НОВИНИ

28.02.2013 | Китай готовий вкласти в створення власного авіадвигуна майже $ 16 млрд
Джерело - УКРІНФРМ

Уряд Китаю активно обговорює проект розробки і створення власного авіаційного двигуна, на що готовий витратити до 16 млрд доларів.
 
Про це в четвер повідомляє агентство Сіньхуа з посиланням на професора Пекінського університету аеронавтики і астронавтики, який не побажав назвати своє ім'я.
 
"Проект вимагатиме інвестицій в обсязі не менше ніж 100 млрд юанів (близько 15,93 млрд доларів) ... Проект наразі проходить процедури узгодження в Держраді і може бути затверджений найближчим часом", - повідомив професор.
 
За його словами, кошти будуть спрямовані в основному на дослідження технологій, конструкторських рішень і відповідних матеріалів. Займатися цими роботами будуть Шен'янська авіадвигунобудівна компанія Shenyang Liming Aero-Engine Group Corp., Сіанська компанія з будівництва авіадвигунів при Об'єднанні авіаційної промисловості (AVIC), ряд НДІ і КБ.
 
Самі китайські фахівці визнають, що місцева промисловість поки відстає в питанні створення якісних авіаційних моторів як за дизайном, так і у виконанні. Хоча якась кількість двигунів у країні випускається, масове виробництво ще не поставлено на потік, і КНР закуповує їх за кордоном, у тому числі в Україні.
 
Як повідомляв УКРІНФОРМ, авіаційні і гелікоптерні двигуни в Китай поставляють запорізькі ВАТ "Мотор-Січ" і ДП "Івченко-Прогрес". Наразі судна піднімають у повітря кілька сотень українських моторів, серед яких двигун AI-222-25F, який використовується на новому китайському навчально-тренувальному літаку L-15.
 
За оцінками, до 2026 року Китаю знадобиться близько 3 тис. нових літаків, для яких потрібні будуть приблизно 6,5 тис. двигунів загальною вартістю до 65 млрд доларів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект