НОВИНИ

14.02.2013 | Путін: ринок скрапленого газу не повинен дістатися конкурентам
За матеріалами - УНІАН

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це президент Росії Володимир Путін сказав на засіданні Комісії з питань стратегії розвитку паливно-енергетичного комплексу і екологічної безпеки.


 «Для розвитку цієї галузі слід створити всі умови, йдеться про необхідність продумати можливу поетапну лібералізацію експорту зрідженого природного газу», - сказав В.Путін.


 За його словами, цим питанням треба займатися послідовно і предметно, оскільки інакше цей ринок відійде конкурентам.


 «Дедалі більшого значення набуватиме зріджений природний газ, сьогодні частка нашої країни в світових поставках зрідженого природного газу складає всього 3,6%», - повідомив він.


 На думку російського президента, для створення сучасних потужностей з виробництва ЗПГ Росії потрібно до десяти років, оскільки це дуже трудомісткий проект.


 У свою чергу, глава компанії «Роснафта» Ігор Сєчин звернувся до керівництва РФ з проханням розглянути можливість лібералізації експорту ЗПГ з шельфових проектів.


 «Такі обсяги не можуть бути реалізовані на внутрішньому ринку, тому ми просимо порушити питання про лібералізацію експорту газу, в даному разі йдеться про зріджений газ», - сказав І.Сєчин. За його словами, майже половина запасів «Роснафти» на шельфі припадає на газ.


 Як відомо, за російським законодавством експортувати природний газ має право лише компанія «Газпром». У Міненерго раніше повідомляли про можливість експорту ЗПГ російською компанією «НОВАТЕК» – найбільшого незалежного виробника природного газу в Російській Федерації.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект