НОВИНИ

13.02.2013 | Пасемо задніх: експерти назвали Україну аутсайдером за темпами переозброєння армії
Джерело - Korespondent

Згідно з висновками Центру дослідження армії, конверсії, і роззброєння (ЦДАКР), Україна є аутсайдером серед країн Центральної та Східної Європи за темпами переозброєння армії.


Ці висновки були озвучені під час "круглого столу" Сучасні виклики і загрози військового характеру для України. Особливості реформування ЗС регіону та уроки для України, який відбувся у вівторок, 12 лютого, в Києві.


Експерти ЦДАКР повідомили, що Україна, єдина у своєму регіоні, за винятком Молдови, не здійснює закупівлі нових озброєнь.


Також в ЦДАКР відзначили, що в країні не практикується і не та розвивається імпорт сучасних технологій.


Разом з тим навіть закуплені зразки, наприклад, придбаний у Ізраїлю безпілотний комплекс Bird Eye 400, не освоюється армією.


У числі першочергових завдань з переоснащення ЗСУ в сучасних умовах в ЦДАКР відзначають активізацію прийнятих раніше державних оборонних програм Сапсан, Корвет, Ан-70.


Разом з тим, нової актуальності набуває модернізація вітчизняних засобів ППО, а також, з метою посилення системи ППО, питання закупівлі нових засобів.


Також в числі головних пріоритетів забезпечення ЗСУ новими цифровими засобами зв'язку та супутникової навігації; модернізація та прийняття на озброєння бойових вертольотів Мі-24 і Мі-8; активізація розгортання Сил спеціальних операцій.


У ЦДАКР наголосили: "За умови, що в найближчі чотири-п'ять років в державі не з'явиться нова ідеологія закупівель нових систем озброєнь для ЗСУ, Україна буде глибоко відсталою у військовому плані, а ризики використання застарілої військової машини зростуть в рази".


Як відзначають експерти, потрібні термінові закупівлі нових озброєнь: результати програмних проектів з'являться не раніше, ніж через три-чотири роки.


Раніше повідомлялося, що Український Оборонпром здатний гарантувати потреби ЗСУ в нових моделях озброєнь і військової техніки не більш ніж на 30%.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект