НОВИНИ

06.06.2012 | Греція виділить 250 млн євро для запобігання краху енергоринку
Джерело - Korespondent

Грецький уряд вирішив виділити 250 мільйонів євро як екстрену позику оператору ринку енергії LAGHE, щоб запобігти потенційному колапсу через кризу неплатежів.

Раніше представники ринку не відкидали віялових відключень через серйозний дисбаланс платежів на ринку. Так, державний регулятор не мав коштів, щоб розплатитися за своїми зобов'язаннями, і з тією ж проблемою зіткнулася державна газова компанія DEPA, якій було складно розплатитися з іноземними постачальниками через затримки платежів у самій Греції.
 
За даними агентства, гроші підуть на компенсацію боргів оператора, що утворилися через щедрі субсидії у сфері поновлюваних джерел енергії, а також через банкрутство двох альтернативних постачальників енергії в 2012 році.
 
Відповідне рішення ухвалив міністр фінансів Йоргос Занніас на зустрічі з учасниками ринку, а Єврокомісія дала "зелене світло" намірам грецької влади, повідомляє агентство. Кошти будуть видані у вигляді кредитів, щоб їх не вважали прямою допомогою компаніям, яка є незаконною за європейськими правилами.
 
За даними сайту бізнес-інформації capital.gr, кошти в підсумку підуть газовій компанії DEPA, яка зіткнулася з труднощами через неплатежі з боку партнерів на внутрішньому ринку. Це дозволить DEPA оплатити рахунки за поставки газу перед російським Газпромом та іншими компаніями на 67 мільйонів євро.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект