ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

16.11.2007 | Україні необхідна енергоощадність
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За прогнозом учасників Всесвітнього енергетичного конгресу, що з понеділка до четверга проходив у Римі, ціни на енергоносії і далі зростатимуть. Паралельно підвищуватиметься також рівень енергоспоживання. За підрахунками експертів, до 2050 року енергетичні апетити у світі зростуть удвічі, в той час як нафти у надрах планети вистачить лише на декілька десятиліть. Зворотною стороною дедалі більшого енергоспоживання є відповідно й більші викиди CO2 в атмосферу. Політики вимагають скоротити їхні обсяги до того ж 2050 року вдвічі. Але експерти на конгресі дійшли висновку, що це не реалістично. Власне, цю проблему в Римі вивчала старший науковий співробітник Інституту промислової екології при Національній академії наук України Нонна Павлюк:


 


„Україна не зобов’язана скорочувати викиди СО2 відповідно до Кіотського протоколу. Проте економіка України дуже енергоємна, і тому слід розробляти цікаві й дешеві для інвестора проекти зі скорочення енергоємності у промисловості, в тому числі й що стосується викидів вуглекислого газу до атмосфери. Це дуже важливо для України, тому що вона має проблеми з енергоносіями. А за рахунок енергоощадності може вирішити це питання. І для інвесторів це також матиме інтерес, бо нині багато інвесторів їде до України в пошуках цікавих проектів зі скорочення викидів парникових газів”.


 


Інститут промислової екології працює саме над проблемою викидів CO2. Ця установа успішно співпрацює з різними країнами ЄС - Німеччиною, Австрією, Нідерландами та прибалтійськими державами. Щоправда, до Риму Нонна Павлюк приїхала майже приватно. Бо Україна офіційно делегацію сюди не відрядила. Тому, керуючись принципом „порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих”, українські науковці та бізнесмени змушені були самі організувати таку поїздку. До Риму делегацію українських бізнесменів та науковців з восьми осіб організувала, зокрема, заступник головного редактора львівського видавництва „ЕКОфорум” Оксана Денис:


„Тематика всіх наших журналів – це енергія. Ми пропагуємо енергоощадні технології та сучасні рішення екологічних проблем. Один з видів нашої діяльності – організація подібних поїздок з України: щоб люди мали змогу подивитися на те, що робиться в світі. Ми також самі намагаємося бути присутніми на таких заходах і долучати до цього також інші організації, які мають вплив на розвиток енергетичної галузі в Україні”.


 


Видавництво Оксани Денис співпрацює з усіма галузевими міністерствами й відомствами. Але нерідко, скаржиться редактор, наражаєшся на інертність з боку чиновників. Якщо їм оплачують поїздку, то вони їдуть, але, за словами Оксани Денис, їх нерідко більше цікавлять прогулянки по місту, аніж відвідування виставок та конференцій. А за нинішньої політичної ситуації в Україні ситуація ускладнюється ще й тим, що:


 


„Кожен чиновник боїться встати з крісла, коли ще не визначено, хто ким буде. Він може повернутися - а його місце вже зайнято.”


 


На відміну від України, її північний сусід в Римі представив себе на високому рівні. Окрім представників усіх великих російських енергетичних концернів, до столиці Італії прибув міністр енергетики РФ Віктор Христенко. Відповідаючи на питання „Німецької хвилі” про цінову політику Росії щодо України, він зазначив:


 


„Ви знаєте, що Росія ухвалила рішення про перехід до 2011 року на внутрішньому ринку на ціни, які забезпечать таку прибутковість, як і європейська ціна. Власне, це означає, що ми самі перейдемо на європейські ціні, за винятком галузей логістики та мита. А це означає, що в нас не буде жодних підстав для вибудовування неринкових відносин в газовій галузі з ким-небудь іншим.”


Російський міністр також виразив сподівання на те, що транзит енергоносіїв здійснюватиметься стабільно і згідно з домовленостями:


 


„Наш інтерес дуже простий: треба з’ясовувати не поточні відносини і що відбувалося в минулому, а насамперед чітко розібратися з тим, що буде через 30 років. Але це рішення поки що не знайшло подальшої реалізації.”


При цьому Віктор Христенко підкреслив, що для його держави в питаннях транзиту дуже важливим є фактор передбачуваності не тільки в нинішніх умовах, але й у довгостроковій перспективі.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект