НОВИНИ

13.06.2012 | Глава ООН: Конфлікт з Асадом ставить під загрозу ізраїльсько-сірійське перемир'я
Джерело - Korespondent

Збройне протистояння між владою і збройною опозицією в Сирії впливає на ситуацію на Голанських висотах, де підтримується режим перемир'я між ізраїльськими і сірійськими силами, сказано в опублікованій у вівторок доповіді генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.


"В ізраїльсько-сирійському секторі підтримувався режим припинення вогню, але на обстановку впливала нестабільність в Сирії", - зазначає глава ООН. З його слів, те, що відбувається в Сирії, також "ускладнює роботу з досягнення миру з Ізраїлем".
 
Доповідь Пан Гі Муна охоплює період останніх шести місяців і стосується діяльності Сил ООН зі спостереження за роз'єднанням, які були створені в травні 1974 року для спостереження за припиненням вогню і дистанцією між сирійськими та ізраїльськими військами.
 
Голанські висоти були окуповані Ізраїлем в 1967 році.
 
Пан Гі Мун висловив стурбованість тим, що на пересування групи спостерігачів на Голанських висотах з боку Ізраїлю і Сирії діють обмеження.
 
"Враховуючиі хвилювання, становище на Близькому Сході в осяжному майбутньому, ймовірно, буде залишатися напруженим", - вважає Пан Гі Мун.
 
"Я розраховую на мирне врегулювання кризи, з тим, щоб перенаправити зусилля на досягнення мети, що полягає в забезпеченні всеосяжного, справедливого і міцного мирного врегулювання", - підкреслив він.
 
У зв'язку з цим Пан Гі Мун заявив про необхідність продовження присутності на Голанських висотах місії спостерігачів ООН.



 Із складу місії входять 1035 військовослужбовців з Австрії, Філіппін, Індії, Хорватії, Японії та Канади.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект