НОВИНИ

08.11.2007 | Євросоюз і Сербія парафували угоду про асоціацію та стабілізацію
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Союз і Сербія парафували в середу в Брюсселі двосторонню Угоду про асоціацію та стабілізацію. Її вважають одним з найважливіших, хоча й символічним кроком на шляху Сербії до Європейського Союзу.


Хоча єврокомісар з питань розширення Олі Рен і президент Сербії Борис Тадіч попередньо поставили свої підписи під текстом документу, він ще не може діяти. Чинності угода набуде після остаточного підписання, яке можливе лише за умови, що Сербія продовжить безперешкодну співпрацю з Міжнародним трибуналом у справах колишньої Югославії. Такою є позиція Євросоюзу.

Олі Рен висловив сподівання, що підписати угоду вдасться вже наступного року, якщо Белград продовжуватиме так активно співпрацювати з судом в Гаазі, як він це робить останнім часом. Наголос робиться на розшуку воєнних злочинців, передусім колишнього сербського генерала Ратко Младіча.

У день парафування угоди між Брюсселем та Белградом Міжнародний трибунал у Гаазі розпочав слухання у справі лідера Сербської радикальної партії Воїслава Шешеля, якого обвинувачують у організації воєнних злочинів проти мусульман і хорватів у колишній Югославії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект