НОВИНИ

26.02.2013 | ЗМІ: Росія та США знайшли вихід з глухого кута у переговорах щодо ПРО
Джерело - УНІАН

Як стало відомо, прорив може забезпечити обмін між президентами двох країн політичними деклараціями, сенс яких - зафіксувати прагнення РФ і США співпрацюватимуть у сфері ПРО і не використовувати свої потенціали один проти одного.



 


 Обговорення таких документів підтвердили дипломатичні джерела з обох сторін. Реалізація цих планів зніме ключовий подразник у відносинах Москви і Вашингтона - принаймні, на час президентства Барака Обами, повідомляє Комерсант.


 Сьогоднішня зустріч у Берліні глави МЗС РФ Сергія Лаврова з новим держсекретарем США Джоном Керрі, яка триватиме близько двох годин, може стати проривною російсько-американських переговорів по ПРО, які зайшли в глухий кут. Вийти на компроміс у цьому питанні сторони не можуть вже більше двох років, що отруює відносини Москви і Вашингтона у всіх сферах.


 У ситуації, що створилася виходом з безвиході, за даними "Комерсанту", може стати обмін політичними деклараціями на вищому рівні про принципи співробітництва в сфері ПРО. Для підписання такого документа президентові Бараку Обамі необов'язково запитувати згоди Конгресу. У США є форма міжнародних угод, що не вимагає ратифікації законодавцями.


Джерело - http://www.unian.ua/news/555568-zmi-rosiya-ta-ssha-znayshli-vihid-z-gluhogo-kuta-u-peregovorah-schodo-pro.html


 Мова йде про так званіпрезидентські виконавчі угоди: в 1937 році Верховний суд США постановив, що вони мають таку ж силу, як і міжнародні договори, схвалені Сенатом.


 Президенту РФ Володимиру Путіну в цьому випадку треба буде лише підписати меморандум про розуміння, за змістом аналогічний американському тексту. Передбачається, що в обох документах мова піде про прагнення сторін співпрацювати в сфері ПРО і не використовувати свої потенціали один проти одного. Також в них можуть бути зафіксовані конкретні заходи по зміцненню довіри: механізми взаємних повідомлень і обміну інформацією, спільні навчання та оцінки загроз. Те, що сторони почали обговорювати можливість вироблення таких документів, підтвердили дипломатичні джерела з обох сторін.


 "Така угода треба і нам, і американцям, - пояснив заступник директора Інституту США і Канади РАН Віктор Кременюк. - Американці розуміють, що якщо будуть створювати свою ПРО без нашого схвалення, то ми знайдемо способи їм нашкодити, створивши умови, при яких їх система може бути багато в чому знецінена. З нашого боку теж є розуміння, що потрібен компроміс ".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект