НОВИНИ

22.02.2013 | США: можливе скорочення федерального бюджету
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Якщо найближчими днями Конгрес і Білий дім не дійдуть згоди щодо бюджету США, уряду доведеться скорочувати всі бюджетні витрати – від оборонних програм до соціальних. Це примусове скорочення передбачене законом, що його ухвалив Конгрес. Президент Барак Обама закликав законодавців до термінового компромісу, щоб уникнути різкого зменшення витрат. Закон про це набуде чинності першого березня.
 
 Заклик президента Барака Обами до компромісу адресований насамперед республіканській більшості у Палаті представників. Але республіканці не поділяють поглядів глави держави про збільшення податків для найбагатшої верстви населення. Закон, ухвалений 2011 року, містив параграф, де йшлося – якщо обидві партії, демократи й республіканці, не дійдуть згоди стосовно плану стабілізації видатків, тоді скорочення буде все одно.
 
І це скорочення передбачалося тоді у примусовому порядку, причому не за окремими програмами, а за всіма.
 
«План цих повсюдних скорочень був – зробити їх настільки неприємними і відштовхуючими, щоб демократи й республіканці домовилися про прийнятний компроміс, як також про закриття податкових лазівок тощо. Отож, розрахунок був такий, щоб усі сторони погодилися, мовляв, давайте уникнемо цих поганих скорочень, давайте зробимо щось розумніше. Така була мета», – пояснив Барак Обама.
 
 Але Конгрес не пішов на компроміс…
 
Але Конгрес не пішов на компроміс, тож примусового скорочення, як виглядає, уникнути не вдасться. На думку Дейвіда Вессела, редактора відділу економіки газети The Wall Street Journal, воно є відносно незначним.
 «Закон справді вимагає скоротити федеральні видатки на 85 мільярдів доларів упродовж наступних кількох місяців... Це маленька частка федерального бюджету з його обсягом 3,6 трильйона доларів, але ідея була зробити це скорочення неприємним і складним, щоб примусити Конгрес зробити щось інше», – констатує експерт.
 
Одначе президент Обама вважає скорочення видатків не стільки прикрим, скільки шкідливим для країни. Виступаючи у Білому домі з останнім попередженням саме про шкідливість примусового урізання урядових програм, він наголосив: «Якщо Конгрес допустить такий підхід із сокирою м’ясника, це загрожуватиме боєготовності наших Збройних Сил. Це знищить сприятливі для створення робочих місць інвестиції в освіту, енергетику, у медичні дослідження. Скорочення не розрізнятиме, чи ми урізаємо якусь розбухлу й віджилу програму, чи важливу, якою американці користуються щодня. Воно не розрізняє», – зауважив Барак Обама.
 
Під час промови Обаму оточували гості Білого дому – медики швидкої допомоги й пожежники. Обов’язкове скорочення їх теж стосуватиметься.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5507. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект