Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - НЦПЄАІ України

У м. Дніпропетровськ відбувся міжнародний семінар "Обмін досвідом реформування оборонної промисловості України та країн Вишеградської групи".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Схоже на те, що лідери косовських албанців та сербський уряд втратили останній шанс. Вони не змогли домовитися ні про майбутній статус Косова, ні про добросусідство.


Джерело - ProEUROPA

Європейська Комісія затвердила 10 програм для допомоги у набутті членства для країн-кандидатів – Хорватії, Туреччини та колишньої югославської республіки Македонія.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Заступник держсекретаря США з політичних питань Ніколас Бернс заявив, що ці пропозиції є неприйнятними ані для нинішнього засідання Ради міністрів ОБСЄ, ані для будь-яких наступних.


Джерело - Koresponent.net

Для того щоб угоди набули чинності і українці змогли вже з січня 2008 року їздити до ЄС за спрощеними правилами необхідна їх ратифікація Верховною Радою України.


За матеріалами - РБК, Korespondent.net

Новий прем'єр-міністр країни Кевін Рудд поставив завдання до середини 2008 року вивести з Іраку 500 австралійських військових, які беруть участь у бойових операціях.


За матеріалами - РИА Новости, УНІАН

Мораторій набуває чинності в ніч з 12 на 13 грудня поточного року, через 150 днів з дня передачі депозитаріям і державам-учасницям ДЗЗСЄ повідомлень Росії.


За матеріалами - Української правди

У вересні 2008 року Україна має відзвітувати Групі держав проти корупції (GRECO) про виконання антикорупційних рекомендацій, наданих нашій державі в оціночному звіті GRECO щодо стану корупції в Україні.


Джерело - УНІАН

Відзначаючи важливу роль та місце ОБСЄ на міжнародній арені, високий рівень співпраці у рамках цієї організації, А.Яценюк оголосив, що Україна висуває свою кандидатуру на головування в ОБСЄ у 2013 році.


За матеріалами - УНІАН

"Американська хвиля сходить нанівець і невдовзі вони відправляться назад через Атлантику по своїх домівках... тому у ваших інтересах примусити ваших політиків відвернутися від Білого дому", - цитує слова бін Ладена агентство Reuters.


Джерело - EUobserver

Хоча чорнила ще не встигли висохнути під новим Договором ЄС, аналітики вже ламають свої голови як цей документ буде працювати на практиці, маючи на увазі нечіткий розподіл владних повноважень.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Міністерство закордонних справ України виділить 50 мільйонів гривень на підвищення іміджу України у світі і встановлення зв'язків з українцями, що проживають за межами країни.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Це питання виноситься для ратифікації на засідання Ради міністрів телекомунікації і транспорту Євросоюзу – регламент дозволяє їм розглядати подібні теми.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Перший раунд переговорів – після 7-річної перерви – запланували на 12 грудня.


За матерiалами - Korespondent.net, РІА Новости

Колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт розкрив існуючі наприкінці 60- х років плани НАТО з встановлення ядерних мін на внутрішньонімецькому кордоні- між ГДР і ФРН.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Незважаючи на те, що переговорний процес перебуває у важкій фазі, Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун переконаний, що досягнення компромісу все ще можливе, заявив у середу речник ООН.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головною темою цьогорічної дискусії стане рішення Росії заморозити дію Договору про звичайні збройні сили в Європі.


Джерело - Українська служба ВВС

Україна заявила, що може підняти ціну на транспортування російського газу своєю територією до Європи, якщо Росія підвищить ціни на газ для України.


Джерело - УНІАН

Перший прийом президента Росії Путіна для глав усіх дипломатичних місій, що працюють у Москві, був покликаний востаннє попередити Захід не втручатися в майбутні парламентські вибори в країні.


За матеріалами - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

Завадою для зближення України з НАТО є недостатні військово-технічні передумови з українського боку, а також настрої всередині українського суспільства, зокрема серед самих військових.


За матеріалами - Української правди, РИА Новости

У Берліні арештований екс-міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

27 листопада група військовослужбовців Збройних Сил України прибула до м.Лос Аламитос (США) з метою участі в початковій конференції по плануванню командно-штабних навчань із залученням військ «Репід Трайдент-2008».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У німецькому Бундестазі в середу в рамках обговорення проекту державного бюджету ФРН на 2008 рік відбудуться так звані генеральні дебати.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Надходить чимало різної інформації про можливий зміст телевізійного звернення Путіна до народу, яке нібито вже записане і буде в російському ефірі 29 листопада.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Напередодні учасники зустрічі констатували, що діалог зайшов у глухий кут. Жодна зі сторін не готова піти на поступки.


Джерело - Українська служба ВВС

Сполучені Штати засудили переслідування опозиційних політиків і демонстрантів у Росії напередодні запланованих на неділю парламентських виборів.


Джерело - Korespondent.net

Президент Пакистану Мушарраф пішов у відставку з поста головкому армії й передав повноваження генералові Кіані.


Джерело - УНІАН

Про це повідомив Президент США Джордж БУШ на відкритті міжнародної конференції по Близькому Сходу в Аннаполісі.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Для того, щоб стати 152-м членом Євросоюзу, Києву необхідно виконати вимогу Брюсселя щодо перегляду регулювання по експортному миту.


За матеріалами - Української правди

Про це заявив координатор системи ООН в Україні Френсіс О'Доннелл, презентуючи у вівторок у Києві звіт людського розвитку "Боротьба зі зміною клімату: людська солідарність у розділеному світі".


За матеріалами - УНІАН

У вівторок адміністрація США заявила, що не має ніякого відношення до відмови Організації по безпеці і співпраці в Європі направити своїх спостерігачів на парламентські вибори в Росії.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Корвет "Луцьк" увійшов в оперативне підпорядкування командуючого військово-морського компонента Об'єднаних збройних сил НАТО "Південь".


За матеріалами - Української правди

Листовна відповідь США на пропозицію Росії по протиракетній обороні знижує шанси на досягнення спільного розуміння по цьому питанню.Про це заявив в американському місті Аннаполіс глава МЗС РФ Сергій Лавров


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Союз потребує стабільних сусідів, зокрема в причорноморському регіоні. Тому в рамках політики сусідства ЄС має намір інвестувати в інтеграційні проекти причорноморських країн. До цих країн належить і Україна.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як позитивний аспект, учасники відзначили можливість під час конференції вислухати позицію представників країн-сусідів ЄС, які, зокрема, висловили критичні зауваження та пропозиції для подальшого удосконалення європейської політики сусідства.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

І нинішня влада Грузії, і частина опозиції підтримують курс на вступ до НАТО. Саакашвілі нещодавно висловлював упевненість, що Грузія може стати кандидатом на вступ до Північноатлантичного Союзу вже наступного року.


Джерело - УНІАН

Із закликом звільнити затриманих під час «Маршів незгодних» виступив Джордж Буш, у відповідь глава МЗС РФ Сергій Лавров поділився своїм баченням демократії.


Джерело - УНІАН

Відбулося засідання колегії МЗС, на якій були обговорені питання оптимізації дипломатичної присутності України за кордоном, роботи центрального апарату міністерства, а також стан діловодства та архівної роботи МЗС.


Джерело - Korespondent.net

Тридцять поліцейських отримали поранення в безладах увечері в понеділок в північних передмістях Парижа, де напередодні спалахнули сутички, передає радіостанція Франс-Інфо, посилаючись на джерела з поліції.


За матеріалами - Lenta.ru, Korespondent.net

За попередньою інформацією бін Ладен звернеться до "воїнів джихаду", що перебувають на європейській території, із закликом "донести до глав держав той факт, що вони програли війну й повинні подивитися правді в очі".


Джерело - Українська правда

Міністр оборони Анатолій Гриценко є одним із можливих кандидатів на посаду секретаря Ради національної безпеки й оборони України.


Джерело - EurActiv

Після свого переобрання на третій термін, Андерс Фог Расмуссен заявив, що данійці повинні вирішити своїми голосами питання щодо нинішньої вибіркової участі Данії у відповідних політиках ЄС.


Джерело - УНІАН

Україна вступить в Світову організацію торгівлі в 2007 році, раніше, ніж Росія, і для цього не немає ніяких перешкод, заявив заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Державний департамент США розкритикував – дослівно – „агресивну тактику” російської влади.


Джерело - EUobserver

"Ми бажаємо діалогу із Росією... і ми щасливі, що наш східний сусід надсилає сигнали, які підтверджують, що ми також поділяємо цей погляд", - сказав Туск.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Явка виборців у неділю склала менше 30 відсотків.


Джерело - Українська служба ВВС

Американські урядовці однак твердять, що така угода не матиме вирішального значення, бо конференція в Аннаполісі - то лише початок переговорного процесу.


За матеріалами - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

У Києві розпочинається конгрес міжнародних неурядових організацій Ради Європи.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru, РБК, Взгляд

Французька компанія Areva підписала з Китайською національною атомною корпорацією угоду на поставку двох ядерних реакторів третього покоління на суму вісім мільярдів євро.


За матеріалами - Korespondent.net

Організація економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР), що об’єднує країни так званого золотого мільярда, погодилася на участь України в роботі шести своїх комітетів


За матеріалами - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

Обидва основні суперники - правлячий Хорватський демократичний союз і опозиційні соціал-демократи - одержать близько 60 депутатських місць, тобто не наберуть парламентської більшості.


Джерело - УНІАН

Якщо президентські вибори пройдуть демократично, сказав в телеінтерв`ю кандидат у президенти від правлячої партії "Єдиний національний рух" Михайло Саакашвілі.


Джерело - EurActiv

З 1 січня Румунія має 35 представників в Європарламенті, що були номіновані парламентом країни на тимчасовій основі.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер та Верховний Головнокомандувач НАТО в Європі генерал Джон Креддок перебувають з візитом в Афганістані.


Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

Цi заходи проходили за пiдтримки представникiв Стратегiчного командування НАТО з трансформацii, МЗC Украiни та Вiйськового представництва Мiсii Украiни при НАТО.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Про це повідомив директор Дослідницького центра кораблебудування Є.Борисов, додавши, що робота над проектами кораблів цього типу триває вже кілька років.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Пропонується більше використовувати науковий потенціал, збільшувати дослідження у промисловості, створити Європейський альянс енергодосліджень.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Настав час переглянути „особливий шлях” Данії у Європейському Союзі, заявив прем’єр-міністр Андерс Фог Расмуссен у Копенгагені. Можливої дати референдуму політик не назвав.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Заплановане на 21 грудня розширення Шенгенської зони не зашкодить безпеці Німеччини, заявив міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфганг Шойбле у Франкфурті-на-Одері.


За матеріалами - УНІАН

Хав`єр Солана запропонував розглянути можливість створення уранового консорціуму як альтернативи іранській ядерній програмі.


За матеріалами - Korespondent.net

Президент Грузії Михайло Саакашвілі подасть у відставку 25 листопада, повідомив у четвер, 22 листопада, віце-спікер грузинського парламенту Михайло Мачаваріані.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Польські партії "Цивільна платформа" і "Польська селянська партія", що входять до правлячої урядової коаліції в Польщі, 23 листопада підпишуть коаліційну декларацію.


За матеріалами - УНІАН

Рада міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС наголошує на необхідності швидкого запровадження зрозумілої Європейської міграційної політики.


За матеріалами - EuroNews, Korespondent.net

Американський центробанк очікує приріст ВВП США на межі 1,8-2,5%. Це набагато гірше прогнозу, який робили в червні цього року (2,5-2,75%).


Джерело - ProEUROPA

"Франції необхідні реформи... Ми дуже довго чекали на ці реформи. І після таких довгих сумнівів, стількох зволікань ми не здамося і не поступимося", - заявив французький президент.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Офіційну реакцію Єврокомісія не висловила, оскільки не отримала відповідного підтвердження з Києва.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Комісія ЄС виділить понад п'ять мільярдів євро на розбудову важливих транспортних мереж на території Євросоюзу. Гроші планується інвестувати до 2013-го року.


Джерело - Європейський простір

Микола Азаров розраховує, що в грудні Україна завершить переговори й стане членом Світової торгової організації з 2008 року.


За матеріалами - Korespondent.net

Учора Україні вдалося домогтися від туркменської сторони підтвердження того, що до 2009 року ціна на газ не зміниться, а з 2010 року почне збільшуватися поступово.


За матеріалами - ІТАР-ТАРС, УНІАН

Альянс зацікавлений в оренді 20 вертольотів Мі-17 і деяку кількість важких вертольотів Мі-26 цивільних авіакомпаній Росії і України для тилових перевезень, з тим, щоб знизити ризик загибелі власних машин.


За матеріалами - УНІАН

На багатотисячному форумі прихильників курсу президент Росії Володимир Путін звинуватив країни Заходу у змові з метою ослабити країну і ввергнути її в хаос.


Джерело - Українська правда

Колишній прес-секретар Білого Дому Скотт МакКлін звинувачує президента США Джорджа Буша в тому, що через нього йому довелося дезінформувати пресу про витік з ЦРУ, який призвів до полеміки щодо війни в Іраку.


Джерело - EUobserver

Але міністри оборони не змогли надати більшої фінансової стабільності Агенству в сенсі затвердження трьох-річного бюджету, як це пропонувала Франція. Велика Британія ветувала цю пропозицію.


За матеріалами - Європейського простору, сайту МЗС України

У Брюсселі відбулося Десяте засіданні Комітету з питань співпраці між Україною і ЄС та чергове засідання Україна-Трійка Комітету ЄС з політики безпеки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Йдеться зокрема про поступове зменшення, а згодом і цілковите скасування до 2015 року квот на виробництво молока.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Онук знаменитого британського прем’єр-міністра Черчилля – депутат парламенту від опозиційної Консервативної партії Ніколас Соамс виголосив першу із серії промов на українську тему у Палаті громад.


За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новини, BBCrussian.com

Представникам Белграда і Пріштіни за посередництва трійки міжнародних посередників (Росія, Євросоюз і США) знов не вдалося домовитися про статус Косово.


Джерело - Korespondent.net

"Ми дуже довго чекали на ці реформи. І після стількох сумнівів ми не здамося й не поступимося", - заявив французький президент.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генерал корпусу морської піхоти США Джеймс Меттіс став третім Верховним головнокомандувачем ОЗС НАТО з питань трансформації.


Джерело - УНІАН

"Ми бачимо, що порушуючи раніше досягнуті домовленості і поряд з нашими кордонами нарощуються військові ресурси окремих держав і країн-членів Альянсу НАТО", - заявив Путін.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Представники Альянсу сумніваються в реальності підвищити фінансування оборонного комплексу і привести українські війська у відповідність до вимог НАТО.


За матеріалами - Reuters, Української правди

Москва може вивчити варіант виходу з ОБСЄ в Європі як відповіді на претензії ОБСЄ з приводу звуження можливостей спостереження за російськими виборами


Джерело - УНІАН

Коаліція опозиційних партій Грузії у понеділок заявила про припинення діалогу зі спікером парламенту Ніно Бурджанадзе щодо виходу з політичної кризи в країні.


Джерело - Korespondent

Під прапорами нової політичної сили він планує об'єднати противників нинішнього лівоцентристського уряду Романо Проді.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євросоюз виплачує сільськогосподарські дотації, багато з яких іде до Франції, і ЄС побоюється, що Україна може перетягнути на себе велику частину бюджету.


За матеріалами - Euronews, Korespondent.net

"Звільніть метро!", "Машиністи, за роботу!" - вимагають маніфестанти на вулицях Парижа.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Близько 35 тисяч бельгійців вийшли в неділю на вулиці столиці, протестуючи проти можливого розпаду держави на дві частини – франкомовну Валлонію та Фландрію, де більшість розмовляє фламандською.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Турецько-грецький газопровід, що має перекачувати в Європу азербайджанський газ в обхід Росії, було урочисто відкрито в неділю.


Джерело - Українська служба ВВС

У понеділок до України мають прибути експерти Євросоюзу для допомоги в ліквідації наслідків аварії в Керченській протоці.


За матеріалами - Lenta.ru, Korespondent.net

Глава опозиційної Демократичної партії Косова (ДПК) Хашим Тачі оголосив про перемогу на парламентських виборах, що пройшли у краї в суботу, 17 листопада.


Джерело - УНІАН

Париж розраховує, що ухвалення документа відбудеться в другій половині 2008 р., коли Франція головуватиме в Євросоюзі.


Джерело - Українська правда

Арсеній Яценюк заявляє, що Україна скасує візовий режим для громадян Болгарії і Румунії після ратифікації та імплементації угоди про спрощення візового режиму між Україною і ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Росія достроково, у ніч із середи на четвер, вивела свої війська з Грузії. Деякі російські засоби інформації назвали це «розчисткою Грузії для сил НАТО».


За матеріалами - Reuters, Української правди

Оцінки ОБСЄ як основного європейського спостерігача за дотриманням принципів демократії, є для багатьох держав основними індикаторами чесності плебісцитів.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Посли НАТО підтвердили підтримку повного виконання Дейтонської мирної угоди, в тому числі зусиль з покращення функціонування державних інституцій.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький Бундестаг проголосував у четвер за подальшу участь бундесверу в антитерористичній акцій „Enduring Freedom“, якою керують Сполучені Штати.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

США й Великобританія заявили про намір і надалі наполягати на запровадженні санкцій проти Ірану.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ющенко в Ізраїлі вчора зустрічався з представниками ділових кіл і закликав їх вкладати гроші в українську економіку.


За матеріалами - РІА Новости, Korespondent.net

"Ми не користуємося правом повного виходу з ДЗЗСЄ, ми припиняємо свою участь у ньому, і він вступить у силу 12 грудня", - сказав Лавров.


За матеріалами - NEWSru, УНІАН

У Грузії у п`ятницю о 19:00 за тбіліським часом набуває чинності рішення Президента Михайла Саакашвілі про дострокову відміну надзвичайного стану.


За матеріалами - Української правди

Європарламент і Рада Європи можуть провести розслідування, чи приземлялися в Україні літаки Центрального розвідувального управління США.


За матеріалами - НЦПЄАІ України

Таким був лейтмотив зустрічі в.о. Голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка з Директором Офісу безпеки НАТО Томасом МакКівером у рамках його візиту до нашої країни.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

На цей найвищий союзний військовий пост обрано італійського адмірала Д.Паола (Giampaolo Di Paola, Admiral, Chief of the Italian Defense Staff).


За матеріалами - BBC.com, Korespondent.net

Цей проект може призвести і до нових протистоянь із Білим Домом, і до вимоги від президента США розпочати виведення військ з Іраку протягом 30 діб, для припинення військових дій до грудня 2008 року.


За матеріалами - Лента.ru, Эхо Москвы, Korespondent.net

Сьогоднішній страйк підтримують 7 із 8 залізничних профспілок. На роботу не вийшли майже 90% машиністів потягів національних і регіональних напрямів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Аеробус, який на своєму борту перевозив 200 солдатів для участі в місії НАТО в Афганістані, був змушений повернутися до Німеччини.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Європейська преса далі обговорює питання про все більшу газову залежність ЄС і лунає критика нещодавніх заходів Брюсселя щодо лібералізації так би мовити «розщеплення» енергетичного ринку Європи.


Джерело - УНІАН

Про це він сказав в інтерв’ю журналістам у Єрусалимі перед своєю поїздкою у Палестинську Національну Автономію.


За матерiалами - УНІАН, Korespondent.net

“ЄС має допомогти Україні, щоб Україна повернулася до Європи, а не до Росії”, - зауважив Бела Гаттфелдер (група народних партій, Угорщина).


Джерело - Korespondent.net

У Німеччині відбувається найбільший в її історії страйк на залізницях.


Джерело - Українська правда

У Грузії припинена дія ліцензії на мовлення телекомпанії "Імеді", а будівля телекомпанії опечатана.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Комісар Європейського Союзу з питань рибальства та морських справ Джо Борг наголошує, що на сьогодні ні Україна, ні ЄС не готові до вступу України в Євросоюз.


За матеріалами - Української правди

Раніше євродепутат Фава заявляв про існування в'язниць ЦРУ в Італії і Польщі.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Головна мета проведення Конференції полягає у поглибленні і розвитку співробітництва між сухопутними військами країн-членів і партнерів НАТО, країн Середземноморського діалогу та Стамбульської ініціативи.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Таким чином нинішній прем'єр-міністр Андерс Расмуссен третій раз поспіль зможе сформувати свій уряд. Однак тепер його табір втратив абсолютну більшість.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Євродепутат Збігнев Залєскі, окрім суто економічних порад щодо посилення внутрішнього ринку та економіки міститься і низка інших пропозицій, закликає Київ створити у державі клімат, привабливий для інвестицій та інновацій.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Саркозі під час виступу в Європарламенті закликав Європу бути демократичнішою і пообіцяв, що проводитиме у Франції політику реформ.


Джерело - УНІАН

Лідер Громадянської платформи зазначив, що "президент Польщі має досить скептичне ставлення до певних прізвищ, проте такого типу думки не вплинули на його рішення".


За матеріалами - Korespondent.net, РБК

Президент Венесуели Уго Чавес висловив свій прогноз щодо того, якою буде ціна на нафту, якщо США застосовуватимуть військової агресії стосовно Ірану.


Джерело - Korespondent.net

Про це голова парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе спеціально оголосила 14 листопада.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Спікер Ради Федерації Сергій Миронов вважає, що після березня 2008 року президент Володимир Путін міг би очолити верхню палату російського парламенту.


За матеріалами - Радіо "Свобода", Української правди

У середу євродепутати обговорять доповідь "Зміцнюючи Європейську політику сусідства".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

"Таким чином, всі процедурні моменти зняті", - сказав Ющенко, висловивши переконання, що на наступній Раді СОТ, яка відбудеться 15-20 грудня, Україна офіційно буде прийнята в цю організацію.


Зп матеріалами - РІА «Новости», УНІАН

«Газпром» прогнозує середньоєвропейську ціну на газ в 2008 році в розмірі 300 дол. за тисячу кубометрів.


Джерело - EUobserver

Морін охаректиризував питання європейської оборони як "абсолютний пріорітет", який за важливістю для європейської інтеграції може обійняти таке ж саме місце, як євро.


Джерело - УНІАН

Колишній Президент Грузії Едуард ШЕВАРДНАДЗЕ вважає, що питання вступу Грузії в Північноатлантичний Aльянс відкладене надовго.


За матеріалами - Главред

Якщо Грузія не відгукнеться на заклик США про зняття режиму надзвичайного стану, то необхідно позбавити країну всякої допомоги і скасувати запланований візит грузинського лідера в США.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Про це заявили заступник помічника держсекретаря США Матью Брайза та спеціальний посланник ЄС на Південному Кавказі Пітер Семнебі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За останніми опитуваннями, праволіберальна коаліція прем’єр-міністра Андерса Расмуссена та лівоцентристська опозиція мають майже рівні шанси на перемогу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Під час зустрічі німецького канцлера Ангели Меркель і французького президента Ніколя Саркозі йшлося про інтеграційно-політичний діалог двох країн в європейському контексті.


За матерiалами - РІА Новости, Korespondent.net

Депутат парламенту Грузії Лєван Гачечіладзе став єдиним кандидатом від Об’єднаної опозиції на позачергових виборах президента Грузії, які пройдуть 5 січня 2008 року.


Джрело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Парламент у вівторок голосуватиме питання щодо ратифікації угод з Україною про реадмісію та спрощення візового режиму.


За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко у вівторок розпочинає триденний державний візит до Ізраїлю.


Джерело - РІА Новости, УНІАН

"Події минулого тижня в Тбілісі стали шоком для грузинської демократії. США висловлюють своє занепокоєння процесами в Грузії щодо розгону маніфестантів", - сказав помічник держсекретаря США М.Брайза.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Швеція дуже важливий партнер НАТО, яка на даний час спрямувала для ведення операцій Альянсу більше свої сил ніж будь-яка інша країна-паpтнер.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости

За активну роботу своєї країни в досягненні цілей Договору про нерозповсюдження ядерної зброї висловилося 79% американців і 66% росіян.


За матеріаалми - Європейського простору

Під час переговорів будуть розглянуті шляхи врегулювання фінансових претензій Киргизії до України.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Новим президентом Словенії став соціал-демократ Даніло Тюрк. Опозиціонер здобув упевнену перемогу, набравши 69 відсотків голосів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Україна в Європі” - цій темі був присвячений третій дискусійний форум „Київський діалог”, що пройшов на вихідних у Берліні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Рада міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ ЄС на засіданні у Брюсселі ухвалила рішення про приєднання до Шенгенської угоди Угорщини, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Мальти, Польщі, Словенії та Словаччини.


Джерело - УНІАН

«89 років тому здійснився сон цілих поколінь поляків. Після 123 років неволі, 146 років від першого поділу, Польща отримала незалежність",- Лех Качинський.


За матеріалами - Української правди

Зокрема, необхідно прийняти невеликі поправки в три закони, які регулюють процедуру антидемпінгового розслідування.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс

Але режим надзвичайного стану буде скасовано тоді, коли я, як керівник цієї країни, вважатиму це потрібним, а не за вказівкою міністра закордонних справ якої-небудь країни", - наголосив Саакашвілі.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Корвет Військово-морських сил "Луцьк" у п'ятницю, 9 листопада, вийде на бойове чергування в Середземне море в рамках антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У центрі дводенних переговорів - ситуація в Афганістані, суперечка довкола атомної програми Ірану та майбутнє Косова.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Усередині Європейського Cоюзу 21 грудня буде скасовано паспортний контроль на кордонах з вісьмома країнами Східної Європи та Мальтою.


За матеріалами - Korespondent.net

У підсумку голоси розподілилися в такий спосіб: 53 сенатори проголосували "за", а противників кандидатури, запропонованої президентом Джорджем Бушем, виявилося 40.


Джерело - Korespondent.net

Ніколя Саркозі 7 листопада закликав Конгрес США зупинити падіння долара. Він заявив, що відсутність ладу в монетарній системі може перерости в економічну війну, жертвою якої стануть усі.


За матеріалами - УНІАН, РІА Новости

Про це свідчать дані опитування, проведеного за замовленням телекомпанії СNN соціологічною службою Opinion Research Corporation.


Джерело - УНІАН

Кабінет Міністрів схвалив концепцію Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки.


За матеріалами - Української правди

Президент Грузії Михайло Саакашвілі у своєму телевізійному зверненні 8 листопада заявив, що пропонує провести президентські вибори в Грузії 5 січня 2008 року.


Джерело - Інтерфакс-Україна, Українська правда

У Євросоюзі відзначили елітарність українських політиків за способом життя, відмінного від звичайних громадян, а також наголосили на необхідності втілення в життя обіцянок.


Джерело - Сайт "Україна - НАТО" МЗС України

В італійському м.Неаполь відбулась заключна конференція з планування командно-штабного навчання за програмою НАТО "Партнерство заради миру" під назвою "Стадфаст Джо – 2007".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Італія переживає часи масового напливу іммігрантів, зокрема, з нових теренів Євросоюзу. Іноземці на Апеннінах тепер становлять 6 відсотків від загального населення – їх налічується майже 4 мільйони.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Süddeutsche Zeitung зазначає: „Європейський Союз розбив надії людей на Балканах вже незабаром приєднатися до ЄС".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Союз і Сербія парафували в середу в Брюсселі двосторонню Угоду про асоціацію та стабілізацію. Її вважають одним з найважливіших, хоча й символічним кроком на шляху Сербії до ЄС.


Джерело - ІЄАС

Продуктивність праці, визначена з розрахунку зростання ВВП на одного працюючого, істотно зросла у цілому в 27 країнах ЄС - на 1,5% порівняно з тим, що цей показник у період 2000-2005 років складав 1,2%.


За матеріалами - УНІАН, Korespondent.net

Адміністрація Джорджа Буша наразі нічого не може сказати щодо твердження про втручання зовнішніх сил у Грузії.


Джерело - Korespondent.net, Rosbalt.Ru, Vesti.Ru.

Демонстрація протесту була викликана змінами до конституції країни, що були ухвалені 3 листопада конгресом Соціалістичної Боліваріанської Республіки Венесуела.


Джерело - ІА "Новості-Грузія", Українська правда

Введені обмеження за трьома пунктами:отримання і розповсюдження інформації; право на проведення маніфестацій і зборів;право на страйки.


За матеріалами - Української правди, Ліги

Міністр оборони Анатолій Гриценко провів кадрові перестановки у своєму відомстві в наслідок чого проведена ротація 19 представників керівного складу Збройних Сил України.


За матеріалами - Української правди

Україна вважає, що призупинення Російською Федерацією дії Договору про звичайні збройні сили в Європі може стати поштовхом до відновлення атмосфери недовіри на континенті.


Джерело - Європейський простір, Еuronews

Нових етапів розширення ЄС в найближчий перспективі не передбачається: і Туреччині, і Балканським країнам, які наближаються до Великої Європи, потрібні роки, щоб виконати усі умови вступу.


Сайт "Україна-НАТО" МЗС України -

Основна мета цього заходу полягала в обміні досвідом між ЗМІ балканських країн та інших держав Південно-Східної Європи з питань інформування щодо Північноатлантичного Альянсу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Москва заявила, що НАТО «намагається використати контроль за озброєнням для своїх політичних інтересів».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Він висловив сподівання, що підтримка Польщею прагнень України і Грузії до вступу в НАТО не вплинуть негативно на польсько-російські стосунки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Франції Ніколя Саркозі постав під час свого першого державного візиту до Сполучених Штатів відданим партнером Вашингтона.


За матеріалами - Korespondent.net

Десятки осіб стали жертвами смертника, що влаштував потужний вибух на півночі Афганістану. В числі загиблих - декілька депутатів парламенту країни.


За матерiалами - РІА Новости, Korespondent.net

Конгресмен-демократ Денніс Кусініч офіційно вніс на засідання палати представників конгресу США привілейовану резолюцію про імпічмент віце-президенту США Річарду Чейні.


Джерело - УНІАН

Яценюк провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Грузії Гелою Бежуашвілі, у ході якої глави зовнішньополітичних відомств торкнулися питання внутрішньополітичної ситуації в цій країні.


За матеріалами - УНІАН

Курс долара США в ході торгів у Лондоні у вівторок обновив рекордний мінімум відносно євро, опустившись до 1,4570 дол.


За матеріалами - Української правди, РИА Новости, "Інтерфакс-Україна"

Поліція Грузії розігнала мітинг опозиції перед будинком парламенту, що проходив протягом п'яти днів з вимогами відставки президента Саакашвілі і проведення дострокових парламентських виборів.


Джерело - Українська правда

Російська компанія "Газпром" заявляє про повне погашення Україною боргів за постачання російського газу в 2006 і 2007 роках.


Джерело - Українська служба ВВС

Він промовляв через три дні після того, як генерал Мушарраф, ключовий союзник президента Буша у війні з тероризмом, запровадив надзвичайний стан.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Система REACH передбачає реєстрацію, оцінку та авторизацію хімічної продукції, що виробляється або експортується до ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Ніколя Саркозі проведе переговори із президентом США Джорджем Бушем та виступить з промовою у Конгресі США.


Джерело - Korespondent

Четвертий раунд прямих переговорів сербської влади і представленого етнічними албанцями крайового керівництва Косово за участі Контактної групи (ЄС, Росія США) завершився у Відні.


За матеріалами - Вести, РИА Новости, Korespondent.net

За словами Кремера "США виробили набір ідей для просування разом з Росією паралельними курсами", коли просування за Стамбульськими домовленостями буде супроводжуватися просуванням у ратифікації.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська літакобудівна компанія Airbus відчуває знову серйозні фінансові проблеми.


Джерело - УНІАН

"Тобі, Мішо, недовго лишилося, тому я упевнений, що скоро повернуся до Грузії, бо я не збираюся залишатися далеко від батьківщини і просити політичного притулку", - сказав екс-міністр.


Джерело - 5 канал, УНІАН

Лідера найбільшого злочинного угруповання Італії затримали правоохоронці. Сальваторе Ло Пікколо піймали на 20-у році його переховування від поліції.


За матеріалами - РІА «Новости», УНІАН

У понеділок в Польщі почав роботу новий парламент країни, обраний 21 жовтня цього року під час дострокових виборів. Депутати принесли присягу і розпочали вибори нового голови Сейму.


Джерело - Українська правда

Посол США в Україні Уільям Тейлор вважає, що новий склад Верховної Ради повинен прискорити ухвалення рішення про вступ України до Світової організації торгівлі.


Джерело - УНІАН

"Рішення почати процес по вступу в НАТО, яке не гарантує цього вступу, - на це рішення піде приблизно рік - два", - сказав Тейлор, виступаючи з лекцією перед студентами одного з київських вузів.


За матеріалми - РБК-Украина, Главред

Проте США й Євросоюз, як і більшість спостерігачів, ставляться до зустрічі у Відні скептично.


Джерело - EUobserver

Дані вказують на різке зниження підтримки в порівнянні з опитуваннями відносно європейської конституції.


За матеріалами - РИА «Новости", Главред

За указом президента Польщі Леха Качинського, перше засідання Сейму (нижня палата парламенту) розпочнеться в понеділок, 5 листопада, о 15.00 за місцевим часом.


Джерело - Українська служба ВВС

Політична криза в Латвії викликала міжнародну стурбованість і дедалі частіше лунають припущення, що коаліційний уряд у Ризі розвалиться.


Джерело - УНІАН

Після запровадження президентом Пакистану надзвичайного стану адміністрація Джорджа Буша має бути готова до того, що відставка Первеза Мушаррафа фактично вирішена.


Джерело - УНІАН

"Йдеться про те, щоб з 1 січня 2013 року жодна молода людина не була змушена служити в армії всупереч своєму бажанню", – сказав Міністр національної оборони.


За матеріалами - Euronews

Європейці були затримані разом зі співробітниками гуманітарної неурядової організації Ковчег Зої за підозрою в причетності до викрадення і незаконного вивезення з Чаду 103 дітей.


За матеріалами - Вести, РБК, Korespondent.net

Замість цього КНДР продовжить одержувати енергетичну допомогу від Південної Кореї, Китаю, США й Росії.


За матеріалами - Korespondent.net

Така домовленість була досягнута на переговорах між главою Пентагона Робертом Гейтсом, який перебуває з триденним візитом у Китаї, і міністром оборони КНР Цао Ганчуанем.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Президент Грузії Михайло Саакашвілі назвав акцію протесту опозиції, яка третю добу триває біля парламенту Грузії, "бездарною імітацією "революції троянд" 2004 року.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Міжнародні навчання по перехопленню вантажів з компонентами зброї масового ураження "Східний щит-2007" в Одесі пройшли успішно.


Джерело - Korespondent.net

«Ющенко був агресивнішим, ніж до цього був Путін у ставленні до інтересів Румунії. Це холодний душ для слабкої дипломатії. Президент Румунії зайняв захисну позицію», - газета «Nine o'Clock».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Росія обмежує кількість спостерігачів від ОБСЄ – на минулих виборах їх було 400, а цього року лише 70.


Джерело - Європейський простір

Круглий стіл було організовано Центром Разумкова за сприяння Фонду Фрідріха Наумана та Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA).


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Головна тема форуму – надання допомоги уряду Іраку для забезпечення спокою та стабільності в цій країні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Предметом суперечки є можливість і надалі залишати літаки італійської компанії «Аліталія» в аеропорті Борисполя на ніч.


За матеріалами - BBCrussian.com, РИА Новости, Korespondent.net

2 листопада в столиці Грузії очікується безпрецедентний за масштабами мітинг, який організовує об'єднана грузинська опозиція.


За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новости

"Робоча партія Курдистану є також ворогом США, - зазначила Райс на прес-конференції під час своєї зупинки в Ірландії для дозаправлення літака.


Джерело - НЦПЄАІ України

Під такою назвою в македонському місті Охрід відбувся Міжнародний медіа-форум, який організували і провели Македонське інформаційне агентство і Болгарське інформаційне агентство.


За матеріалами - Української правди

Світовий банк радить Україні запровадити нові закони про держзакупівлі та акціонерні товариства і ухвалити реалістичний бюджет-2008.


Джерело - Українська служба ВВС

Сотні американських дипломатів висловили обурення рішенням Державного Департаменту США примусово відряджати їх на дипломатичну роботу до Іраку.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький канцлер закликала індійське керівництво скасувати бар’єри, які стримують розвиток торгівлі. Меркель виступила також за створення зони вільної торгівлі між ЄС та Індією.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Комітет з проблем ЄС верхньої палати британського парламенту - Палати лордів – розпочав вивчення потенційних наслідків приєднання Великобританії до нової угоди ЄС.


Джерело - УНІАН

Україна готова скасувати візовий режим для громадян Румунії, але синхронно з ратифікацією угоди між Україною та Євросоюзом про спрощений візовий режим для українців.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

1 та 2 листопада в Тбілісі пройде міжнародний самміт «Розбудова Європейського Сходу». У центрі його уваги – енергетика, безпека, розв’язання конфліктів.


За матеріалами - Korespondent.net, РИА Новости, Lenta.ru

Домінік Стросс-Кан, який наприкінці вересня був одностайно обраний Радою директорів МВФ на посаду глави Фонду, у четвер вступить на посаду.


За матеріалами - Новини-Грузія, УНІАН

Основною загрозою для розвитку Грузії залишається проблема порушення територіальної цілісності країни.


Джерело - УНІАН

Екіпаж корвету Військово-Морських Сил ЗС України “Луцьк” завершує підготовку до участі у бойовому чергуванні в рамках антитерористичної операції НАТО у Середземному морі “Активні зусилля”.


Джерело - Українські новини, Українська правда

Україна почала головувати в Організації Чорноморського економічного співробітництва до 30 квітня 2008 року.


За матеріалами - "Комерсант-Україна", Української правди

В остаточному тексті цієї резолюції слова "геноцид" не буде.


АНАЛІТИКА

Олександр Воронов - Для "Євроатлантичної України"

Не можна залишити поза увагою, що доповідь Національної розвідки США констатувала факт військової складової і Іран цей факт не відкинув.


Віталій Мартинюк, Міжнародний інститут гуманітарних технологій - Спеціально для «Євроатлантичної України»

Відносини між США та Францією і Німеччиною переходять від фази протистояння в поглядах на світові проблеми до фази поглиблення взаємовигідного співробітництва.


Стівен М'юфсон - Washington Post

Високі ціни на нафту спричиняють найбільший трансфер багатства в історії. Стаття подається англійською мовою.


За матеріалами - Maidan.org.ua

17 жовтня у Вашингтоні проходив 8-ий за чергою круглий стіл під назвою „Україна на шляху до державотворення”. Цьогорічна тема круглого столу була „Україна – взаємини з ЄС”.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - УНІАН

Офіційна церемонія проголошення Хартії відбудеться у Європарламенті 12 грудня.


Джерело - Korespondent.net

Белград піде на будь-які заходи - за винятком відправлення танків - у тому випадку, якщо албанська більшість проголосить незалежність краю, що юридично є частиною Сербії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В американському місті Аннаполіс, що неподалік від Вашингтона, у вівторок розпочинається міжнародна близькосхідна конференція. Її учасники сподіваються зрушити з мертвої точки ізраїльсько-палестинські мирні переговори.


За матеріалами - Korespondent.net

За останнім даними, правлячий Хорватський демократичний союз ледве випереджає опозиційну Соціал-демократичну партію.


Джерело - УНІАН

На рішення Гейтса відмінити рішення свого попередника Дональда Рамсфельда щодо скорочення американських військ вплинула думка командуючих в Європі генералів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Римі завершив роботу ХХ Всесвітній енергетичний конгрес. Головними темами порядку денного було відчутне зростання енергоспоживання у світі та скорочення викидів CO2. Україна офіційно делегацію сюди не відрядила.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Комітет з питань закордонних справ Європарламенту висловив сумнів у тому, що є сенс у об’єднанні у межах однієї групи східноєвропейських сусідів, які є де-факто частиною Європи, та держав Середземномор’я.


За матеріалами - УНІАН, Главред

14-15 листопада у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбудуться засідання Військового комітету Україна-НАТО і Військового комітету Євроатлантичного партнерства, а також засідання Військового комітету Європейського Союзу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода", EUobserver

За ставленням до Росії науковці розбили 27 країн ЄС на п'ять таборів.


За матеріалами - BBCrussian.com, Korespondent.net

Це був перший більш ніж за десятиліття виступ президента Франції перед членами обох палат американського конгресу. Конгресмени аплодували Саркозі стоячи.


За матеріалами - Korespondent.net

Депутат парламенту Леван Гачечиладзе назвав розгін акції протесту "жовтим терором" (поліцейські в Тбілісі були одягнені в жовті пластикові дощовики).


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Барак Обама, Рудольф Джуліані, Хілларі Клінтон чи хтось інший? Через рік ми дізнаємося, хто стане 46-им президентом США.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Питання стало ще гострішим після того, як Єврокомісія запропонувала гарантувати, що компанії з країн–не членів ЄС повинні дотримуватися на енергоринку таких самих правил гри, як і європейські компанії.


Джерело - EUobserver

Якщо гору візьме підхід щодо проведення самміту у двох столицях, тоді лідери 27 країн та іх команди мусять зранку прилетіти до Лісабону, а потім повернутися до Брюсселю до початку вечірнього засідання самміту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект