НОВИНИ

01.06.2012 | Газпром лякає ЄС проблемами з постачанням газу наступної зими
Джерело - УКРІНФОРМ

Недостатній темп закачування газу в українські газосховища ставить під загрозу стабільне забезпечення Європи газом майбутньою зимою.
 
Про це голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив журналістам у Словенії.
 
"Сьогодні нас дуже непокоїть недостатній темп закачування "Нафтогазом України" газу до підземних сховищ для проходження через Україну взимку 2013 року і виконання зобов'язань транспортувати у повному об'ємі російський газ через територію України відповідно до заявок європейських споживачів взимку", - зазначив Міллер.
 
За його словами, російська сторона бачить в даний час, що "українська сторона не володіє необхідними оборотними коштами для придбання необхідних об'ємів газу для закачування".
 
"І це зараз є головною проблемою. Тому, в першу чергу, на порядку денному переговорів з газової співпраці є питання про те, де Україна візьме необхідні кошти для цього, а не перегляд умов контрактів", - відзначив глава "Газпрому".
 
При цьому Міллер попередив про можливі проблеми з газопостачанням зимою.
 
"Якщо НАК не закачає необхідні об'єми газу до ПСГ, ймовірно, це призведе до того, що Україна відбиратиме несанкціоновано з експортної транзитної труби російський газ, призначений для європейських споживачів взимку 2013 року у великих об'ємах. Що може серйозним чином позначитися на поставках російського газу до Європи", - сказав він.
 
Міллер вважає, що технологічна особливість української ГТС, якій потрібний великий об'єм газових запасів для переміщення транзитних об'ємів взимку, - це проблема НАК "Нафтогаз України", за послуги якої "Газпром" платить гроші у суворій відповідності з транзитним контрактом.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект