НОВИНИ

02.11.2007 | Світовий банк має рекомендацію для України
За матеріалами - Української правди

Світовий банк радить Україні запровадити нові закони про держзакупівлі та акціонерні товариства і ухвалити реалістичний бюджет-2008.


Такі рекомендації пропонують фахівці Світового банку новому українському урядові, повідомляє Радіо "Свобода".


Як зазначив провідний експерт українського представництва Банку Руслан Піонтківський, якщо пропозиції реалізують, це зменшить можливі ризики, які стоять перед економікою країни та її фінансовим сектором через нестабільність міжнародного ринку.


За його словами, починаючи з наступного року, Банк прогнозує погіршення зовнішніх умов торгівлі.


"Це погіршення не буде раптовим, не буде великим, але це буде означати зміну тенденції, яка спостерігалась упродовж кількох років. Що стосується економічного зростання, то воно сповільниться до 5% – ми вважаємо цей темп цілком пристойним. Звичайно, є можливості для підвищення цього темпу зростання", - сказав він.


Водночас, Світовий банк поліпшив прогноз розвитку української економіки.


За висновками експертів, економіка України продовжує зростати, незважаючи на політичну непевність в Україні та коливання курсів валют на світовому фінансовому ринку.


На думку Піонтківського, основний чинник, який лежить в основі цих переглядів, – той, що "українська економіка продовжує упродовж багатьох років отримувати позитивні сигнали, позитивний імпульс із боку світових цін".


Світові ціни на український експорт постійно є вищими, зростають швидше, ніж ціни на український імпорт, пояснює експерт.


"Зв’язок зі світом відобразився в імпортованій інфляції продовольчих товарів. Це на сьогодні є глобальна проблема і точно – регіональна проблема. Україна живе у глобалізованому світі та імпортує цю проблему також", - зазначив Піонтківський.


За словами експерта Світового банку, саме зовнішні чинники є головними ризиками для української економіки у середньостроковій перспективі.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5516. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект