Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - УНІАН

Президент Європейської Ради уточнив, що збільшення статутного капіталу Європейського інвестиційного банку на 10 млрд євро дасть можливість мобілізувати 60 млрд євро на кредитування економіки.


Джерело - Korespondent

Iталія та Іспанія зняли всі заперечення проти прийняття Пакту зростання та зайнятості Євросоюзу.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Сполучених Штатах Верховний суд проголосив Закон про охорону здоров’я таким, що відповідає вимогам Конституції.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Учасники саміту Євросоюзу, який триває у Брюсселі, в четвер вирішили надати допомогу обсягом 120 мільярдів євро країнам, які переживають боргову кризу.


Джерело - УНІАН

На цей крок монарх пішов через "турбулентну ситуацію в регіоні".


За матеріалами - УНІАН

Активна фаза міжнародних штабних навчань НАТО Baltic Host 2012 у четвер почалася в Естонії, Латвії та Литві


За матеріалами - УНІАН

Узбекистан призупинив своє членство в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).


Джерело - Korespondent

Росія не вважає, що будь-яка з країн НАТО схильна до повторення у Сирії лівійського сценарію, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.


За матеріалами - Korespondent

Лідери країн ЄС від Європейської народної партії (ЄНП) вважають правильним рішення не відвідувати українську частину Євро-2012.


Джерело - Українська правда

За словами правозахисників, в конфлікті в Південному Судані використовується зброя, яка надходить туди з Китаю, України і Судану.


Джерело - УКРІНФОРМ

Глави держави та урядів країн-членів ЄС під час саміту 28-29 червня у Брюсселі обговорять нагальні питання подолання негативних наслідків фінансово-економічної кризи, створення передумов для економічного відновлення та зростання, забезпечення стабільності


Джерело - УКРІНФОРМ

Перекидання в прикордонні з Сирією райони нових підрозділів відбувається після заяви минулого вівторка прем'єра Тайіпа Ердогана про можливості вживання заходів у відповідь проти Сирії, якщо з її боку буде загроза турецьким кордонам.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Тим часом у Європі не припиняються спроби створити «нову архітектуру», яка б підтримувала спільну валюту.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

ЄС протягом 2012-2013 років витратить 130 млн. євро на підтримку інституційних та секторальних реформ в країнах “Східного партнерства”.


Джерело - УНІАН

Як заявив французький міністр закордонних справ Лоран Фабіус, на майбутній зустрічі "Групи дії" по Сирії в Женеві 30 червня буде обговорюватися можливість прийняття активних дій.


За матеріалами - Korespondent

Північноатлантичний Альянс засудив у вівторок Сирію за збитий турецький літак і назвав цей інцидент неприйнятним, проте утримався від загроз військової відповіді, яка може призвести до конфлікту із сирійським урядом.


Джерело - УКРІНФОРМ

Представники урядів Російської Федерації і України "відверто" обговорили взаємовідносини між державами на IХ засіданні Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-російської міжурядової комісії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Фінансова допомога надаватиметься через фонди Європейського інструменту фінансової стабільності, Європейського стабілізаційного механізму із залученням ресурсів МВФ та спрямовуватиметься на підтримання й реструктуризацію банківського сектору Іспані.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Міністри фінансів Німеччини, Франції, Італії та Іспанії провели у вівторок у Парижі переговори про те, як рятувати ситуацію в єврозоні, яка виникла на тлі боргової кризи. Сама зустріч відбувається напередодні саміту лідерів 17 країн ЄС.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

США обережно реагують на перемогу ісламіста на президентських виборах у Єгипті. Президент Барак Обама у телефонічній розмові привітав Мохаммеда Мурсі. Водночас Вашингтон закликав єгипетських генералів сприяти переходу країни до демократичного правління.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Євросоюзі готуються до ще більшої інтеграції, а саме - фінансової. У Німеччині розмірковують навіть над проведенням референдуму, адже можливо доведеться вносити зміни до конституції.


Джерело - Korespondent

Сильвіо Берлусконі заявив, що в майбутньому готовий зайняти крісло міністра економіки країни в тому випадку, якщо головою уряду стане секретар його партії Народ свободи (НС) Анджеліно Альфано.


За матеріалами - Korespondent

Турецький прем'єр Реджеп Тайіп Ердоган висловив задоволення позицією, яку зайняла НАТО у зв'язку з інцидентом із збитим 22 червня Сирією літаком ВПС Туреччини.


Джерело - Korespondent

Найбільшу в історії операцію проти кіберзлочинності провели американські спецслужби, заарештувавши 24 особи у США і восьми інших країнах.


Джерело - Korespondent

"Ми по-справжньому живемо в стані війни, яка ведеться з усіх боків. Якщо ми ведемо війну, то вся наша політика і всі сфери життя повинні бути спрямовані на досягнення перемоги в цій війні", - заявив президент у зверненні до членів уряду.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Саміт ЄС цього тижня повинен створити базу для масштабної реформи співтовариства. Пропозиції передбачають радикальне втручання у національні бюджетні плани та жорсткий банківський нагляд", - пише впливове ділове видання.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Центру європейських та трансатлантичних студій Олексій Коломієць презентував інформаційно-аналітичне видання “Стратегічна Концепція НАТО та нове бачення політики партнерства Альянсу для України та євроатлантичної безпекової солідарності”.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

У червні НАТО відкрила Тимчасове перехідне представництво в Іраку для полегшення переходу до посиленого партнерства і співробітництва.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Туреччині заявили в понеділок, що Сирія обстріляла ще один турецький літак, який брав участь у пошуках іншого, збитого Сирією минулого тижня.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сьогодні Путін зустрінеться з головою Палестинської автономії Махмудом Аббасом. Очікується, що головною темою обговорення стане відновлення прямих ізраїльсько-палестинських мирних переговорів.


За матеріалами - Korespondent

Туреччина направила до Ради Безпеки ООН звернення, в якому розцінює дії сирійських військових, які збили літак турецьких ВПС, як загрозу для миру і безпеки в регіоні.


Джерело - Korespondent

Анкара не має наміру вступати у війну із Сирією через збитий літак, але має намір вимагати компенсації, заявив журналістам віце-прем'єр Бюлент Аринч за результатами засідання уряду.


Джерело - Korespondent

Євросоюз ввів нові санкції щодо режиму президента Башара аль-Ассада та піддав критиці збиття турецького літака. Водночас лунають заклики зберігати хлоднокровність.


Джерело - Korespondent

Туреччина розглядає можливість скоротити поставки електроенергії до Сирії через збитий із сирійської території турецький літак.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Агентство Moody's понизило кредитні рейтинги 28 іспанських банків на один-чотири рівні. Таке рішення, заявили представники агентства, прийняте після пониження 14 червня кредитного рейтингу Іспанії одразу на три рівні - з "A3" до "Baa3".


Джерело - УКРІНФОРМ

"Наша політика щодо Ізраїлю базуватиметься на рівності, оскільки ми нічим не гірші за ізраїльтян, і ми обговорюватимемо з зацікавленими сторонами питання прав палестинців... Ми переглянемо договір у Кемп-Девіді", - зазначив він.


Джерело - УКРІНФОРМ

Після офіційного запиту Іспанією фінансової допомоги у європейських партнерів для рекапіталізації її банківської системи, Європейський Союз з особливою увагою стежитиме за виконанням Мадридом узятих на себе зобов'язань.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Поки невідомо, які саме суми потрібні конкретним банкам, проте, згідно з проведеними на днях аудитами, іспанським банкам необхідні 62 млрд євро для стабілізації своїх фінансів.


Джерело - Korespondent

Пошуками збитого Сирією турецького розвідувального літака та його двох пілотів займеться американське дослідницьке судно Наутілус.


Джерело - Korespondent

В інтерв'ю іранському агентству Фарс Мурсі розказав, що має намір переглянути умови Кемп-Девідських мирних угод з Ізраїлем.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Нові заходи з порятунку євровалюти обговорили в п’ятницю у Римі лідери Італії, Франції, Німеччини та Іспанії. Напередодні євросаміту 28-29 червня у Брюсселі Монті, Олланд, Меркель та Рахой намагалися виробити спільну антикризову стратегію ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Ітиметься про ситуацію на Близькому Сході і в Північній Африці, зокрема події навколо Сирії та Ірану. Сторони також обговорять стан палестино-ізраїльського переговорного процесу.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

За ініціативою Туреччини у вівторок відбудеться екстрене засідання Ради НАТО. На ньому посли 28 країн Альянсу обговорять ситуацію довкола збитого Сирією турецького військового літака.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Великі очікування залишаються нездійсненними. Так можна підсумувати результати міжнародної конференції ООН зі сталого розвитку, що відбулася в Ріо-де-Жанейро.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Як повідомлялося, Міжнародна торговельна угода проти контрафакту має допомогти країнам-учасницям спільно протидіяти порушенням прав інтелектуальної власності.


Джерело - УНІАН

Грузія зацікавлена в реалізації проекту AGRI – альтернативи газопроводу Nabucco, що передбачає доставку природного газу з Каспійського регіону морем в обхід Росії.


За матеріаалми - Korespondent

"У нас багато ресурсів, просто раніше ними погано керували. Тепер ці ресурси будуть служити всім нам. Я закликаю вас всіх брати участь в проекті відродження. Ми всі, і мусульмани, і християни, повинні відновити країну", - сказав обраний глава Єгипту.


Джерело - Korespondent

Нова влада Парагваю відключила в неділю, 24 червня, ​​сигнал суспільного телебачення країни, що передавало у своєму ефірі інформацію про акції протесту проти зміщення президента Фернандо Луго.


Джерело - Korespondent

Вперше в сучасній американській історії чинний глава держави поступиться за кількістю зібраних під час кампанії коштів, за деякими оцінками, співвідношення становитиме 1:3.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"На вимогу Туреччини для обговорення інциденту у вівторок збирається рада НАТО", - зазначається в повідомленні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

США, Республіка Корея і Японія завершили у п'ятницю масштабні дводенні військово-морські навчання на півдні від Корейського півострова. У п'ятницю також відбулися одноденні, але найбільші за всю історію американо-південнокорейські навчання.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У Греції склав присягу новий уряд – після майже двох місяців політичного вакууму і двох парламентських виборів. Новим грецьким прем’єром став Андоніс Самарас – голова партії консерваторів Нова демократія.


Джерело - УНІАН

Сьогодні в Римі зустрінуться лідери чотирьох провідних країн єврозони.


Джерело - УНІАН

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило кредитні рейтинги 15 великих світових банків.


Джерело - Голос Америки

Хілларі Клінтон заявила, що військове керівництво Єгипту має «виконати свої обіцянки» і передати владу кандидату, що переміг у другому турі президентських виборів. Втім, виборча комісія країни відклала заплановане на четвер оголошення підсумків голосуванн


За матеріалами - Голосу Америки

Під час зустрічі у Люксембурзі, міністри фінансів Німеччини, Голландії та Фінляндії говорили про можливе пом’якшення умов, на яких Греція нещодавно отримала транш у розмірі 168 мільярдів доларів для порятунку своєї економіки.


Джерело - Korespondent

Ромпей готує власні пропозиції щодо можливості розміщення спільних короткострокових боргових зобов'язань, створення особливого єдиного фонду для викупу держборгу проблемних країн, а також уніфікації правил нагляду у банківській сфері.


За матеріалами - Korespondent

США в повному обсязі реалізують плани зі створення системи ПРО в Європі і продовжать робити це, не дивлячись на протести Росії, запевнила сенаторів в четвер заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Мадлен Крідон.


Джерело - Українська енергетика

Переговори між Туреччиною та Україною щодо постачань скрапленого газу через Чорне море «тривають», заявив міністр енергетики Туреччини Танер Їлдиз в кулуарах Економічного форуму в Санкт-Петербурзі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Російське судно "Алаїд", зупинене поблизу берегів Британії, везло до Сирії засоби ППО і три відремонтовані бойові гелікоптери в розібраному вигляді.


Джерело - УКРІНФОРМ

Федеральний конституційний суд Німеччини звернеться до президента країни Йоахіма Гаука щодо відкладення підписання національного закону про European Stability Mechanism через можливість його оскарження.


Джерело - Українська енергетика

"Нашою метою", додав Генсек Союзу за Середземномор’я, "є представити "генеральну схему" до плану сонячної енергетики для Середземномор’я під час міністерської конференції в 2013 році, щоб мати сильну платформу для його запуску".


Джерело - Український тиждень

Наразі рівень безробіття в країні сягає 25%, а 52% молоді знаходяться без роботи


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Ріо-де-Жанейро розпочалася міжнародна конференція з питань сталого глобального розвитку. На неї запрошені понад сто світових лідерів, керівники держав і урядів.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Росія попереджає, що схвалення так званого «закону Магнітського» у США призведе до обмеження на в’їзд до Росії низки американців. Про це Путін сказав на прес-конференції за підсумками саміту «Групи двадцяти» в мексиканському місті Лос-Кабос.


За матеріалами - Голосу Америки

Із заходом сонця над розкішними готелями курортного Лос Кабоса лідери Великої двадцятки затвердили фінальну декларацію саміту. Вони домовились вдатися до рішучих дій для стабілізації боргової кризи у Європі, і сприяти зростанню світової економіки.


Джерело - Korespondent

Виборчий штаб кандидата на посаду президента Єгипту екс-прем'єра Ахмеда Шафіка звинуватив прихильників його суперника Мухаммеда Мурсі у привласненні близько мільйона голосів виборців в ході минулих виборів.


Джерело - Korespondent

Єменські військові знищили в середу не менше ніж 30 членів терористичного угруповання Аль-Каїда на півдні країни.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У середу, 20 червня, грецькі партії "Нова демократія", ПАСОК та "Демократичні ліві" погодились сформувати коаліцію. Новий уряд повинен буде вивести країну з важкого економічного спаду.


Джерело - УКРІНФОРМ

Згідно з попередніми оцінками за 2011 рік, у країнах-членах Європейського Союзу ВВП на душу населення у вигляді купівельної спроможності варіюється від 45% (Болгарія) до 274% (Люксембург).


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Лідер правоцентристської соціалістичної партії Греції "Нова демократія" Антоніс Самарас склав присягу як прем'єр-міністр країни.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Щорічна конференція НАТО з питань контролю над зброєю масового знищення (ЗМЗ), роззброєння і нерозповсюдження, яку цього року приймає Міністерство закордонних справ Угорщини, відбулася у Будапешті 14 червня.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

У 2012 році також виповнюється двадцять років співпраці Грузії з Альянсом, яка постійно поглиблюється.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Лос-Кабос, як вважають чимало експертів, не дарує надії на швидке подолання європейської кризи через проблеми всередині ЄС. Окремо на цьому саміті стояла тема відносин США та Росії, де також мало прозорості.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Відносини між США й Росією відчутно погіршилися – з огляду на різні позиції у сирійському питанні. Вашингтон вимагає відставки президента Сирії Башара Асада, натомість Москва робить усе, щоб дамаський правитель залишився при владі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Країни "великої двадцятки" закликали держави єврозони докласти більше зусиль задля подолання боргової кризи. Однак політики з ЄС наголошують, що це не лише проблема європейців.


Джерело - УНІАН

Міноборони Росії спростувало повідомлення про направлення великого десантного корабля (ВДК) "Калінінград" Балтійського флоту в Сирію.


Джерело - УНІАН

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Мітт Ромні схарактеризував РФ як "геополітичного супротивника" і наголосив, що Москва проводить курс, який "повністю протилежний" політиці США.


Джерело - УКРІНФОРМ

Пропозиції "шістки" Тегерану будуть роз'яснені на зустрічі щодо Ірану в Стамбулі 3 липня, заявила координатор ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Командувач військово-морської операції Євросоюзу з протидії піратству "Аталанта", контр-адмірал Дункан Поттс покладає великі надії на літак морської авіації Ан-26 Збройних Сил України, який долучиться до операції наприкінці 2012 року.


Джерело - Korespondent

Бойовики руху ХАМАС, який керує у Секторі Гази, оголосили про свою участь у ракетних запусках, назвавши відмову від багатомісячної політики "затишшя" відповіддю на загибель з початку тижня щонайменше восьми співвітчизників.


Джерело - Korespondent

Президент РФ Володимир Путін заявив, що зміна влади в Сирії можлива тільки конституційним шляхом.


Джерело - ТСН

Влада Великобританії взяла під пильне спостереження російський суховантаж, який, за відомостями ряду ЗМІ, прямував до Сирії з партією бойових вертольотів Мі-25.


Джерело - Голос Америки

При цьому іспаномовна громада зростає в Америці найшвидшими темпами і відіграє все більш важливу роль у політичному житті країни.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Переможці виборів у Греції стримано радіють: нині слід створити урядову коаліцію, боротися з кризою та шукати точки дотику з опонентами, що не бажають продовжувати політику суворих заощаджень, насаджувану ЄС та МВФ.


Джерело - УКраїнська служба "Радіо Свобода"

16-17 червня, військова рада збирається оголосити 21 червня. Ісламісти руху «Мусульманське братство» вже оголосили вранці в понеділок, що їхній кандидат Мохаммед Мурсі переміг на цих виборах президента країни.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Найбільша частка відновлювальної енергетики в загальному споживанні енергоресурсів в 2010 році була зафіксована в Швеції (47,9%), Латвії (32,6%), Фінляндії (32,2%), Австрії (30,1%) та Португалії (24,6%).


Джерело - УНІАН

Такі дані наводяться в довідці Держдепартаменту, оприлюдненій після зустрічі президентів США і Росії Володимира Путіна і Барака Обами в мексиканському місті Лос-Кабос.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Найгіршого у Греції не сталося, і країна, схоже, поки що не збирається прощатися з євро. Утім, на переможців виборів чекають дуже непрості часи, переконаний оглядач DW з Брюсселя Кристоф Гассельбах.


Джерело - РИА Новости

"Переконані, що сирійський народ повинен мати можливість самостійно, демократичним шляхом вибирати своє майбутнє", - йдеться в спільній заяві, прийнятій лідерами за підсумками переговорів.


За матеріалами - Korespondent

Президент Франції Франсуа Олланд прийняв відставку уряду Жан-Марка Ейро і доручив йому ж сформувати новий кабінет.


Джерело - Korespondent

Росія не продає Сирії вертольоти, вона лише ремонтує старі вертольоти, заявив журналістам прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков після зустрічі Володимира Путіна і Барака Обами на саміті Великої двадцятки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Джерело, близьке до іранської переговірної делегації, повідомило, що під час першого раунду переговорів у Москві делегація Ірану мала потрійну стратегію.


Джерело - Korespondent

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад напередодні ядерних переговорів у Москві знову заявив про готовність Тегерана припинити реалізацію програми із дозбагачення урану до 20%, якщо Європа гарантує поставку необхідного ядерного палива.


Джерело - Українська енергетика

Сьогодні в Москві заплановане продовження переговорів між Іраном та світовими державами щодо ядерної програми Ісламської Республіки після того, як два попередні раунди принесли незначні результати.


Джерело - УНІАН

У Франції на другому турі парламентських виборів перемагають представники Соціалістичної партії.


Джерело - Голос Америки

Європейське турне Аун Сан Су Чжі триватиме ще понад 2 тижні. Після Норвегії, вона вирушить до Лондона, де виступить з промовою у британському парламенті. Згідно з планом, опозиціонерка також відвідає Францію.


Джерело - Голос Америки

У четвер обидва суперники за президентську посаду – чинний презент Барак Обама та його противник республіканець Мітт Ромні – опинилися в одному штаті. Вони провели зустрічі з виборцями Огайо, штату, який часто стає вирішальним в американських виборах.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Якщо кризу в єврозоні не вдасться приборкати найближчим часом, "захворіти" може й світова економіка. Але від саміту «великої двадцятки» в Мексиці якихось спільних рішень очікувати не доводиться.


Джерело - Українська служба DW, Korespondent

Президент США Барак Обама зупиняє депортацію молодих нелегалів зі США щонайменше на два роки. Оглядачі прогнозують, що це додасть йому голосів на виборах від латиноамериканської громади.


За матеріалами - Korespondent

Кандидат від Братів-мусульман Мухаммед Мурсі перемагає на виборах президента Єгипту, набираючи понад 50%. Згідно з даними передвиборного штабу Мурсі, він завоював більш як 52% за підсумками підрахунку голосів на 97,6% дільницях.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Іспанія відмовилася від негайного виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду, спрямованих на зниження бюджетного дефіциту. Зокрема, уряд не піде на подальше скорочення витрат за рахунок зниження зарплат у державному секторі.


Джерело - Gazeta.ua

Правоцентристська партія "Нова демократія" лідирує на виборах в Греції, свідчать перші офіційні дані грецького МВС, яке відповідає за проведення виборів в країні.


Джерело - Korespondent

Військова інтервенція НАТО в Сирію є лише питанням часу, повідомляє ізраїльський інформаційний портал DEBKAfile, відомий своєю співпрацею з ізраїльськими та американськими спецслужбами.


Джерело - Korespondent

У США відзначають 40 років від дня початку так званого Уотергейстского скандалу, який завершився відставкою президента країни Річарда Ніксона в 1974 році.


За матеріалами - Korespondent

За підсумками голосування стане зрозуміло, чи зможуть соціалісти, чий кандидат Франсуа Олланд недавно переміг на президентських виборах, отримати більшість місць у Національних зборах.


Джерело - Korespondent

США уважно стежать за пересуванням російського військово-транспортного судна, що прямує до Сирії з вантажем зброї, спорядження та загоном морської піхоти, повідомили американські телеканали, посилаючись на розвідджерела.


Джерело - Голос Америки

Китай заявив, що не підтримує застосування санкцій для врегулювання кризи в Сирії. День раніше міністр закордонних справ обговорював можливість заходів на підтримку плану про припинення вогню.


За матеріалами - Голосу Америки

Мітт Ромні відкинув промову президента ще під час виступу у Вашингтоні в середу перед групою лідерів ділових кіл. Колишній губернатор штату Массачусетс заявив, що, на його думку, Обама «говоритиме красномовно», але що «слова – полова».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У західній Європі вже майже забули про незручності, пов'язані з прикордонним контролем. Але найближчим часом ситуація може кардинально змінитися, і на шенгенському просторі знову обмежать свободу пересування.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Два депутати Європарламенту відвідали ув’язнену екс-прем’єра України Юлію Тимошенко. Напередодні під час футбольного матчу Німеччина-Нідерланди вони влаштували акцію протесту на стадіоні.


Джерело - Korespondent

США збільшують кількість таємних розвідувальних операцій на території Африки, у тому числі розвиваючи мережу авіабаз, щоб контролювати активність терористів.


За матеріалами - Korespondent

У країнах Балтії 14 червня - День пам'яті жертв комуністичних репресій, який у Литві називають Днем пам'яті і надії. У цей день у 1941 році в Латвії, Литві та Естонії почалися масові депортації.


Джерело - Korespondent

США витратили на підтримку свободи в інтернеті з 2008 року 76 мільйонів доларів, ще 25 мільйонів передбачається витратити в поточному році, заявила офіційний представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд.


Джерело - УКРІНФОРМ

На цьому наголошується у доповіді Європарламенту щодо стратегії безпечного, сталого та конкурентного енергопостачання, ухваленій напередодні у Страсбурзі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Уряд Болгарії вирішив припинити участь своїх військовослужбовців в операції Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Вирішено також припинити участь болгарського контингенту у військовій операції Євросоюзу у Боснії і Герцеговині.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністерство оборони КНР оголосило про плани провести в західній частині Тихого океану навчання, дата яких не повідомляється. Про намір провести морські навчання недалеко від Корейського півострова заявили і США.


За матеріалами - Korespondent

Рейтингове агентство Moody's Investors Service у середу знизило рейтинг держборгу Іспанії на три ступені до Ваа3 з А3, заявивши, що схвалений план допомоги іспанським банкам збільшив борговий тягар країни.


Джерело - Korespondent

Як повідомлялося раніше, з банків забирають до 800 млн євро в день, і цей процес триває вже кілька тижнів. Греки роблять продуктові запаси, закуповуючи у великій кількості крупи і макаронні вироби, побоюючись різкого знецінення грошей.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Те, що раніше здавалося нереальним, тепер відкрито обговорюється в Брюсселі. Греція може вийти з єврозони після повторних парламентських виборів. Чи стане це уроком для інших?


Джерело - Голос Америки

Таку заяву він зробив під час відвідин Австралії через кілька днів після того, як американські представники залишили Пакистан без досягнення нової угоди про транзит.


Джерело - Голос Америки

Британський політик Педді Ешдаун був представником ООН в Боснії та Герцеговині у 2002-2006 роках. Він каже, що порівняння ситуації у цих регіонах є доречним, але лише до певної міри.


Джерело - Korespondent

Заступник Генерального Секретаря ООН із миротворчих операцій Ерве Ладсу визнав, що події в Сирії можна назвати громадянською війною.


Джерело - Korespondent

Високопоставлені сенатори США оприлюднили законопроект про розширення торгівлі з Москвою шляхом виведення її з-під дії введеної в Холодну війну поправки Джексона-Веніка. Але їхні колеги засумнівалися в обгрунтованості кроку.


За матеріалами - Korespondent

США пощастило, що у них є багато союзників і партнерів по всьому світу. І звичайно, одним з найсильніших партнерів і наших найближчих друзів є держава Ізраїль.


Джерело - УКРІНФОРМ

Болгарська столиця отримає від ЄС 42,5 млн євро на модернізацію міського транспорту. Таке рішення у середу схвалив єврокомісар з питань регіональної політики Йоханес Хаано.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Парламент Румунії затвердив зміни, внесені до Закону про Конституційний суд. Згідно з поправками, КС відтепер не може оскаржити закони й рішення, ухвалені парламентом, включаючи рішення про імпічмент президенту.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністерство закордонних справ КНР у середу спростувало повідомлення японських ЗМІ про поставки Китаєм Північній Кореї чотирьох самохідних пускових установок для балістичних ракет.


Джерело - УКРІНФОРМ

"У щомісячній доповіді, опублікованій у вівторок, EIA знизило прогноз зростання світового споживання нафти цього року на 150 тис. барелів на добу - до 810 тис. барелів на добу - з урахуванням кризи в єврозоні", - зазначається у повідомленні.


Джерело - Голос Америки

Американські водії задоволено спостерігають як падають ціни на пальне на заправках. Але економісти кажуть, що надто радіти не варто. Основна причина падіння цін – уповільнення світової економіки.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Це не питання Комісії, це мають вирішувати К.Де Гухт та його адвокати”, - сказав представник Єврокомісії.


За матеріалами - УНІАН

Підписаний Закон «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2012 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях».


Джерело - РИА Новости

Заступник командувача іранськими ВМС контр-адмірала Аббас Заміні заявив, що Ісламська республіка розпочала розробку власних атомних підводних човнів.


Джерело - Інтерфакс

Перша леді Франції Валері Трієрвейлер підтримала кандидатуру соціаліста Олів’є Фалорні, який вийшов у другий тур парламентських виборів в місті Ла-Рошель. Олланд раніше підтримав його опонента - Сеголен Руаяль.


Джерело - Korespondent

Вашингтон не бачить сенсу подовжувати мандат місії спостерігачів ООН у Сирії в умовах відсутності прогресу у врегулюванні конфлікту всередині країни, заявила Держсекретар США Хіларі Клінтон.


Джерело - Korespondent

Збройне протистояння між владою і збройною опозицією в Сирії впливає на ситуацію на Голанських висотах, де підтримується режим перемир'я між ізраїльськими і сірійськими силами, сказано в опублікованій доповіді генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.


Джерело - УКРІНФОРМ

Зараз Болгарія самостійно добуває всього близько 10-15% природного газу від необхідної кількості для внутрішнього споживання.


Джерело - УКРІНФОРМ

Щонайменше 109 осіб загинули у понеділок у Сирії в результаті атак армійських військ та проурядових сил. Про це повідомила у вівторок сирійська опозиційна організація "Місцеві координаційні комітети" (МКК).


Джерело - УКРІНФОРМ

"Шістка" міжнародних посередників з іранської ядерної програми готова обговорювати на зустрічі в Москві 18-19 червня пакет пропозицій Тегерана з п'яти пунктів.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Одні вважають, що без їх ґрунтовного реформування це стане тільки зайвою тратою грошей. Інші налаштовані суворіше: треба залишити іспанців самих давати собі раду – це послужить уроком іншим, вважають вони.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Як повідомила Державний Секретар хілларі Клінтон, виняток буде застосовано до Індії, Південної Кореї, Туреччини, Малайзії, Південної Африки, Шрі-Ланки й Тайваню.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Для федерального уряду цілком зрозуміло, що нам потрібен податок на фінансові транзакції, щоб ринки могли приєднатися до витрат на боротьбу з кризою”, - зазначив спікер німецького уряду .


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Серйозна помилка», «неправильна оцінка ситуації», «страх перед демонстрацією» - так німецькі експерти оцінюють останні події в Росії.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Китай сподівається, що Європейський Союз і країни Єврозони зроблять більш рішучі кроки і дійдуть більш рішучого консенсусу для підтримки довгострокової стабільності у регіоні", - заявив заступник міністра фінансів КНР.


Джерело - УКРІНФОРМ

Спеціальний посланець ООН і Ліги арабських держав по сирійській кризі Кофі Аннан висловив серйозне занепокоєння з приводу останніх повідомлень про насильство в Сирії і ескалацію збройних зіткнень між урядом і силами опозиції.


За матеріалами - Korespondent

Парламент Албанії вчораі з четвертої спроби обрав нового президента. Ним став міністр внутрішніх справ Буяр Нішані.


Джерело - РІА Новости

Міністр торгівлі США Джон Брайсон став винуватцем кількох ДТП у штаті Каліфорнія. Кожен раз він тікав із місця пригоди, йому навіть вдалося втекти від переслідування постраждалими.


За матеріалами - Korespondent

За попередніми оцінками, ліві партії займуть у новому складі парламенту Франції 283-329 місць, праві – 210-263 місця.


Джерело - Korespondent

Греція при проведенні повторних парламентських виборів заощадить приблизно третину від витрат, які пішли на проведення голосування в травні.


Джерело - Korespondent

У своєму виступі Маккейн підтвердив, що деякі держави Перської затоки постачають сирійським опозиціонерам зброю. Серед основних постачальників політик назвав Саудівську Аравію.


Джерело - AFP

Канцлер Німеччини Ангела Меркель на засіданні Європейської ради 28-29 червня планує висунути пропозицію про посилення політичного союзу в Європі. «Нам потрібен бюджетний союз і нам потрібен політичний союз, по-перше і насамперед», — заявила вона.


За матеріалами - Голосу Америки

До 2020 року Пентагон планує перевести 60% військово-морських сил США у Азійсько-Тихоокеанський регіон.


Джерело - Голос Америки

Адміністрація Обами розголосила державні таємниці для підняття рейтингу – підозрюють республіканці.


Джерело - Голос Америки

МАГАТЕ хоче отримати доступ до іранської військової бази Парчин, де, як вважається, іранці ведуть дослідження у галузі ядерної зброї. Тегеран твердить, що база Парчин – це об’єкт зі звичайною зброєю.


Джерело - Голос Америки

Державний секретар США Хілларі Клінтон провела розмови на тему Сирії з посланником ООН і Ліги арбських держав Кофі Аннаном, який остеріг, що коли ситуація там не зміниться, країні загрожує громадянська війна.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Європейські чиновники вважають, що виділення грошей Іспанії є необхідним кроком. Водночас громадяни Німеччини не хочуть долучатися до порятунку іспанської економіки.


Джерело - УНІАН

До Донецька перебазуються військові літаки типу Су-27 і Ан-26 з метою посилення охорони повітряного простору на період проведення фінального туру Чемпіонату Європи з футболу 2012.


Джерело - Korespondent

Командувач силами НАТО в Афганістані генерал Джон Аллен пообіцяв більше не проводити авіаудари в житлових зонах населених пунктів республіки.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

За офіційними даними міністерства внутрішніх справ Франції, соціалісти та їхні союзники «зелені» набрали разом майже 46 відсотків, а правоцентристський «Союз за народний рух», до якого належить Ніколя Саркозі, – 34 відсотки голосів.


Джерело - УНІАН

У Франції відбувається голосування в першому турі парламентських виборів, які можуть закріпити перемогу соціалістів у законодавчих і виконавчих органах влади.


За матеріалами - Дзеркало Тижня

Відразу на три щаблі — з А до ВВВ — знизило суверенний рейтинг Іспанії агентство Fitch. За оцінками експертів, до 2015 року держборг Іспанії може зрости до 95% від ВВП.


За матеріалами - УНІАН

Сьогодні починається фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу, яку разом приймають Україна та Польща.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС схвалили рішення, яке дає можливість відновлювати прикордонний контроль на внутрішніх кордонах Шенгенської зони на період до шести місяців з можливими подальшим продовженням на такий самий період.


Джерело - УНІАН

Світові ціни на нафту знижуються в п'ятницю на тлі заяв глави ФРС США Бена Бернанке про можливість негативного впливу на економіку країни боргової кризи в єврозоні.


За матеріалами - УНІАН

Янукович сьогодні здійснює робочий візит до Польщі. Спільно з польським колегою Броніславом Коморовським він оголосить про початок змагання 16 найкращих європейських футбольних збірних.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На саміті ШОС в Пекіні Афганістан здобув статус спостерігача при цій організації. А Китай готовий стати стратегічним партнером Кабулу після виводу військ НАТО з Гіндукушу.


За матеріалами - Української правди

Британський уряд прийняв рішення бойкотувати Євро-2012 в Україні на знак протесту проти "вибіркового правосуддя" щодо екс-прем’єра Юлії Тимошенко.


Джерело - Korespondent

Тюрк і Ізетбегович відкривали разом у словенському містечку Лог під Мангартом меморіал боснійським солдатам, які загинули у Першій світовій війні.


Джерело - Korespondent

Прокуратура Афін видала ордер на арешт представника ультраправої грецької партії Іліаса Касідіаріса, який напав відразу на двох жінок з конкуруючих партій під час теледебатів.


За матеріалами - Korespondent

Очевидці описують НЛО як сферу з яскравим конусоподібним світловим шлейфом, щотягнеться за нею. Об’єкт спочатку був помічений на півночі Ізраїлю, потім повідомлення про нього почали надходити з інших районів країни і палестинських територій.


Джерело - УКРІНФОРМ

Країни Південної Європи стали чемпіонами Старого Світу за рівнем корупції. Про це йдеться у доповіді міжнародної неурядової організації по боротьбі з корупцією Transparancy Internationa. У ній розглянуто ситуацію в 25 європейських державах.


Джерело - УКРІНФОРМ

Такий крок має пояснення: владі необхідно підтримати економіку країни, зростання якої почало сповільнюватися, викликаючи побоювання у економістів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Спецпосланник ООН і ЛАД заявив, що його план по Сирії не виконується і в країні спостерігається ескалація кризи, а також зростають масштаби насильства.


Джерело - Українська енергетика

Польща, яка будує термінал скрапленого природного газу для зниження залежності від російського палива, зацікавлена в поставках з США, заявила заступник міністра економіки Ілона Антонішин-Клік.


Джерело - Українська енергетика

TANAP та Nabucco West є ідеальним рішенням для реалізації Південного газового коридору, заявив регіональний менеджер австрійської компанії OMV Вольфганг Шпоррер.


Джерело - Korespondent

Проведення запропонованої Москвою конференції з врегулювання сирійської проблеми за участю всіх країн, що мають вплив на опозицію, можливе лише за умови, що США і РФ домовляться про відхід Башара Асада з поста президента Сирії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Санкції проти режиму президента Сирії Башара Асада мають бути посилені через невиконання плану спецпосланця ООН і Ліги арабських держав (ЛАД) Кофі Аннана щодо врегулювання конфлікту в цій країні.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Демократи й республіканці нині розходяться у поглядах значно більшою мірою, ніж 25 років тому. Навіть вікові, расові, статеві та класові розбіжності у поглядах не такі значні, як політичні.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Він має намір проконтролювати хід операцій проти бойовиків, які ведуть війська НАТО і афганські урядові сили, а також обговорити підготовку до виведення міжнародних сил, призначеного на 2014 рік.


Джерело - УНІАН

У сирійській провінції Хама урядовими військами вбиті не менше 86 осіб. Серед загиблих - понад 20 дітей і 20 жінок.


За матеріадами - Радіо "Німецька хвиля"

Єврокомісія хоче убезпечити платників податків від наслідків банкрутства банків. Відповідні плани презентував у Брюсселі єврокомісар Мішель Барньє.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейське агентство Frontex направило офіцерів на підмогу польським та українським прикордонникам. Особливо непокоїть перспектива зростання торгівлі "живим товаром" на період проведення "Євро-2012".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Росія запропонувала скликати зустріч країн, які мають реальний вплив на сирійську опозицію і владу, для найшвидшого урегулювання ситуації та запобігання регіональній катастрофі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Уряд Південної Кореї звернувся до США із заявкою про закупівлю новітніх ракет, у тому числі керованих, а також інших озброєнь. Питання буде розглянуто в американському Конгресі.


За матеріалами - РИА Новости

У четвер, 7 червня, країни-учасниці Шанхайської організації співпраці прийняли декларацію, в якій застерегли Захід від військових операції в Сирії та Ірані, а також висловили стурбованість розгортанням системи ПРО НАТО в Європі.


Джерело - Korespondent

Президент Хорватії Іво Йосипович підтвердив, що не поїде на інаугурацію нового президента Сербії Томіслава Ніколича, оскільки не розділяє деякі його погляди.


Джерело - РИА Новости

Tеракт стався в околицях міста Кандагар - адміністративному центрі однойменної провінції. Терорист під'їхав на мотоциклі до парковки, де стояли бензовози для заправки літаків на військовій базі НАТО, і привів у дію вибуховий пристрій.


Джерело - Korespondent

Бій біля портового міста триває вже другий день. Він став наймасштабнішим за весь час антиурядового повстання.


Джерело - Korespondent

У середу рада керуючих Європейського центробанку прийняла рішення зберегти базову процентну ставку без змін - на рівні 1% річних.


За матеріалами - Korespondent

Як заявив представник Держдепартаменту США Марк Тонер, "геноцид в Сребрениці - це не вільне формулювання, а злочин, абсолютно точно встановлений Міжнародним трибуналом колишньої Югославії".


За матеріалами - УНІАН

НАТО стурбоване заявами Росії про розміщення військ у кордонів. Про це заявив на пре-конференції Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Рада ЄС продовжила на 2 роки мандат місії ЄС в Косово – до 14 червня 2014 року.


Джерело - УНІАН

Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила про намір Вашингтона підтримати зусилля грузинської влади у справі підготовки співробітників для забезпечення берегової охорони.


Джерело - Українська правда

Міжнародний валютний фонд готовий відновити кредитну програму з Україною, як тільки будуть виконані основні вимоги щодо стабілізації державних фінансів.


Джерело - Korespondent

США підтверджують, що уродженець Лівії Абу Яхья аль-Лібі, який вважається другою особою в ієрархії міжнародної терористичної мережі Аль-Каїда, був убитий в результаті удару американського безпілотного літального апарату в Пакистані.


Джерело - Korespondent

Грецький уряд вирішив виділити 250 мільйонів євро як екстрену позику оператору ринку енергії LAGHE, щоб запобігти потенційному колапсу через кризу неплатежів.


Джерело - Korespondent

Китай проголосив єдину з Росією позицію протидіяти іноземній інтервенції або примусовій зміні режиму в Сирії, наполягаючи на втіленні мирного плану спецпредставника ООН Кофі Аннана.


Джерело - УКРІНФОРМ

Лідери КНР і РФ Ху Цзіньтао і Володимир Путін за підсумками переговорів у Пекіні підписали 17 документів про співпрацю.


Джерело - УКРІНФОРМ

На думку Пайфера, Віктор Янукович очікував, що Росія щось на це відповість, зменшивши, зокрема, ціни на газ. Втім, як вважає американський дипломат, “Росія не досить позитивно на це відреагувала”.


Джерело - УКРІНФОРМ

До 2017 року світовий попит на газ може зрости на 580 мільярдів кубічних футів, що приблизно відповідає нинішньому річному обсягу його видобутку у Росії. У Китаї споживання газу до 2017 подвоїться.


Джерело - УНІАН

Будівництво морської ділянки другої нитки газопроводу «Північний потік» практично завершено, через 1,5-2 роки запрацює газопровід «Південний потік».


За матеріалами - Korespondent

Повністю маршрут процесії пройшли 670 різних суден. Це менше заявленої організаторами тисячі, оскільки до цього числа входили також поліцейські та службові катери, а частина високих судів змогла приєднатися до флотилії тільки в самому її кінці.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецьке видання Spiegel оприлюднило інформацію про те, що Ізраїль оснащує куплені у ФРН підводні човни ядерними боєголовками. Берлін заперечує свою причетність.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ліга арабських держав вимагає заблокувати сирійське телебачення, аби запобігти поширенню пропаганди Башара Ассада. Президент Сирії натомість заявив про намір продовжувати "битву проти терористів".


Джерело - УКРІНФОРМ

Уряд Румунії під час розподілу європейських фондів віднині приділятиме пріоритетну увагу тільки тим регіональним проектам, які передбачають створення нових робочих місць.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Визначна пам'ятка британської столиці, вежа з годинником Біг Бен на будівлі парламенту, може бути перейменована на Вежу Єлизавети - на честь "діамантового ювілею" монархині.


Джерело - УКРІНФОРМ

Україна планує зберегти свою присутність в Афганістані навіть після 2014 року, коли НАТО виведе звідти свій контингент. Про це повідомив помічник Генсека НАТО з політичних питань і політики безпеки Дірк Бренгельманн.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Очікується, що в майбутньому операції у кіберпросторі відіграватимуть більш значущу роль у військових конфліктах", - сказав британський міністр у справах збройних сил Нік Харві, виступаючи на щорічному саміті з безпеки у Сінгапурі.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Він важить 6,7 тонни, він довжиною майже п’ять метрів і може працювати без перерви понад 30 годин. Він урчить, як Роллс-Ройс. Він може бачити за будь-яких погодних умов чи освітлення. Його звуть «Глоубал Хок Блок 40», або RQ-4.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Члени НАТО вітали в Чикаго лідерів країн-партнерів з усього світу на різних партнерських засіданнях і подякували їм за їхні внески в роботу Альянсу.


Джерело - Korespondent

НАТО готове співпрацювати з третіми країнами, в тому числі з Україною, на індивідуальній основі заради посилення ефективності системи протиракетної оборони, повідомив помічник Генсека НАТО Дірк Бренгельманн.


Джерело - Korespondent

Британські парламентарії запропонували дати ім'я королеви Єлизавети II Часовий вежі Вестмінстерського палацу, яку часто називають за ім’ям її найбільшого дзвону - Біг Бен.


За матеріалами - Korespondent

Україна є ключовим партнером НАТО, але можливості розкритися партнерству в повній мірі заважають проблеми з демократією та верховенством права, вважає помічник Генсека Альянсу з політичних питань і політики безпеки Дірк Бренгельманн.


Джерело - Korespondent

Троє сербів і один військовослужбовець KFOR постраждали в п'ятницю в результаті зіткнень, що сталися на півночі краю Косово між сербськими громадянами, які проживають там, та військовослужбовцями НАТО.


Джерело - Korespondent

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія не підтримує жодну зі сторін у Сирії, від якої виходить загроза громадянської війни


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

До сповзання єврозони до кризового вихору останнім часом, окрім Греції, докладає руку й Іспанія. Економічні перспективи цієї південної держави виглядають доволі похмуро.


Джерело - Korespondent

Якщо Рада безпеки ООН не прийме термінових заходів для припинення 14-місячного кровопролитного конфлікту в Сирії, у країн-членів організації може не виявитися іншого вибору, окрім розгляду дій за межами ООН, заявив у середу представник США.


Джерело - Korespondent

"Жоден з членів нашого уряду не буде присутній на матчах, які збірна Франції проведе в Україні. Міністерство закордонних справ учора повідомило про це уряди Польщі та України", - французький міністр спорту та молоді Валері Фурнейрон.


Джерело - Голос Америки

Заржавілі корпуси суден у цьому порту – перша ознака катастрофічної ситуації у місті Перама, на узбережжі Греції. Індустрія суднобудування та обслуговування, яка живила це портове місто кілька років поспіль – у стані стагнації.


Джерело - Голос Америки

Як заявила Держсекретар США Гілларі Клінтон, «рішучий опір» Росії ускладнює формування міжнародної коаліції проти президента Ассада. Втім, Вашингтон як і раніше не відмовляється від цієї ідеї, вважаючи, що «ситуація з кожним днем стає все серйознішою».


Джерело - Голос Америки

Свій перший офіційний візит у ранзі президента країни Володимир Путін здійснив у четвер 31 травня до Мінська. Поїздка триватиме два дні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Для мене Європейський Союз важливий, але важливіше - Сербія”, - заявив Томіслав Ніколич, підкресливши, що керівництво країни, згідно з Конституцією, повинне зберегти Косово в кордонах Сербії.


Джерело - УКРІНФОРМ

Недостатній темп закачування газу в українські газосховища ставить під загрозу стабільне забезпечення Європи газом майбутньою зимою.Про це голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив журналістам у Словенії.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Ураховуючи відсутність міжнародного консенсусу в питанні військового втручання, у тому числі серед арабського світу, можливо розглядати варіант військової присутності у межах зон безпеки", - заявляє МЗС Бельгії.


АНАЛІТИКА

Джерело - За матеріалами wsj.com

На думку звичайних людей, звіт про майбутнє зони євро, що є центральним на саміті ЄC занадто розпливчастий і не деталізований. А за стандартами Брюсселя,його можна використати, щоб краще зрозуміти лінії розлому, які поділяють провідних гравців.


Вальтер Расселл Мід - The Wall Street Journal

Криза зони євро є як геополітичною, так й економічною подією. Поки Європа може ще знайти вихід із свого економічного надвахкого стану, вона на протязі деякого часу буде зосереджена тільки на собі. Світ не буде чекати, поки це трапиться.


Джерело - Центр європейських та трансатлантичних студій

У книзі висвітлюються основні етапи започаткування, сучасного стану та перспектив розвитку Політики Партнерства НАТО та ролі нової Стратегічної Концепції НАТО, ухваленої на Саміті Альянсу в Лісабоні в листопаді 2010 року.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На порядку денному саміту ЄС – складні питання, які стосуються майбутнього. Ідеться не лише про пошук шляхів виходу з європейської боргової кризи.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Учасники екстреної наради НАТО рішуче засудили збиття Сирією турецького літака. Водночас союзники не обговорювали можливість інтервенції в Сирію.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У вівторок Рада НАТО проведе у Брюсселі надзвичайне засідання на вимогу Туреччини. Головною його темою стане ситуація у зв'язку зі збитим Сирією турецьким винищувачем.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"За даними виборчкома, Мурсі отримав 51,7% голосів, його суперник, Ахмед Шафік, який обіймав посаду прем'єр-міністра за часів правління Хосні Мубарака, - 48,3% голосів", - йдеться в повідомленні.


Джерело - Korespondent

Як заявили в Міжнародному валютному фонді (МВФ) у зв’язку із завершенням консультацій з керівними органами Європейського Союзу, в тому числі Єврокомісією та Європейським центральним банком, криза в зоні євро досягла критичної стадії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Російське вантажне судно Alaed, на борту якого, як припускають, знаходяться бойові вертольоти Мі-25 і ракети для Сирії, зробило вимушену зупинку біля узбережжя Шотландії.


Джерело - Korespondent

Сенатор закликав до створення в обхід Ради Безпеки ООН, де Росія має право вето, коаліції країн, що підтримують проведення повітряної операції в Сирії, подібно до тієї, яка свого часу була проведена в Лівії, з метою надання допомоги сирійським повстанцям.


За матеріалами - УНІАН

Згідно з остаточними результатами голосування, "Нова демократія" отримала 29,65% голосів і 129 місць у 300-місному парламенті (з урахуванням 50 "призових" місць переможцеві виборів).


Джерело - Голос Америки

Більшість респондентів, особливо у Європі, вважають, що Китай випереджає США за темпами економічного розвитку і невдовзі може стати світовою суперсилою.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Десятки тисяч жителів Москви вийшли у вівторок на «Марш мільйонів», демонструючи свою незгоду з режимом Володимира Путіна.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Єврогрупа заявляє про готовність надати фінансову допомогу Іспанії найближчим часом. Про це йдеться у заяві Єврогрупи, розповсюдженій пізно ввечері в суботу, 9 червня.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Польщі скандал навколо стратегічних об’єктів, споруджених на Євро-2012.Фірми-підрядники, ймовірно, блокуватимуть Національний стадіон, де в п’ятницю пройде урочисте відкриття чемпіонату.


За матеріалами - Korespondent

Хілларі Клінтон в ході турне країнами Південного Кавказу закликала Грузію забезпечити чесні вибори, розкритикувала окупацію Росією грузинських автономій і попередила про загрозу втягування регіону в конфлікт між Вірменією і Азербайджаном.


Джерело - ВГО «Громадська ліга Україна – НАТО»

Зважаючи на необхідність збереження європейського та євроатлантичного курсу України, вважаємо за потрібне наголосити на безпекових та зовнішньополітичних пріоритетах в програмних документах партій, що братимуть участь у виборах до Верховної Ради України.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект