НОВИНИ

26.11.2007 | Данія, можливо, буде мати другий референдум щодо приєднання до євро
Джерело - EurActiv

Після свого переобрання на третій термін, Андерс Фог Расмуссен заявив, що данійці повинні вирішити своїми голосами питання щодо нинішньої вибіркової участі Данії у відповідних політиках ЄС, особливо після відхилення приєднання країни до євро у 2000 році.


Про це данський прем'єр заявив журналістам у Копенгагені 22 листопада, а також додав: "Це позиція уряду, що вибіркова політика шкодить інтересам данійців".


Як відомо, у 1992 році данійці відхилили на референдумі Маастріхтський Договір. Але в наступному році країна приєдналася до нього, виборовши для себе низку виключень щодо участі-неучасті у відповідних політиках ЄС: юстиції та внутрішніх справ, обороні та Європейському Монетарному Союзі. На референдумі 2000 року данійці відхилили введення євро у своїй країні.


Расмуссен очолює  коаліцію, яка має перевагу після останніх листопадових виборів у один голос і прем'єр запевняє, що зможе умовити данійців проголосувати "за" на підтримку нового Лісабонського Договору. 


Згідно конституції країни, референдум є обов'язковим, якщо суверенітет Данії передається до ЄС. Расмуссен заявляє, що він має на меті домогтися швидкої ратифікації Договору реформ 


Аналітики твердять, що приєднання Данії до євро буде мати невеликий ефект, так як данійська крона дуже сильно пов'язана з євро і це потужно впливає на облікову ставку.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект