НОВИНИ

05.02.2013 | Головнокомандувач Швеції визнав, що Росія може завоювати країну за тиждень
Джерело - Korespondent

У Швеції спалахнув скандал, в центрі якого опинився головнокомандуючий збройними силами країни генерал Сверкер Йорансон. Підставою стало необережне висловлювання генерала, який повідомив, що країна не зможе самостійно захистити себе у випадку нападу з боку Росії і для його відбиття Швеції знадобиться допомога НАТО, пише КоммерсантЪ.


Новини світу - Новини Швеції - Головнокомандувач Швеції визнав, що Росія може завоювати країну за тиждень



Фото Svenska Dagbladet.



Шведська прокуратура прийняла рішення покарати воєначальника за розголошення відомостей державної важливості.


"Ми ніколи не були озброєні настільки сильно, щоб самостійно протистояти Радянському Союзу чи Росії. Нам у будь-якому випадку знадобиться допомога ззовні - НАТО чи США. Але наші політики не допускають мілітаризації суспільства, щоб ми могли своїми силами відбити загрозу зі сходу", - заявив газеті Svenska Dagbladet Йорансон напередодні Нового року.


Йорансон нагадав у розмові з журналістом події 2008 року - російсько-грузинську війну. "Цей епізод показав, що переділ кордонів в Європі може відбутися за військовим сценарієм, тим більше що при президенті Путіні відбувається потужне переозброєння армії", - пише Svenska Dagbladet. Воєначальник також зазначив, що поки не бачить реальної можливості нападу на Швецію.


Після цієї заяви прокуратура запідозрила генерала Йорансона в розголошенні державної таємниці та завданні шкоди безпеці. Шеф Прокурорської палати у справах державної безпеки Томас Ліндстранд зажадав розслідувати вислови військового, який, на його думку, послався на закриті відомості Міноборони. "Така інформація важлива для держав, налаштованих проти Швеції", - переконаний шеф Прокурорської палати. Проте він не став спростовувати тезу генерала, що Росія залишається для Швеції "головним ворогом".


Сенсаційне інтерв'ю головнокомандуючого було опубліковано під час суперечок щодо можливості вступу Швеції в НАТО. І хоча міністр оборони Швеції Карін Енстрем нагадала, що вступ у НАТО "не стоїть на порядку денному", проте через кілька тижнів після зізнання Йорансона в Швеції відбулася конференція "Народ і оборона", на якій генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен був почесним гостем.


Конференція в шведському Селені тривала три дні. Обговорювати безпеку країни приїхав принц Даніель, зазначає The Local. На наступний день головною темою конференції була можливість приєднання Швеції до НАТО. Тим часом, в країні все більше прихильників вступу в альянс: 29% шведів висловилося "за", противників виявилося 32% (роком раніше їх було 50%).


Після скандалу в Швеції про "ймовірну", за визначенням Йорансона, загрозу з боку Росії заговорили і в Фінляндії. Там вважають, що в разі нападу зі сходу Фінляндія зможе захистити себе самотужки, але як довго, міністр оборони Карл Хаглунд не уточнив, повідомляє Delfi.


Голова парламентської комісії з держоборони Юссі Нійністе сказав, що розуміє обережність військових: "Фінляндія протримається значно довше, ніж Швеція, вже тому, що у нас міцна резервна армія. А у Швеції - лише контрактна чисельністю 50 000. Своїми реформами Швеція вже давно послаблює свою здатність захищатися, наслідки цього лякають".


Заява про те, що Фінляндія нібито не простоїть проти Росії й кількох годин, Нійністе назвав "дивним сценарієм": "Напевно, більше ніхто не уявляє собі, що у Фінляндії виник би військовий конфлікт тільки з Росією. Це була б частина більшого конфлікту" .


Джерело -
http://ua.korrespondent.net/world/1496411-golovnokomanduvach-shveciyi-viznav-shcho-rosiya-mozhe-zavoyuvati-krayinu-za-tizhden


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект