НОВИНИ

06.11.2007 | США й НАТО готові розпочати ратифікацію ДЗЗСЄ
За матеріалами - Вести, РИА Новости, Korespondent.net

США й НАТО дуже стурбовані погрозою Росії вийти з адаптованого Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) і готові почати розгляд питання про ратифікацію цього документу, заявив заступник помічника держсекретаря США з країн Європи і Євразії Девід Кремер.






США й НАТО готові розпочати ратифікацію ДЗЗСЄ
 


Виступаючи в понеділок, 5 листопада, у Вашингтоні на слуханнях у комісії  уряду США з безпеки й співробітництва в Європі, Кремер повідомив, що два тижні тому США й Росія провели в Берліні переговори з питань ДЗЗСЄ й зараз готуються до наступної зустрічі. "У найближчі дні ми плануємо провести ще одну зустріч у Європі", - повідомив американський дипломат, зазначивши, що "погроза Росії призупинити реалізацію поточного ДЗЗСЄ є предметом серйозної стурбованості для США й наших союзників по НАТО".


Президент Росії 13 липня підписав указ про призупинення дії ДЗЗСЄ й пов’язаних з ним міжнародних договорів. Це пов’язано з затягуванням ратифікації адаптованого ДЗЗСЄ всіма країнами, за винятком Росії, Білорусі, Казахстану й України.


За словами Кремера "США виробили набір ідей для просування разом з Росією паралельними курсами", коли просування за Стамбульськими  домовленостями буде супроводжуватися просуванням у ратифікації.


"Якщо Росія готова дати обіцянку про просування стосовно стамбульських зобов’язань, які  залишаються в неї, деякі з союзників по НАТО відкриті для того, щоб почати ратифікаційний процес поки Росія усе ще буде перебувати в процесі виконання своїх зобов’язань", - повідомив Кремер.


При цьому він підкреслив, що, на думку США і їх союзників, "це послало б важливий сигнал про те, що НАТО продовжує бути прихильним підтримці ДЗЗСЄ ".


Говорячи про перспективи ратифікації цього документу в самих США, Кремер зазначив, що адміністрація Джорджа Буша "не може передбачати ні графіку дій сенату стосовно ДЗЗСЄ, ні їх результату", тому що це питання є прерогативою американського законодавчого органу.


"Проте, ми будемо консультуватися з сенатом стосовно ратифікації, якщо ми й Росія зможемо укласти угоду, за якою Росія не буде припиняти (участь у договорі) і яка забезпечить просування за Стамбульськими  зобов’язаннями", - сказав заступник помічника держсекретаря США.


Кремер нагадав також, що під час саміту ОБСЄ в Стамбулі в 1999 році Росія "взяла на себе ряд зобов’язань відносно  виведення військ і об’єктів із Грузії й Молдови", а також обіцяла зменшити обсяги своєї техніки до "рівнів, на які вона погодилася для флангового регіону в рамках адаптованого договору ДЗЗСЄ ".


Договір про звичайні збройні сили в Європі був підписаний у Парижі в 1990 році. Оновлений варіант ДЗЗСЄ був підписаний в 1999 році на саміті в ОБСЄ в Стамбулі. Адаптований ДЗЗСЄ повинен бути відкритий для приєднання будь-якої європейської держави- учасника ОБСЕ.


Однак ратифікували адаптований договір тільки чотири країни: Росія, Білорусь, Казахстан і Україна. Грузія й Молдавія відмовилися від ратифікації, вимагаючи виведення російських військ за Стамбульськими домовленостями, які були підписані разом з Угодою про адаптацію ДЗЗСЄ. Через це країни НАТО також блокують процес набрання чинності  адаптованого договору.


Як повідомлялося, очікується, що 12 грудня Росія оголосить мораторій на дію Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект