НОВИНИ

07.06.2012 | Європейські прикордонники побоюються зростання торгівлі людьми під час "Євро-2012"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Агентство Євросоюзу з питань зовнішніх кордонів (Frontex) скерує десятки офіцерів до східного кордону Польщі, а також різних центрів скупчення туристів по всій Європі для боротьби з торгівлею людьми, а також іншими формами контрабанди під час «Євро-2012».
 
Frontex очікує, що більше мільйона людей відвідають Польщу та Україну впродовж чемпіонату. Це є істотним зростанням в порівнянні зі звичайними показниками, зазначив заступник директора агентства Жиль Аріас Фернандес. Він додав, що злочинці вже намагались використати зростання прикордонного руху під час великих спортивних подій, аби нелегально провозити "живий товар", а також цигарки, бензин та іншу контрабанду. Хоча конкретних випадків не було встановлено, він зауважив, що Frontex розпочав операцію «Єврокубок» (Euro Cup) головним чином для боротьби з торгівлею людьми.
 
«Контрабандисти можуть вирішити, що в період чемпіонату в них є більше шансів перетнути кордон з їхніми жертвами непоміченими», - сказав він.
 

Додатковою проблемою для прикордонників є те, що Польща перебуває у зоні Шенгену, а Україна – за межами блоку. Упродовж чемпіонату величезний потік людей подорожуватиме між двома країнами, і вони перетинатимуть кордон, який Польща зміцнила, вступивши до Шенгенської зони кілька років тому.
 
Аріас Фернандес відмічає, що Frontex вже здобув певний досвід із проведення футбольного турніру, який базується водночас на території ЄС та за її межами. Це відбулось у 2008 році, коли європейський футбольний чемпіонат в Австрії та Швейцарії відвідали 1,2 мільйони людей.
 
В Україні – лише як спостерігачі
 
За словами Аріаса Фернандеса, для допомоги прикордонникам на східному кордоні Польщі вже було відправлено 130 прикордонників з 23 європейських країн. Надалі вони нарощуватимуть потужності в великих аеропортах, що є головними точками скупчення фанів, що приїжджають з Чехії, Німеччини, Італії, Португалії, Іспанії та Нідерландів, повідомляє інформагенція AP.
 

Frontex також направить 30 офіцерів до українських аеропортів. Щоправда, в Україні вони будуть присутніми лише як спостерігачі через брак повноважень для здійснення арештів. У якості обміну українські, російські та хорватські офіцери приїдуть до Польщі, аби використовувати їхні мовні навички та інші знання для виявлення злочинців.
 
Водночас у Frontex відмічають, що факт допомоги не означає погану підготовку українських та польських прикордонників. «Кожна вагома спортивна подія потребує додаткових ресурсів, і «Євро-2012» не є винятком», - йдеться в повідомленні організації.
 
З метою безпеки Польща цього тижня також відновила випадкові перевірки на кордоні з Німеччиною та іншими європейськими країнами, кордон з якими було відкрито ще в 2007 році.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект