віз. Словаччина пішла назустріч українцям."> Словаччина почала масово видавати українцям шенгенські довгострокові візи   Євроатлантична Україна

НОВИНИ

04.02.2013 | Словаччина почала масово видавати українцям шенгенські довгострокові візи
Джерело - Європейський простір

Протягом січня словацькі дипломати видали українцям 6 тис.віз, це майже вдвічі більше, ніж у грудні.


Словаччина істотно розширила кількість категорій громадян, які можуть претендувати на мультивізу, включивши в перелік бізнес-подорожі і туризм.


Згідно з правилами, якщо людина ще жодного разу не була в країні, де діє Шенгенська угода, вона отримає візу на термін від шести місяців до двох років. Якщо ж вона вже мала "шенген", то може розраховувати на мультивізу терміном від двох до п'яти років.


"Якщо в людини вже була віза, і вона її використала в рамках закону, тобто якщо в неї була туристична віза, і вона дійсно була там, де заявляла, і вчасно повернулася - то можемо дати їй візу на 5 років", - пояснила генконсул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова.


Словацькі дипломати переконують, що їм вигідно таке спрощення: за місяць дії нових правил, туроператори і власники готелів Словаччини вже відчули приплив українських туристів.


Як відомо, Україна добивається введення безвізового режиму з Євросоюзом. Угода про завершення першого етапу переговорів з даного питання може бути підписана на саміті Україна-ЄС 25 лютого.


Київ неодноразово висловлював стурбованість порушеннями при видачі віз українцям деякими країнами ЄС. З цього приводу в жовтні в Євросоюзі було розпочато розслідування.


22 січня комітет у закордонних справах Європарламенту схвалив спрощення порядку оформлення шенгенських віз для українців.


 







| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6102. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект