НОВИНИ

29.11.2007 | Спрощення візового режиму між ЄС та Україною
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Рада міністрів ЄС має схвалити в четвер Угоди з Україною про спрощення візового режиму і повернення нелегальних мігрантів. Регламент передбачає, що позитивне рішення ухвалять без обговорення.






EU_UA_flag

У середу Комітет постійних представників країн Євросоюзу одностайно підтримав рішення схвалити Угоди з Україною про спрощення візового режиму і реадмісію – тобто, повернення нелегальних мігрантів. А в четвер це питання виноситься для ратифікації на Раду міністрів телекомунікації і транспорту Євросоюзу – регламент дозволяє їм розглядати подібні теми.



Дипломатичні джерела повідомили "Радіо Свобода", що міністри ухвалять питання про візи для українських громадян і повернення нелегальних мігрантів без обговорення. Річ у тім, що певне коло питань не потребує дискусії на Раді міністрів Євросоюзу і ухвалюється автоматично.


Крок уперед, але недостатній


Тиждень тому один з чиновників ЄС повідомив українським журналістам, що за найоптимістичнішим сценарієм Європейський союз може розпочати полегшений візовий режим з Україною з 1 січня 2008 року. Він назвав чудовим рішення українського уряду скасувати візи для румунських і болгарських громадян – саме це і було перепоною для ратифікації Євросоюзом Угод з Україною про полегшення візового режиму і повернення нелегальних мігрантів.


Рішення про полегшення візового режиму для українських громадян мають ухвалити і надрукувати в офіційному журналі ЄС, а чинності воно набуде з наступного після цього місяця – тобто, 1 січня наступного року в найкращому випадку. Чиновник нагадав, що інакше з першого дня нового року ціни на візи зростуть до 60 євро, ось чому слід так терміново запровадити полегшений візовий режим для України. Слід зазначити, що за цієї умови ціна стандартної візи залишиться 35 євро, а певні категорії громадян України візи до ЄС отримуватимуть безкоштовно.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект