НОВИНИ

19.06.2012 | Військові в Єгипті не готові віддати владу?
Джерело - УКраїнська служба "Радіо Свобода"

16-17 червня, військова рада збирається оголосити 21 червня. Ісламісти руху «Мусульманське братство» вже оголосили вранці в понеділок, що їхній кандидат Мохаммед Мурсі переміг на цих виборах президента країни. Його суперник, колишній прем’єр режиму Хосні Мубарака, Ахмед Шафік, відмовляється визнавати поразку і заявляє про фальсифікацію результатів голосування.
 
 Представники руху «Мусульманське братство» вже рано-вранці у понеділок оголосили про перемогу на президентських виборах 16-17 червня свого кандидата Мохаммеда Мурсі.
 
 «Слава Богу, з обранням Мохаммеда Мурсі ми отримали першого цивільного президента і таким чином уникнули військового правління. Із 23 січня 1952 року Єгипет перебував під владою військових, і справи наші йшли все гірше й гірше. Але тепер, дай Бог, вся повнота влади повернеться до цивільного уряду», – каже Мохаммед аль-Зіккі, один із виборців, прихильників Мурсі.
 
 Представники урядової виборчої комісії заявили, що офіційні результати президентських виборів в Єгипті будуть відомі лише 21 червня. Речник Вищої військової ради висловив своє здивування заявою руху «Мусульманське братство» про перемогу їхнього кандидата Мохамеда Мурсі, який нібито набрав 52 відсотки голосив, а його суперник – Ахмед Шафік – 48 відсотків.
 
 Ще у суботу, під час першого дня підсумкового голосування на президентських виборах в Єгипті, згідно з рішенням Конституційного суду, перестав діяти парламент країни, де переважали ісламісти. Повноваження парламенту, згідно з рішенням Вищої військової ради, виконуватиме саме ця рада, яка для цього ухвалила в неділю, 17-го червня, спеціальну конституційну декларацію.
 
 Фактично ця декларація наділяє раду військових Єгипту законодавчими повноваженнями до обрання нового парламенту, включно з формуванням тексту нової конституції країни, яка буде винесена на референдум. Лише після ухвалення тексту нової конституції можуть відбутися парламентські вибори. Декларація Вищої військової Ради визначає повноваження нового президента і його право призначати кабінет міністрів та схвалювати і блокувати закони.
 
 Військові зберігають своє правління в Єгипті – ель-Барадей
 
 Оголошена у понеділок Вищою військовою радою конституційна декларація, яка надає їй законодавчу і фінансову владу та формує конституційну раду зі 100 осіб, котрі складатимуть проект нової конституції, вже розцінена багатьма в Єгипті як намагання військових будь-що зберегти свій контроль над державою. Про це також заявив і лауреат Нобелівської премії миру Мохаммед ель-Барадей
 
 На ранковій прес-конференції в понеділок представники руху «Мусульманське братство» заявили, що не визнають рішення Конституційного суду Єгипту про розпуск діючого парламенту та конституційної декларації Вищої військової ради. Прихильники цього руху проголошували зранку у понеділок: «Геть владу військових!»
 
 У численних експертів результати виборів у Єгипті викликають чимале занепокоєння. З одного боку, тривале правління військових в країні, яким чимало людей в незадоволені. З іншого – ті, хто лякають Мурсі, кажуть, що «Мусульманське братство» має наміри перетворити державу в ісламський режим і ухвалити політику обмеження прав християн і жінок.
 
 У світі бояться дестабілізації в регіоні у зв’язку з подіями в Єгипті. Так, спостерігач від США на цих виборах в Єгипті, конгресмен Дейвід Дрейер заявив, що не дивлячись на наявність нинішніх проблем в Єгипті, в США сподіваються на подальший розвиток демократії в країні та незворотності тут політичних процесів.
 
 Міністр оброни Ізраїлю Егуд Барак наголосив у понеділок, що необхідно зберегти міжнародний курс Єгипту при будь-яких обставинах всередині країни.
 
 «Ми чекаємо остаточних наслідків виборів в Єгипті і сподіваємося, що при будь-яких обставинах Єгипет буде виконувати свої міжнародні зобов’язання, включно з дотриманням усіх умов мирної угоди з Ізраїлем та гарантувати безпеку на Синайському півострові», – заявив Егуд Барак заявив під час прес-конференції в Тель-Авіві після зустрічі з міністром національної оборони Польщі Томашем Симоянком.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект