНФОРМ

США мають намір розробити спільно з Японією і Південною Кореєю системи оборони від загрози, яку можуть становити дії КНДР.


Джерело - УКРІНФОРМ

Заява Прем'єр-міністра Молдови і лідера Ліберально-демократичної партії Влада Філата про вихід зі складу правлячого Альянсу за європейську інтеграцію свідчить про прагнення прем'єра встановити особисту диктатуру у правлячій коаліції.


Джерело - Українська енергетика

Україна планує інтенсифікувати співпрацю в рамках Енергетичного Співтовариства. Задля цього на наступному тижні запланований візит до Брюсселю міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.


За матеріалами - Korespondent

Основні гравці світової економіки, Європейський Союз і Сполучені Штати Америки, почнуть переговори щодо створення трансатлантичної зони вільної торгівлі, яка стане найбільшою в світі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) висловлює жаль щодо відмови лідера Придністров'я Євгенія Шевчука від зустрічі у Львові з прем'єр-міністром Молдови Владом Філатом.


Джерело - Українська енергетика

До 2014 року Польща інвестує 1,1 млрд. євро в мережу газопроводів, що поєднають LNG-термінал в місті Свіноуйсьце з чеськими, словацькими та українськими мережами, заявила польська державна газотранспортна компанія Gaz-System.


Джерело - УНІАН

Україна сьогодні має зосередитися на розвитку раніше проголошених пріоритетних програм з озброєння.


Джерело - УНІАН

Економічне зростання України в 2013 році, за відсутності коригування економічної політики, становитиме до 1% при значному дефіциті рахунку поточних операцій, що залишить Україну вразливою у разі негативного розвитку подій.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Міністри країн Євросоюзу сьогодні проведуть у Брюсселі нараду, темою якої буде скандал навколо конини, що продавалася в кількох країнах як яловичина.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

США завершать війну в Афганістані до кінця 2014 року. За словами Обами, протягом наступного року з Афганістану буде виведена більш як половина американського контингенту.


Джерело - Euronews

Париж вважає, що спільна валюта надто міцна, і вимагає запровадити контроль над обмінним курсом. Натомість Берлін цілком задоволений сильним євро і виступає проти штучного регулювання.


Джерело - Korespondent

Згідно з висновками Центру дослідження армії, конверсії, і роззброєння (ЦДАКР), Україна є аутсайдером серед країн Центральної та Східної Європи за темпами переозброєння армії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"І сьогодні я оголошую, що ми почнемо переговори про всеосяжне трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство з Європейським Союзом", - сказав Обама.


Джерело - УКРІНФОРМ

Комітет у справах збройних сил Сенату США підтримав кандидатуру екс-сенатора, ветерана війни у В'єтнамі Чака Хейгела на пост міністра оборони.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністри закордонних справ КНР Ян Цзечі і США Джон Керрі провели телефонну розмову, в ході якої обговорили ситуацію навколо проведення КНРД ядерного випробування.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама у вівторок оголосить про виведення 34 тис. американських військовослужбовців із Афганістану до початку 2014 року.


Джерело - УКРІНФОРМ

Єврокомісії доручено розпочати переговори з Україною щодо отримання повної компенсації у разі перегляду українською стороною своїх зобов'язань стосовно тарифів за правилами Світової організації торгівлі.


За матеріалами - Korespondent

Україна, як держава, яка головує в ОБСЄ і добровільно відмовилася від ядерного арсеналу і неухильно дотримується принципу ядерного нерозповсюдження, засуджує цей крок КНДР.


За матеріалами - Сайту Міністерства оборони України

У Львові, на базі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, розпочалась початкова конференція з планування багатонаціонального навчання “Кленова арка-2013”. Його заплановано провести у вересні цього року.


Джерело - Сайт Міністерства оборони України

Протягом тижня учасники головної плануючої конференції спільного українсько-американського навчання в дусі Програми “Партнерство заради миру” “Сі бриз-2013” узгодять усі деталі майбутніх маневрів.


Джерело - Голос Америки

У вівторок ввечері президента США чекає нелегке завдання - переконати американців, а головно політичних опонентів, у правильності обраного ним курсу розвитку держави.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Іран продовжує наближатися до створення ядерної зброї. Про це у виступі в Єрусалимі заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Європейські країни охопив «м’ясний скандал». Спочатку він спалахнув у Великобританії, де аналізи м’яса в котлетах (бургерах), що продавалися як продукт із яловичини, виявили конину.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Приблизно два мільйони поляків працюють нині за межами своєї батьківщини. Трудова міграція стрімко зросла після вступу Польщі в ЄС, коли громадяни країни отримали доступ до всіх ринків праці у Євросоюзі.


За матеріалами - Української енергетики

Міністр енергетики Литви Ярослав Неверовіч заявив, що єдиний енергетичний ринок ЄС може бути розвинений тільки тоді, коли існуватимуть функціонуючі енергетичні ринки окремо в кожній країні Спільноти.


Джерело - Korespondent

Тисячі жителів Болгарії по всій країні вийшли на акції протесту проти підвищення тарифів на електроенергію.


Джерело - Korespondent

У Туреччині помічник прем'єр-міністра Бюлент Аринч підтвердив загибель 12 осіб в результаті вибуху автомобіля на турецько-сирійському кордоні.


Джерело - Korespondent

Геологічна служба США у вівторок вранці зафіксувала підземні поштовхи на території Північної Кореї неподалік від полігону для ядерних випробувань. Напередодні вона проінформувала владу США і Китаю про плани провести ядерне випробування.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак вилетів у понеділок вранці з несподіваним візитом до Вашингтона.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Польщі не володіють жодною інформацією про те, що США змінили свої плани щодо розміщення в РП елементів ПРО. У Варшаві підкреслюють, що ці елементи мають з’явитися в Польщі в 2018 році.


Джерело - Українська правда

Міжнародний альянс інтелектуальної власності у своєму щорічному звіті назвав Україну пріоритетною країною, яку Торгова палата США повинна включити в список держав, де систематично порушуються авторські права.


Джерело - Korespondent

Колишній посол США у Малі Вікі Хаддлстон викрила Францію у непрямому фінансуванні Аль-Каїди у країнах ісламського Магрібу, повідомляє Associated Press із посиланням на інтерв'ю дипломата французькому телеканалу iTele.


Джерело - УНІАН

Президент США Барак Обама в щорічному посланні до конгресу має намір закликати до подальшого скорочення стратегічних ядерних озброєнь.


Джерело - УНІАН

Провідні авіаперевізники США мають намір об`єднатися для створення найбільшої у світі авіакомпанії.


Джерело - УНІАН

США, що завершили 2012 рік з обігом експорту та імпорту товарів в 3,82 трильйона доларів, поступилися своїм лідерством в світовій торгівлі Китаю, чий показник торгового обігу в 2012 році досягнув 3,87 трильйонів доларів.


Джерело - Korespondent

Подібні дослідження, відзначає агентство, можуть змусити Конгрес переглянути питання про витрату мільярдів доларів на систему, яка не буде працювати, на тлі значних скорочень бюджетних витрат на військові потреби.


Джерело - Korespondent

У компетенцію органу увійде схвалення списку бойовиків, включаючи американських громадян, які можуть стати метою роботизованих літальних апаратів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Чотири фракції Європарламенту не підтримують досягнутий главами урядів та держав ЄС компроміс щодо бюджету на 2014-2020 роки. Зусилля, докладені задля пошуку консенсусу під час саміту у Брюсселі, були марними?


За матеріалами - Українська енергетика

Мукеш Амбані, мільярдер та голова компанії Reliance Industries Ltd., яка управляє найбільшим у світі нафтопереробним комплексом, заявив, що розвиток сланцевих вуглеводнів у США зробить країну енергетично незалежною вже в 2018 році.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі запропонував прем'єр-міністрові Бідзіні Іванішвілі негайно приступити до діалогу і готовий вже в понеділок зустрітися, щоб обговорити ситуацію в країні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад готовий провести прямі переговори з США щодо ядерної програми Тегерана. Проте такі переговори не можуть проводитися під тиском Вашингтону.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Генерал морської піхоти Данфорд змінив на посту керівника військ НАТО Джона Аллена, який очолить об'єднані збройні сили Альянсу в Європі", - зазначається в повідомленні.


За матеріалами - Korespondent

Майже половина американців - 48% - вважають, що США стали набагато слабшими, ніж п'ять років тому, більше того, 52% виборців в країні впевнені, що найближчим часом економічна ситуація погіршиться.


Джерело - Korespondent

У петиції міститься вимога про негайну відставку Рахоя і проведення дострокових виборів, а також відставок всіх запідозрених у корупції членів Народної партії, які займають будь-які державні посади або посади в партії.


Джерело - Korespondent

Ядерні випробування, які планує провести Північна Корея, можуть викликати реальну загрозу як для самої КНДР, так і для її сусідів.


Джерело - УНІАН

Євросоюз вже у 2012 році виявився неплатоспроможним, заявив голова Європарламенту Мартін Шульц на прес-конференції саміту ЄС.


Джерело - Українська правда

Європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле наголошує, що Європейський Союз і далі має намір сприяти Україні в процесі модернізації газотранспортної системи.


Джерело - Korespondent

Французькі військові підрозділи завдають авіаудари по таборах ісламістських угруповань недалеко від міста Кідаль на північному сході Малі.


Джерело - Українська слуба "Радіо Свобода"

7 лютого, у Вашингтоні перед сенатською комісією у справах розвідки виступив Джон Бреннан. Він є радником Білого дому з питань боротьби з тероризмом, і президент Барак Обама висунув його кандидатуру на посаду директора ЦРУ.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У свій перший день на посаді Державного секретаря США Джон Керрі виступив перед працівниками Держдепу та розповів про те, які він бачить пріоритети американського зовнішньополітичного відомства під своїм керівництвом.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Україна не скорочуватиме миротворчі місії і навіть планує розширити присутність миротворчого контингенту, попри значне скорочення бюджету Збройних сил, заявив ексклюзивно для DW головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана.


Джерело - Українська енергетика

«Збільшення експорту природного газу до ключових союзників допоможе їм диверсифікувати їх енергетичні запаси, підтримати їх енергетичну та національну безпеку і посилити наші стратегічні альянси», - сказав в заяві Тернер.


Джерело - УКРІНФОРМ

Греція і в 2012 році залишалася однією із найдорожчих країн Європи, незважаючи на те, що грецьке міністерство розвитку зафіксувало уповільнення зростання цін на більшість товарів, що враховуються в індексі споживчих цін.


За матеріалами - УНІАН

Єврокомісар Штефан Фюле, відповідальний за політику розширення та європейську політику сусідства, відвідає Україну 7 та 8 лютого 2013 року.


Джерело - УНІАН

Презентація українського проекту відбулася на виконання положень Угоди (у формі обміну листами) між Кабінетом Міністрів України та Організацією Північноатлантичного договору стосовно транзитного перевезення територією України вантажів.


Джерело - УНІАН

Прем'єр Тунісу Хамаді Джебалі оголосив, що має намір розпустити уряд після того, як застрелили одного з найвпливовіших опозиціонерів Чокрі Белаїда.


Джерело - УНІАН

Відсутність реакції Європейського Енергетичного співтовариства (ЄЕС) на виставлений «Газпромом» рахунок у 7 мільярдів доларів за газ НАК «Нафтогаз України» є черговим свідченням того, що ЄЕС не захищає Україну як члена спільноти.


Джерело - Korespondent

За інформацією видань, американці використовують цю базу не менше двох років. Зокрема, саме звідти злітають ударні БПЛА, за допомогою яких регулярно знищуються бойовики і терористи у сусідньому з Саудівською Аравією Ємені.


Джерело - Korespondent

США ввели стосовно Ірану ряд нових санкцій, спрямованих на скорочення доходів республіки від продажу нафти і встановили санкції проти іранської державної телекомпанії.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Ще 2011 року міністр фінансів Бразилії вжив таке неприємне поняття, як "валютна війна". Тепер Японія відкрила новий етап у змаганні за знецінення грошових засобів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

ЄБРР дасть Україні гроші на реконструкцію частини магістрального газопроводу, бо країна частково почала реформувати НАК «Нафтогаз». Фінансування повної модернізації ГТС - під великим питанням.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

«Це початок переговорів держсекретаря на посаді», - сказала речник Держдепартаменту, зауваживши, що процес проведення перших безпосередніх розмов нового глави американської дипломатії з зарубіжними колегами триває.


Джерело - УКРІНФОРМ

Янукович доручив уряду і Укрзалізниці розробити питання розширення географії проекту «Вікінг».


Джерело - Українська енергетика

Кінцева інтеграція трьох балтійських держав Європейського Союзу в Північну енергетичну біржу може бути відкладена після червня, бо Естонія та Латвія не можуть досягнути згоди щодо того, чи має бути надана Росії перевага у імпорті.


Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністр Ірландії Енда Кенні вибачився перед усіма, хто постраждав від примусового посилання в монастирі і неоплачуваної роботи, що впродовж більше 70 років 20 століття практикувалося в країні.


Джерело - Euronews

Президент Франції Франсуа Олланд застеріг колег з інших країн ЄС від надмірного скорочення бюджету Євросоюзу на 2014-2020 роки. Така заява прозвучала під час першого виступу Олланда перед Європарламентом.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Британський парламент схвалив закон, який запроваджує можливість одруження одностатевих пар. Спочатку закон діятиме на території Англії та Уельсу, але подібні зміни також готує шотландський парламент.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Другий за розміром банк Німеччини Commerzbank попередив про більші, ніж очікувалося, збитки за підсумками четвертого кварталу 2012 року. На негативні результати вплинув, серед іншого, і продаж Банку Форум в Україні.


Джерело - Українська енергетика

В Адміністрації енергетичної інформації США вважають, що на додачу до того, що Туреччина є основним ринком для енергопостачань, все більш важливою є її роль як центру транзиту енергоносіїв.


Джерело - УНІАН

"США мають технології екологічно безпечного видобутку сланцевого газу, і цим досвідом вони готові поділитися з Україною", - цитує прес-служба слова представника Державного департаменту США з питань міжнародної енергетики Карлоса Паскуаля.


Джерело - Korespondent

На президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада 5 лютого, напали у Каїрі, де він перебуває з візитом.


Джерело - Korespondent

Про терміни візиту не повідомляється, проте вказано, що він відбудеться навесні. Раніше в ізраїльських ЗМІ з'являлася інформація, що американський президент відвідає їх країну 20 березня.


Джерело - Korespondent

Американський авіаконцерн Boeing знову зажадав $350 млн від українського конструкторського бюро Південне, виробничого об'єднання Південмаш і російської ракетно-космічної корпорації Енергія.


Джерело - УКРІНФОРМ

"До теперішнього часу румунська влада не має даних і доказової бази про існування на території Румунії таємних в'язниць ЦРУ для утримання осіб, підозрюваних у тероризмі", - підкреслюється в прес-комюніке.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це політик зазначив у своєму листі до учасників переговорного процесу щодо нового бюджету Євросоюзу на 2014-2020 роки, який глави держав та урядів обговорюватимуть на саміті у Брюсселі 7-8 лютого.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що французькі військовослужбовці розпочнуть залишати Малі у березні, якщо бойова операція відповідатиме планам.


Джерело - Korespondent

Підставою скандалу стало необережне висловлювання генерала, який повідомив, що країна не зможе самостійно захистити себе у випадку нападу з боку Росії і для його відбиття Швеції знадобиться допомога НАТО.


За матеріалами - НАТО

У Щорічній доповіді викладено досягнення Альянсу в 2012 році, а також завдання, які НАТО ставить собі за мету виконати у 2013 році. Однією із найбільш актуальних проблем є економічна ситуація та її вплив на обороноздатність в рамках Альянсу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За індексом кращого життя, розробленим Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), перше місце у світі нині посідає Норвегія.


Джерело - УНАН "Новини ЄС"

Віце-президент Євро комісії, відповідальний за питання міжінституційних відносин та адміністрації, Маруш Сефковіч стримано оптимістичний щодо нового багаторічного бюджету ЄС.


Джерело - УНІАН

Туреччина перешкоджає не тільки проходженню танкерів через Босфор, але і поставкам каспійського газу в обхід її території.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент Сполучених Штатів Барак Обама вирішив не приймати запрошення російського колеги Володимира Путіна відвідати Москву навесні нинішнього року.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Чимало видань цитують віце-президента США Джозефа Байдена, який запевнив, що США ніколи не забудуть і не залишать напризволяще своїх союзників у Європі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейському футболу загрожує найбільший скандал за всю його історію. Поліція ЄС – Європол – заявила про більш ніж 380 договірних матчів у всьому світі. Ще 300 випадків розслідуються.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама підписав закон, згідно з яким до 19 травня підвищувати стелю держборгу країни немає необхідності.


Джерело - Korespondent

Син Мітта Ромні заявив, що хоче зайняти місце сенатора від штату Массачусетс, яке звільнилося після призначення Джона Керрі держсекретарем США.


Джерело - Korespondent

На думку глави ізраїльського Інституту досліджень національної безпеки Амоса Ядліна, Іран володіє всіма необхідними засобами для створення ядерної зброї протягом найближчих чотирьох - шести місяців.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна опинилася на 42 позиції серед 50 інноваційних країн світу. Рейтинг складений агентством Bloomberg.


Джерело - Korespondent

Після удару ізраїльських ВПС по військовому дослідницькому центру поблизу Дамаска, сирійські військові вирішили відповісти, націливши чотири балістичні ракети Скад на Тель-Авів. Про це в понеділок, 4 лютого, заявили іранські ЗМІ.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це говориться в доповіді міністра енергетики РФ Олександра Новака на 49-ій Мюнхенській конференції з безпеки "Геополітичні зміни в контексті американської нафтогазової революції".


За матеріалами - Радіо Свобода

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив у суботу, що Північноатлантичний союз не має намірів відступати від своїх планів створити систему протиракетної оборони в Європі.


Джерело - Європейський простір

Словацька дипломатична місія спростила режим отримання українцями довгострокових шенгенських віз. Словаччина пішла назустріч українцям.


За матеріалами - Голосу Америки

Зміна Державного секретаря США не принесе радикальних змін у політику Сполучених Штатів щодо країн Східної Європи, у тому числі і щодо України. У цьому переконана віце-президент Національного фонду підтримки демократії Надія Дюк.


Джерело - Голос Америки

А в офіційному списку учасників конференції від України лише один із лідерів опозиції, народний депутат Арсеній Яценюк. У МЗС України заявляють, що тепер їм не до конференції в Мюнхені, бо вони мають інші пріоритети.


Джерело - УНІАН

Росія може підписати нову угоду з США про співробітництво в утилізації застарілих озброєнь і боротьбу з розповсюдженням зброї масового ураження.


Джерело - Korespondent

У 2013 році американську економіку, ймовірно, очікує стабільне зростання, яке сприятиме підвищенню рівня зайнятості, йдеться у зверненні Президента США Барака Обами до Конгресу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Час проведення південнокорейсько-американських навчань визначений із урахуванням передбачуваного часу можливих північнокорейських ядерних випробувань.


Джерело - УКРІНФОРМ

Іран представив військовий літак-невидимку власного виробництва. Це винищувач-бомбардувальник "Кагер-313".


Джерело - УКРІНФОРМ

В Європейському Союзі підтверджують пропозицію Ірану від Великої Британії, Китаю, Росії, США, Франції та Німеччини провести черговий тур переговорів про іранську ядерну програму в останній тиждень лютого в Казахстані.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак назвав авіаудар по Сирії доказом серйозності ізраїльських заяв про неприпустимість передачі сучасної зброї з сирійських арсеналів ліванським бойовикам.


Джерело - Korespondent

"Він повинен піти. Він повинен піти. Всі повинні з цим погодитися", - сказав Байден з трибуни Мюнхенської конференції з безпеки в суботу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Джон Керрі, який у п’ятницю склав присягу як 68-й держсекретар США, вже знає, якими будуть його перші вказівки на посаді глави американської дипломатії.


Джерело - УКРІНФОРМ

Франсуа Олланд 2 лютого прибув з робочим візитом до Малі. Його літак приземлився в аеропорту міста Севаре. Главу держави супроводжують міністри закордонних справ Лоран Фабіус, оборони Жан Ів Ле Дріан, розвитку Паскаль Канфен.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Тристоронній контракт із утилізації українських запасів протипіхотних мін підписали Міністерство оборони України, Агентство НАТО із забезпечення (НСПА) і державне підприємство «Науково-виробниче об'єднання »Павлоградський хімічний завод».


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

На слуханнях в Комітеті зі збройних сил американського Сенату, кандидат на посаду міністра оборони США Чак Хегел заявив, що він, при необхідності, готовий підтримати воєнну акцію проти Ірану.


Джерело - УКРІНФОРМ

Північна Корея завершує підготовку до проведення чергових ядерних випробувань на полігоні Пунгері. Про це свідчать маскування об'єктів і встановлення вимірювальної апаратури.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На самому початку другого терміну президенства Барака Обами США прагнуть сигналізувати Європі, що тісне трансатлантичне партнерство є для них вкрай важливим.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Очільник Національного банку Греції сповнений оптимізму й запевняє у здатності Греції повернути мільярдні позики. Проте пересічні громадяни, схоже, від цього не в захваті.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Щедрі податкові привілеї для компанії Shell, що шукатиме сланцевий газ в Україні, викликають чимало запитань. Преференції для однієї фірми, зазначають критики, зовсім не означає покращення бізнес-клімату.


За матеріалами - Європейського простору

Маріо Монті закликав до компромісу щодо європейського бюджету на наступні 7 років під час презентації своєї книги “Демократія в Європі”, яка пройшла в культурному центрі Брюсселя BOZAR.


Джерело - Західна інформаційна корпорація

У Північноатлантичному Альянсі мають намір продовжувати політичний діалог та практичну співпрацю з Україною, незважаючи на «деякі політичні проблеми».


Джерело - Korespondent

Один із лідерів Республіканської партії Грузії, депутат парламенту Леван Бердзенішвілі заявив, що президенту Білорусі Олександру Лукашенку не слід відвідувати Грузію.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

НАТО створить навчальний Центр з управління кризовими ситуаціями в Болгарії. Таке рішення було прийнято на міжнародній конференції в Софії, в якій брали участь експерти з 10 країн Альянсу.


АНАЛІТИКА

Джерело - Офіційний сайт НАТО

Підтримка такого підходу є визнанням, що розподіл навантаження не є виключно трансатлантичним питанням. Це також і внутрішньоєвропейський вимір до цих дебатів.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Я залишаюся відданим робити все, що я можу, для поширення сигналу, що наша оборона вартує того і НАТО також.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Якщо останнього дня лютого демократи і республіканці не дійдуть згоди у конгресі щодо видатків і податків, то вже першого березня закон про секвестр набуде чинності.


Джерело - Korespondent

Із зображень, зроблених супутником, видно, що в Ірані почав роботу об'єкт з виробництва плутонію поблизу іранського міста Арак.


За матеріалами - Gazeta.ua

Третій пункт — початок підготовки нової Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною, базуючись на початку перемовин між ЄС та США щодо укладання договору про трансатлантичну зону вільної торгівлі.


Джерело - Korespondent

"Якщо обидві сторони погодяться піти на компроміс, секвестру можна буде уникнути", - зазначив Президент у своєму зверненні до губернаторів штатів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Останніми місяцями тема єврокризи трохи затихла. Але через вибори в Італії фінансові ринки знову занервували. Зрештою Італія далеко не єдине проблемне дитя Єврозони.


За матеріалами - Сайту Міністерства оборони України

Міністр оборони України поінформував своїх колег щодо основних положень Стратегічного оборонного бюлетеня та Концепції реформування і розвитку Збройних Сил України до 2017 року.


Джерело - УКРІНФОРМ

З оголошенням нинішнього страйку дві найбільші профспілки Греції повністю паралізували близьку до банкрутства країну. Мільйони людей протестують проти скорочення зарплат, що, на їх думку, збільшить бідність народу.


Джерело - Голос Америки

Минулої неділі тисячі людей прийшли до Білого дому, щоб підтримати Барака Обаму. Молодь, яка симпатизує "зеленому" президену закликала його активніше діяти у питаннях боротьби з кліматичними змінами і не відступати від своїх передвиборчих обіцянок.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це йдеться в оприлюдненій у середу спільній заяві президента США Барака Обами, президента Європейської ради Германа Ван Ромпея і президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу.


За матеріалами - Korespondent

Необхідність зміцнення після економічної кризи середнього класу і розширення зайнятості у США стали основними темами першого після переобрання послання до Конгресу президента Барака Обами Про становище країни.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Двоє сильних економічних гравців світу хочуть домовитися про зону вільної торгівлі. Але на цьому шляху є чимало перешкод.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

«Лідери ЄС вийшли на компромісний показник у 960 млрд євро, хоча раніше Єврокомісія пропонувала 1 трлн», - повідомляють джерела у кулуарах саміту.


Джерело - УКРІНФОРМ

Головним питанням засідання Європейської ради, що відбудеться 7-8 лютого у Брюсселі, є ухвалення бюджету ЄС на 2014-2020 роки.


Джерело - Korespondent

На даний момент між Народом свободи (лідер Берлусконі) та Демократичною партією (лідер П'єр Луїджи Берсані) розрив становить 3,7%: 29,4% та 33,1% голосів відповідно.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Сирійська драма входить у завершальний етап. Майже вражаюча безпомічність інститутів Заходу стає нормою на тлі такої саме вражаючої розкоші готельних конференц – холів, в яких найвища західна політична еліта так само проголошує майже одне й теж.


Джерело - УКРІНФОРМ

Центральними темами конференції стануть ситуація в Сирії та Малі, а також в Афганістані, Ірані та на Близькому Сході. Учасники обговорять співпрацю у рамках НАТО, майбутнє ЄС та кризу єврозони, питання енергетичної політики та «кібер-безпеки».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект