НОВИНИ

29.11.2007 | Екс-канцлер Німеччини: НАТО хотіла встановити ядерні міни на кордоні ГДР і ФРН
За матерiалами - Korespondent.net, РІА Новости

Колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт розкрив існуючі наприкінці 60- х років плани НАТО з встановлення ядерних мін на внутрішньонімецькому кордоні- між соціалістичною ГДР і капіталістичною ФРН.






Екс-канцлер Німеччини: НАТО хотіла встановити ядерні міни на кордоні ГДР і ФРН
 


"Коли я став в 1969 році міністром оборони (в уряді канцлера Віллі Брандта), я наткнувся на плани НАТО й німецьких військових зарити вздовж кордону з  західнонімецької сторони сотні ядерних фугасів", - розповів екс-канцлер в інтерв’ю щотижневику ZEіTmagazіn LEBEN, опублікованому в четвер, 29 листопада.


За словами Шмідта, на той час ці плани натовських "яструбів" уже далеко просунулися, але йому вдалося переконати свого американського колегу Мелвіна Лерда зупинити це.


"Я сказав йому, що, якщо раптом якийсь комуністичний командир, переслідуючи втікачів (зі Східної Німеччини), перетне  кордон й одна з ядерних мін вибухне, то всі німецькі солдати складуть зброю й тут наступить кінець усякій обороні, - привів свої тодішні слова Гельмут Шмідт. - Цей аргумент переконав американського міністра оборони. Як і я, він був старим солдатом, і розумів, що можна вимагати від солдатів, а що - ні".


Таким чином, за його словами, спільними зусиллями вони не тільки змогли відговорити прихильників цих смертельно небезпечних планів від їх виконання, але й зробити так, щоб це не стало надбанням гласності. "Ми доклали всіх зусіль, щоб зробити це як можна тихіше, щоб не викликати з обох сторін Атлантики більших хвилювань", - розповів 88- річний політик.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8662. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект