НОВИНИ

01.06.2012 | США натякнули на вирішення конфлікту у Сирії в обхід ООН
Джерело - Korespondent

Якщо Рада безпеки ООН не прийме термінових заходів для припинення 14-місячного кровопролитного конфлікту в Сирії, у країн-членів організації може не виявитися іншого вибору, окрім розгляду дій за межами ООН, заявив у середу представник США в міжнародній організації.


Жорсткі резолюції і санкції проти режиму Башара Асада знаходять у Раді безпеки відсіч в особі Росії та Китаю. Китай в четвер закликав світ дати ще часу на мирне врегулювання в Сирії зусиллями місії міжнародних спостерігачів на чолі з Кофі Аннаном, а представник російського лідера Володимира Путіна сказав, що Заходу не вдасться змусити його змінити свою позицію.
 
Сирійські повстанці в середу висунули Асаду ультиматум з вимогою протягом 48 годин втілити в життя міжнародний план мирного врегулювання.


Посол США в ООН Сьюзан Райс сказала, що існують три можливі варіанти.


Першим є виконання сирійським президентом всіх умов плану мирного врегулювання, запропонованого Аннаном, включаючи припинення військових нападів на сирійські міста, виведення військ, переговори з опозицією.


Другим варіантом може стати посилення тиску Ради безпеки на Дамаск з метою виконання всіх пунктів плану Аннана.


За словами Райс, жоден з цих сценаріїв не є найбільш ймовірним, оскільки Дамаск не висловив цікавості до виконання своїх зобов'язань, а Росія чітко визначила, що виступає проти будь-якого посилення тиску на уряд Асада.


 "За відсутності будь-якого з цих двох сценаріїв, ймовірно, існує тільки одна альтернатива, і це дійсно найгірший варіант", - сказала Райс, додавши, що, на жаль, він видається найбільш ймовірним.


"Тобто відбувається ескалація насильства, конфлікт поширюється і посилюється", - сказала вона. "Він захоплює країни в регіоні, набуває все більш сектантських форм, і у нас є серйозна криза не тільки в Сирії, але і в регіоні".


У такому випадку, за словами Райс, план Аннана виявиться недійсним, а насильство в Сирії стане "повномасштабним конфліктом за участю військ різних сторін". Таким чином, у членів світового співтовариства залишається тільки варіант розгляду питання, чи готові вони приймати дії за межами Ради безпеки.


Райс не пояснила, що саме вона має на увазі під "діями". У минулому США вже вдавалися до військового втручання, яке не було санкціоновано в Раді безпеки, а саме в Косові та Іраку. До цього часу США та західні держави відкидали можливість застосування військової сили і заявляли, що не будуть постачати озброєннями повстанців.


Французький президент Франсуа Олланд цього тижня назвав можливою, в разі схвалення ООН, військову операцію в Сирії. Країни Заходу скоординовано вислали сирійських послів у відповідь на загибель понад 100 людей минулого тижня в сирійському місті Ель-Хула.


Заступник Аннана Жан-Марі Гуенно сказав журналістам, що "в Раді є розуміння того, що будь-яке схиляння до повномасштабної громадянської війни в Сирії буде катастрофічним, і тепер Рада безпеки має провести стратегічну дискусію щодо того, як цього уникнути".


Він не пояснив, які дії треба розпочинати Раді. Раніше Гуенно заявив, що насильство навряд чи можна зупинити без політичних переговорів між урядом і опозицією, повідомили дипломати в ООН.


Торік ООН дозволила авіації НАТО втрутитися у війну повстанців з лівійським лідером Муаммаром Каддафі заради захисту мирного населення, в результаті чого режим диктатора упав.


Генсек ООН Пан Гі Мун сказав в четвер у Стамбулі, що нова різанина мирних мешканців в Сирії ризикує занурити її в громадянську війну, після якої країна не зможе відновитися. Високопоставлений представник ізраїльського військового командування, генерал-майор Яір Голан сказав, що Сирія рухається до колапсу і хаосу і стане "складом боєприпасів" для ісламських радикалів, що Тель-Авів сприймає як нову загрозу своїй безпеці на Близькому Сході.


Арабські лідери намагаються переконати Пекін використовувати свій вплив на Асада для припинення насильства, а європейські сподіваються вплинути на Путіна, який днями побуває в Парижі та Берліні.


Нагадаємо, раніше держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що політика Росії щодо Сирії наближає цю країну до громадянської війни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 213. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект