НОВИНИ

30.11.2007 | Австралія стала ще одною державою, що має намір вивести свій військовий контингент із Іраку
За матеріалами - РБК, Korespondent.net

Новий прем'єр-міністр країни Кевін Рудд, який цю посаду офіційно займе наступного тижня, поставив завдання до середини 2008 року вивести з Іраку 500 австралійських військових, які беруть участь у бойових операціях.

Австралія стала ще одною державою, що має намір вивести свій військовий контингент із Іраку

"Бойові сили Австралії повинні повернутися додому до середини наступного року", - заявив Рудд в ефірі австралійського радіо, передає Reuters. За його словами, переговори зі США з виведення австралійських військ з Іраку почнуться незабаром після офіційного затвердження нового уряду.

Рудд і його Лейбористська партія здобули перемогу на недавніх парламентських виборах в Австралії. Підтримку виборців Рудду багато в чому забезпечили його обіцянки вивести австралійські війська з Іраку.

Усього в Іраку знаходиться близько 1500 тис. австралійських військовослужбовців. В основному вони дислоковані у відносно спокійну південну частину Іраку й займаються підтримкою безпеки й тренуванням місцевих солдатів, лише формально відносяться до бойових підрозділів.

Попередник Рудда на пості прем'єра консерватор Джон Говард зарекомендував себе як близький союзник Вашингтона в боротьбі з тероризмом. Після перемоги Рудда на виборах американський президент Джордж Буш подзвонив новому главу австралійського уряду й привітав його. Однак Рудд відмовився розкривати деталі бесіди із Джорджем Бушем.

Як повідомлялося, влітку 2008 року Польща закінчить військову місію в Іраку, а виведення військ почнеться в березні-квітні 2008 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект