НОВИНИ

18.02.2013 | Відомі перші підозрювані у м’ясному шахрайстві
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Євросоюзі в скандалі із підміною яловичини кінським м’ясом стали офіційно відомі перші зловмисники. Французька компанія Spanghero підозрюється в умисному продажі конини, непридатної для їжі, з неправдивою інформацією на етикетках. Споживачі з підозрою сприймають продукти м’ясних відділів супермаркетів, а «м’ясний скандал» уже набрав загальноєвропейських масштабів. Це свідчить про розгалуженість і заплутаність системи постачання й переробки харчових продуктів.
 
 Загалом, у шахраювання із м’ясом виявилися втягнуті аж 13 країн. На межі закриття опинилися 28 підприємств, а заборона на продаж була накладена на понад чотири мільйони м’ясних напівфабрикатів.
 
 Втім, слідство, до якого був залучений Європол, триває. Хімічні лабораторії у різних кінцях ЄС проводять тестування підозрюваного м’яса. Головна мета – пересвідчитися, що у ньому немає шкідливого для здоров’я людей протизапального медичного препарату, який вводять тваринам, так би мовити, нехарчового призначення, зокрема, біговим коням.
 
 Як каже речник Єврокомісії Фредерік Вінсент, поки що результати свідчать, що цієї сполуки у конині не було. Однак, криза, що поширилася у харчовому секторі, похитнула довіру споживачів, які вважають, що після першого шахраювання, можливі й подальші, значно небезпечніші підміни одних продуктів іншими.
 
 Як стало відомо, махінації із яловичиною тривали щонайменше декілька останніх місяців. Джерелом скандалу виявилися лазаньї, виготовлені у Франції. Але, якщо одні підприємства, зокрема, компанія Comigel, втягнуті у скандал через недогляд, то компанія Spanghero продавала кінське м’ясо під виглядом яловичини, усвідомлюючи свої дії. Адміністрація підприємства нині офіційно звинувачена в економічному шахрайстві. І це стало першим вагомим досягненням загальноєвропейського слідства.
 
 «Це важливий етап у справі, якою ми займаємося вже тиждень. Це також свідчить про те, що система відслідковування у Євросоюзі діє і за короткий час ми можемо виявити джерело проблеми. Тому для нас важливо, щоб країни-члени погодилися на продовження проведення тестів ДНК», – відзвітував речник єврокомісара з питань охорони здоров’я Тоніо Борга.
 
 Перші арешти
 
 Тим часом у Великобританії відбулися перші арешти: правоохоронці затримали трьох підозрюваних, які працювали на бойні м’ясопереробного заводу. Однак, якщо почався скандал саме у Британії та Ірландії, то нині він уже вирує на континенті: у Франції, Німеччині та Швейцарії. У Нідерландах через м’ясне шахрайство повісили замок на ворота одного з м’ясопереробних підприємств.
 
 Шістнадцять тисяч тонн фаршу останніми днями було знищено на Кіпрі. Як свідчать результати слідства, саме там міститься компанія, що завозила у Західну Європу конину з Румунії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект