НОВИНИ

07.06.2012 | США: розходження між демократами й республіканцями поглиблюються
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У США поглибилися ідеологічні розходження між двома найбільшими політичними партіями – Демократичною і Республіканською. Згідно з останнім соціологічним дослідженням центру Pew Research, демократи й республіканці нині розходяться у поглядах значно більшою мірою, ніж 25 років тому. Навіть вікові, расові, статеві та класові розбіжності у поглядах не такі значні, як політичні.
 
 Опитування у квітні цього року провів дослідний центр Pew Research. Соціологів цікавило, як американці ставляться до таких питань, як проблема нелегальної імміграції, захист довкілля, роль уряду у житті суспільства тощо.
 
 Як підкреслив Ендрю Когут, президент центру Pew Research, відповіді визначалися тим, до якої партії респондент належав. «Розходження, зумовлені партійною приналежністю, є значно суттєвішими, аніж за будь-якою іншою ознакою. Різниці у статках, в освіті, різниці релігійні залишаються такими ж, як були 25 років тому, але у відсотковому відношенні розходження між демократами й республіканцями збільшилися удвічі», – сказав Когут в інтерв’ю Національному громадському радіо.
 
 Зростання розходжень, розповів він, далося взнаки найбільше упродовж останніх двох президентських адміністрацій. Йдеться про адміністрації Джорджа Буша, республіканця, і Барака Обами, демократа.
 
 Дві партії – дві ідеології
 
 Ідеологічно дві партії дійсно суттєво розходяться. Демократи виступають за збільшення ролі уряду у житті суспільства, за вирішення соціальних проблем шляхом спеціальних допоміжних програм за рахунок збільшення податків.
 
 Республіканці ж сповідують мінімальне втручання уряду, скорочення бюрократичного апарату і скорочення податків.  Президент-республіканець Рональд Рейган, наприклад, називав урядову бюрократію «зажерливою твариною», здатною поглинути все, що дадуть, тож давати, вважав він, треба якнайменше.
 
 Джон Галагер, оглядач ньюйоркської радіостанції WOR, коментуючи результати опитування, зауважив: «Ось вам новина: американці назагал не змінилися, але ставлення до вартостей в республіканців і демократів змінилося. 25 років тому люди, що належали до двох партій, на певні запитання відповідали більш-менш однаково. Але сьогодні відповіді настільки різні, що ті ж таки запитання можуть стати лакмусовим папірцем щодо партійної приналежності».
 
 На 20% стало більше демократів, які виступають за урядові заходи сприяння расовим меншинам, за спеціальні пільги у працевлаштуванні та вступі до вишів. Як наслідок, Демократичну партію залишають помірковані демократи, а в Республіканській побільшало консервативно налаштованих членів. Ця тенденція може вплинути на результат президентських виборів, що відбудуться в США у листопаді.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект