НОВИНИ

05.02.2013 | Генеральний секретар НАТО закликає не допустити скорочення оборонних витрат
За матеріалами - НАТО

Країни – члени НАТО не повинні допустити скорочення оборонних видатків і мають шукати шляхи подолання недоліків у галузі військового потенціалу, заявив Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, представляючи 31 січня 2013 року свою другу Щорічну доповідь.



У Щорічній доповіді викладено досягнення Альянсу в 2012 році, а також завдання, які НАТО ставить собі за мету виконати у 2013 році. Однією із найбільш актуальних проблем є економічна ситуація та її вплив на обороноздатність в рамках Альянсу.


«Наша безпека ґрунтується на економічному добробуті: не можна отримати безпеку без інвестицій. Проте, своєю чергою, наше процвітання залежить від нашої безпеки», – сказав Генеральний секретар на прес-конференції у Брюсселі.


«Якщо ми хочемо жити в безпеці, ми маємо вкладати кошти в оборону. Виклики в галузі безпеки не зникнуть самі собою, доки ми намагаємося розв’язати проблеми в економіці», – підкреслив він.



За останні роки інвестиції НАТО в сучасний оборонний потенціал загалом зросли, і в більшості держав – членів Альянсу істотно поліпшилася здатність до розгортань та витривалість збройних сил. Однак розвиток був нерівномірним. Крім цього, оборонні видатки нових світових лідерів загалом зростали, тоді як оборонний бюджет НАТО скорочувався.


«Якщо ці тенденції збережуться, то ми ризикуємо зіткнутися із серйозними прогалинами, які можуть поставити під сумнів військовий потенціал і політичний авторитет НАТО», – наголосив пан Фог Расмуссен.


Такі розбіжності можуть виникнути між європейськими членами НАТО, між Європою та Північною Америкою, а також між НАТО та новими світовими лідерами.


Це означає, що перед Альянсом стоять три основних завдання, підкреслив Генеральний секретар.


«По-перше, ми не повинні допустити скорочення оборонних витрат нижче певного рівня, який дозволяє нам виконувати наші зобов'язання. По-друге, почати усувати недоліки у галузі обороноздатності щойно економічна ситуація поліпшиться. І, по-третє, це нарощування оборонного потенціалу», – сказав він.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект