НОВИНИ

01.06.2012 | Військове втручання до Сирії можливе за умови широкого міжнародного консенсусу - МЗС Бельгії
Джерело - УКРІНФОРМ

Здійснення зовнішньої військової інтервенції на територію Сирії можливе за умови широкого міжнародного консенсусу, включаючи схвалення з боку Росії та Китаю, та в рамках плану мирного урегулювання спецпосланника ООН Кофі Аннана.
 
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Бельгії з приводу ескалації збройного конфлікту між владою та опозицією у Сирії, внаслідок чого зазнає репресій цивільне населення.
 
"Ураховуючи відсутність міжнародного консенсусу в питанні військового втручання, у тому числі серед арабського світу, можливо розглядати варіант військової присутності у межах зон безпеки, де б миротворчі сили гарантували безпеку міжнародним спостерігачам, охороняли гуманітарну допомогу та сприяли дотриманню умов припинення вогню", - заявляє МЗС Бельгії.
 
Водночас, як наголошується, реалізація такого сценарію можлива за згоди Росії й Китаю та відповідно до плану мирного урегулювання спеціального посланника ООН Кофі Аннана.
 
Як повідомляло агентство, після масових вбивств цивільного населення у сирійському селищі Хула 25 травня Політико-безпековий комітет ЄС розглянув можливість висилання послів Сирії з європейських столиць. Низка провідних західних країн, у тому числі США, Велика Британія, Франція та Німеччина, ухвалили такі рішення. Водночас МЗС Бельгії оголосило посла Сирії та ще двох сирійських дипломатів у Брюсселі "персонами нон-грата", але заявило про можливість їх висилання з території країни лише після аналогічного рішення ЄС, де ці дипломати також акредитовані.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект