НОВИНИ

09.11.2007 | Корвет ВМС "Луцьк" вийде на бойове чергування в Середземне море 9 листопада 2007
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Корвет Військово-морських сил "Луцьк" у п'ятницю, 9 листопада, вийде на бойове чергування в Середземне море в рамках антитерористичної операції НАТО "Активні зусилля".

Відповідно до повідомлення, вихід на чергування заплановано на 10:00, у зв’язку з чим у бухті Стрілецькій відбудеться урочиста церемонія проводів екіпажу корвету Військово-Морських Сил ЗС України “Луцьк”.

У церемонії проводів візьмуть участь командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал І.Тенюх, керівництво Севастопольської міської державної адміністрації, представники громадськості та духовенства міста, моряки українського військового флоту.

 

Антитерористична операція НАТО в Середземному морі “Активні зусилля”

Після терористичних актів в США 11 вересня 2001 року НАТО на практиці застосувала положення Статі 5 Вашингтонського договору. На прохання США Альянс погодився на проведення у Середземному морі антитерористичної операції “Активні зусилля”. Практична фаза операції розпочалася 6 жовтня 2001 року.

Мета операції: боротьба з тероризмом у межах зони проведення операції у Середземному морі шляхом запобігання нелегальним перевезенням морем зброї табоєприпасів, протидії незаконним переміщенням людей та іншій незаконній діяльності з використанням цивільних суден.

Основні завдання операції: патрулювання та контроль за переміщенням кораблів в зоні проведення операції.

Участь України в операції: Україна стала другою після Російської Федерації з країн – не членів НАТО, яка приєдналася до операції “Активні зусилля”.

Основні форми участі ЗС України в операції “Активні зусилля” полягають у функціонуванні на базі штабу Військово-Морських Сил ЗС України Контактного пункту – елементу взаємного обміну інформацією у рамках операції, направлення українського офіцера зв’язку до штабу операції (м.Неаполь, Італія), залучення групи військового персоналу ЗС України для участі в огляді підозрілих суден, направлення кораблів та підрозділів ВМС ЗС України до складу сил, визначених до участі в операції “Активні зусилля”.

З травня по липень цього року в операції “Активні зусилля” брав участь корвет ВМС України “Тернопіль”. Під час бойового патрулювання “Тернопіль” пройшов понад 8 тисяч морських миль, опитав згідно встановлених процедур 143 цивільних судна. Крім того, в морі екіпаж українського корабля провів низку корабельних навчань з фрегатом Королівських ВМС Великої Британії “Монтроуз”.

Також за інформацією, яка надходила зі штабу об’єднаних збройних сил НАТО “Південь” у Неаполі, було виявлено 7 підозрілих суден, 2 з яких були опитані українськими операційними офіцерами у відкритому морі.

Дії українських військових моряків отримали високу оцінку з боку керівництва Північноатлантичного Альянсу.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект