НОВИНИ

30.11.2007 | Косово: втрачений шанс
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У центрі уваги європейських видань - безрезультатне завершення у Відні останнього раунду переговорів щодо майбутнього статусу сербської провінції Косова. Німецька газета NEUE OSNABRÜCKER ZEITUNG з цього приводу пише:



 


Ось і все. Схоже на те, що лідери косовських албанців та сербський уряд втратили останній шанс. Вони не змогли домовитися ні про майбутній статус Косова, ні про добросусідство, ні про взяття курсу на досягнення загальної мети - членства в Євросоюзі. Обидві сторони, вочевидь, понадіялися на своїх великих братів: серби - на Росію, а косовські албанці - на США. У результаті країни-покровительки опинилися в незручному становищі. Хоча вони певною мірою самі в цьому винні. Президент США Джордж Буш вкрай необережно пообіцяв 10 червня косовським албанцям незалежність від Сербії. А його російський колега Володимир Путін з упертості продовжує сліпо підтримувати прихильників жорсткої лінії в Белграді, - зазначає німецька NEUE OSNABRÜCKER ZEITUNG.


 


Болгарська газета DNEWNIK продовжує тему:


 


З наближенням 10 грудня - дати підбиття підсумків міжнародних переговорів про майбутній статус Косова за участю сербів, косовських албанців та трійки посередників - США, ЄС та Росії - риторика як у Белграді, так і у Приштіні втрачає будь-яку схожість з конструктивним діалогом, від якого очікували досягнення прийнятного для сербської та албанської політичних еліт рішення. Стає дедалі ясніше, що немає жодних обопільно прийнятних варіантів і що обидві сторони вже перейшли до обмірковування односторонніх дій після дня „ікс”, - вважає болгарська газета DNEWNIK.


 


Люксембурзька газета LUXEMBURGER WORT розмірковує про міжнародне значення цих переговорів:


 


Суверенне Косово могло б стати значущим зразком для сепаратистів у світі і в ЄС як цивілізоване намагання прийти до спільного знаменника переговорним шляхом. Важливо і правильно дати Приштіні справедливий шанс для відбудови та розвитку. Без стабільного Косова західні Балкани не зможуть подолати свою схильність до воєнного розбрату. Це стосується також Сербії. Після злочинів югославської війни Белград мусить вписати нову главу до своєї бурхливої історії. Адже в майбутньому Сербія бачить себе в Європейському Cоюзі. (...) Крім того, присутність ЄС у Косово також в інтересах Белграда, тому що це гарантуватиме стабільність цієї провінції, - констатує LUXEMBURGER WORT.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект