Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - УНІАН

Україна не оплачуватиме рахунок в 7 млрд доларів, який "Газпром" пред'явив НАК «Нафтогаз України».


Джерело - Європейський простір

Після зустрічі з Міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Кетрін Ештон зробила таку заяву.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Греції в четвер працівники громадських видів транспорту розпочали 24-годинний страйк, протестуючи проти зниження зарплат і суворих заходів економії бюджетних коштів.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Місія МВФ перебуває нині з візитом в Україні. Представник МВФ в Україні Макс Альєр в інтерв'ю DW назвав умови для отримання нового кредиту, а також головні завдання для економіки України в 2013 році.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Про це йдеться у схвалених Комісією пропозиціях, що увійшли у так званий “Четвертий залізничний пакет” ЄС.


Джерело - Сайт МЗС України

Сторони провели детальну і ґрунтовну дискусію з усіх основних питань порядку денного відносин Україна-ЄС та внутрішньої політичної і економічної ситуації в Україні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Україна в змозі досягнути критеріїв, необхідних для підписання цього року Угоди про асоціацію з Євросоюзом, проте часу лишилося обмаль.


Джерело - Korespondent

Різні джерела пишуть, що мішенню ізраїльської авіації був конвой в районі сирійсько-ліванського кордону, який, як повідомляється, доставляв зброю для бойовиків руху Хізбалла, які перебувають в Лівані.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Зі вступом на посаду нового Державного секретаря очікують, що зовнішньополітичний курс Сполучених Штатів не зміниться. Хіба що можливі зміни деяких акцентів зовнішньої політики.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Керрі попросив, щоб до присяги його привела суддя Верховного суду Елена Кейген, яку він добре знає. Церемонія відбудеться у приватному форматі.


Джерело - Українська енергетика

Він також попередив Росію, що якщо вона не продемонструє гнучкості в питанні ціни на газ, Київ не тільки розгляне винесення питання до міжнародного арбітражу, але й Москва може втратити один з найбільших ринків для експорту газу.


Джерело - УКРІНФОРМ

"У мене абсолютно немає планів боротися за президентський пост", - констатувала вона.


Джерело - Korespondent

Держсекретар США Хілларі Клінтон дає свої останні інтерв'ю перед відставкою, наміченою на п'ятницю, 1 лютого. В інтерв'ю National Public Radio вона заявила, що Америці зараз важливо зрозуміти "справжні цілі" російського керівництва.


За матеріалами - ЦВППБ

Ремонт корвета ВМС ЗС України «Хмельницький», який вже майже рік стоїть біля причальної стінки в головній базі українського флоту Севастополі, знаходиться у завершальній стадії.


За матеріалами - Сайту Міністерства оборони України

До заходу, який проводять інструктори Збройних сил Канади, залучено групу офіцерів з військових частин та підрозділів Сухопутних військ та Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.


Джерело - УНІАН

Угода про розподіл продукції (УРП) від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі між Україною, компанією Shell Exploration and Production Ukraine Investment B.V. і «Надра Юзівська» передбачає обов'язкову участь держави у проекті.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Експерти прогнозують, що мета цих перших брюссельських відвідин голови МЗС – показати, як Київ виконує висунуті Заходом умови подальшого зближення із ЄС.


Джерело - Korepondent

Міністр оборони Єгипту генерал-полковник Абдель Фаттах аль-Сісі 29 січня офіційно заявив про готовність армії захищати стратегічні об'єкти в країні на тлі політичної кризи, яка загострюється.


Джерело - Korespondent

Президент Грузії Михайло Саакашвілі виступив у Академії оборони у Горі, продемонструвавши аудиторії рогатку. За його словами, з нею можна порівняти стан озброєння Грузії до Революції троянд у кінці 2003 року.


Джерело - Korespondent

"Я поки що не знаю, про що я буду в ній розповідати", - сказала вона, виступаючи у Вашингтоні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Ізраїлю сьогодні починає консультації щодо нового прем'єра


Джерело - УКРІНФОРМ

Відповідну заяву Обама зробив з приводу майже одностайного затвердження кандидатури Керрі на цю посаду в Сенаті, повідомляє прес-служба Білого дому.


Джерело - Економічна правда

Місія МВФ перебуватиме в Україні в період з 29 січня по 12 лютого. Основною темою переговорів стане нова програма співпраці з Фондом.


Джерело - Korespondent

Міністр фінансів Греції Янніс Стурнарас заявив, що після 2013 року країні більше не знадобиться курс на жорстку економію.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Більшість країн світу, серед яких і багато провідних експортерів озброєнь, не в змозі контролювати корупцію в оборонному секторі, дійшли висновку автори дослідження Центру антикорупційних досліджень Transparency International.


Джерело - Сайт Міністерства оборони України

Українські миротворці зі складу чотирьох спеціальних взводів, які виконували завдання на півночі Косово, повернулися до базового табору – на американську військову базу “Bondsteel”.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Комісар ЄС з питань енергетики Гунтер Еттінгер обговорить з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою весь спектр енергетичних питань.


Джерело - УКРІНФОРМ

Майже 32 відсотки реального ВНП складає частка виробничого сектору економіки, заслуга в його зростанні минулого року значною мірою належить великим виробникам.


Джерело - Українська енергетика

Турецька державна нафтова компанія TPAO готується до розвідки покладів нафти в Чорному морі з англо-голландською Shell - після невдалих спроб інших міжнародних енергетичних компаній.


За матеріалами - Korespondent

У комюніке Білого Дому сказано, що глава США і ізраїльський прем’єр провели телефонну розмову. Обама також повідомив про готовність продовжити співпрацю з новим урядом Ізраїлю.


За матеріалами - Korespondent

Королева Нідерландів Беатрікс 28 січня заявила, що зрікається престолу на користь свого старшого сина, 45-річного принца Оранського-Нассау Віллема-Олександра.


Джерело - УКРІНФОРМ

Після попередніх тяжких газових криз у 2006 та 2009 роках Європейський Союз започаткував багато заходів на випадки переривання постачань, незалежно від їхніх причин.


Джерело - УНІАН

Цілісність єврозони може бути порушена в осяжній перспективі, зокрема, об'єднання може залишити Греція, Іспанія або Португалія, вважає екс-міністр фінансів Росії Олексій Кудрін.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

За першими повідомленнями, участь у ньому взяли ледь більше як 20 відсотків виборців; щоб референдум відбувся, в Болгарії необхідна участь принаймні 60 відсотків.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Британського прем’єр-міністра Девіда Камерона запрошують прийти та розповісти у Європарламенті про його занепокоєння з приводу майбутнього його країни у складі Євросоюзу.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США обіцяє боротися із кліматичними змінами. Які ж конкретно заходи щодо цього будуть запроваджувати, поки що невідомо. Але фахівці наголошують, що упродовж чотирьох років було зроблено чимало кроків для уповільнення змін клімату.


За матеріалами - Глосу Америки

Як зазначив Джон Керрі, «важко повчати лідерів деяких країн, що їм потрібно співпрацювати з МВФ, збалансувати бюджет, привести до ладу економіку, коли ми самі цього не робимо».


Джерело - Korespondent

Радник верховного лідера Ірану Алі Акбар Велаяті попередив західні держави, що Тегеран буде розцінювати напад на Сирію, як напад на саму Ісламську республіку.


За матеріалами - Korespondent

Випробування проводилося в рамках створення американської системи ПРО наземного базування для перехоплення балістичних ракет на середній ділянці траєкторії їхнього польоту - в космічному просторі.


Джерело - Korespondent

"І президент, і я глибоко переживаємо за те, що буде з нашою країною в майбутньому. І, ви знаєте, я не думаю, що він або я можемо передбачити, що трапиться завтра або в наступному році", - сказала Клінтон в спільному інтерв'ю з Бараком Обамою.


Джерело - Українська енергетика

США не будуть боротися з Катаром та Австралією за звання найбільшого експортера скрапленого природного газу, оскільки утримують паливо для відродження власної промисловості, заявив голова компанії Royal Dutch Shell Пітер Возер.


Джерело - УКРІНФОРМ

Заборона практично нічого не змінює, бо Євросоюз ще минулого року запровадив санкції проти нафтогазового сектору Ірану, серед яких і відмова країн ЄС купувати іранські енергоносії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Найкращим міністром фінансів року в Європі за версіэю англійського щомісячного журналу The Banker став латиш Андріс Вілкс.


За матеріалами - УНІАН

Мілош Земан здобув перемогу в перших прямих виборах президента Чехії, повідомляє на статистичне управління республіки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Коментуючи досягнення більшої гнучкості та динамізму в управлінні, канцлер ФРН зазначила, що Європі не потрібен динамізм за всяку ціну.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Стає все більше очевидним, що президенту Асаду залишилися лічені дні. Я вважаю, що ми повинні у межах нашої трансатлантичної співдружності визначитися, як ми можемо допомогти Сирії після Асада", - заявив заступник Генсека НАТО.


За матеріалами - Голосу Америки

На погляд експертів, результати виборів свідчать, що ізраїльтяни прагнуть, аби уряд країни зайнявся більш негайними питаннями економіки та повсякденного життя, а не зовнішньої політики.


Джерело - Korespondent

Захоплення уранових родовищ могло б зашкодити економіці Франції, яка на 75% залежить від електроенергії, що виробляється на атомних електростанціях.


За матеріалами - Korespondent

За результатами парламентських виборів, які пройшли в Ізраїлі 22 січня, блок партій прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху (партії Лікуд і Наш дім Ізраїль) отримав 31 мандат у 120-місцевому парламенті. Про це у четвер, 24 січня, повідомляє місцева газета Га


Джерело - Korespondent

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон закликала керівництво КНДР припинити провокацію і обрати більш конструктивні методи ведення переговорів з міжнародним співтовариством.


Джерело - Радіо ""Німецька хвиля"

Цілком імовірно, що вже незабаром каталонців запросять до участі в референдумі про незалежність. Регіональний парламент ухвалив цього тижня символічну резолюцію про відокремлення від Іспанії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Напередодні останнього кола чеських президентських виборів, яке відбудеться 25-26 січня, змагання між Карлом Шварценберґом та його конкурентом Мілошем Земаном обернулося на жорстокий двобій і поляризувало чеський загал.


Джерело - УКРІНФОРМ

Британський прем'єр Девід Кемерон попередив, що Велика Британія не збирається брати участь в будь-яких спробах змусити країни ЄС до ухвалення централізованих політичних рішень, назвавши такий курс помилковим.


Джерело - УКРІНФОРМ

Рада Євросоюзу у ході підготовки двостороннього саміту з Україною, запланованого на 25 лютого, обговорила порядок денний зустрічі високого рівня.


Джерело - УКРІНФОРМ

Ці його слова були відповіддю на одне із запитань, в якому його просили підтвердити, що він готовий порушувати занепокоєння Вашингтона у сфері прав людини, зокрема перед країнами, з якими США зацікавлені у добрих відносинах з інших напрямів.


За матеріалами - Української правди

Будь-яка спроба лідерів Євросоюзу створити ще глибшу політичну інтеграцію серед країн-членів об'єднання стане помилкою, до якої Великобританія не хоче мати відношення.


Джерело - УКРІНФОРМ

Урядова криза настала у Словенії у зв'язку з вибуттям партії «Громадянський список» (ГС) із правлячої коаліції, сформованої рік тому провідною Словенською демократичною партією і чотирма іншими партіями.


За матеріалами - Korespondent

Парламент Каталонії, автономного регіону Іспанії, ухвалив декларацію, яка проголошує територію "суверенним суб'єктом".


Джерело - Korespondent

На слуханнях в конгресі США у справі про загибель американського посла в Бенгазі Держсекретар США Хілларі Клінтон визнала, що особисто несе відповідальність за цю подію.


Джерело - УНІАН

Північна Корея оголосила в четвер про намір провести нове ядерне випробування, а також здійснити запуск цілого ряду ракет, які «матимуть за ціль США».


За матеріалами - Голосу Америки

Після підрахування 99% бюлетенів виявляється, що кожна сторона має по 60 місць у кнесеті, в якому 120 депутатів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Політики мають активніше працювати над збільшенням рівня зайнятості жінок, адже цей показник суттєво впливає на економічне зростання.


За матеріалами - Korespondent

Зокрема, президент Франції Франсуа Олланд висловив надію на те, що Великобританія залишиться у складі Європейського Cоюзу. Про це заявила офіційний представник уряду Франції Наджат Валло-Белкасем.


Джерело - Korespondent

Ескалація арабського конфлікту і заворушення в Малі надали терористам у Північній Африці можливість розширити вплив у регіоні, вважає Держсекретар США Хілларі Клінтон.


Джерело - Korespondent

Асад заявив, що виграє війну, навіть якщо Дамаск буде знищений.


Джерело - Korespondent

Представники Республіканської партії США заявили, що чекали від Обами в інавгураційній промові згадки про прагнення співпрацювати, але замість цього, на їхню думку, він представив амбіційну програму реформ.


Джерело - Українська енергетика

Німеччина має відійти від своєї самостійної енергетичної трансформації і тісніше працювати з Європейським Союзом, щоб побудувати витратоефективну, безпечну та сталу галузь,- заявив комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер.


Джерело - УКРІНФОРМ

Кабінет Міністрів схвалив проект угоди із компанією Shell про розподіл продукції від видобутку газу на Юзівській ділянці.


Джереор - УКРІНФОРМ

Три головні теми, на яких сконцентруються учасники Всесвітнього економічного форуму в 2013 в Давос, будуть присвячені наслідкам світової кризи, відновленню економічного динамізму і зміцненню спроможності суспільства протистояти сучасним світовим викликам.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Бути більш динамічними, більш оптимістично настроєними, з більш високим моральним духом, більш пристрасними і більше розуміти те, що відбувається - так моє побажання вам", - сказав виконавчий голова ВЕФ професор К. Шваб.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Комітет у закордонних справах Європейського парламенту своїм рішенням у вівторок надав одностайну підтримку набуттю чинності Угоди про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Уряд Угорщини ухвалив рішення, згідно з яким угорські військові вже на початку лютого можуть приєднатися до міжнародних миротворчих сил у Малі.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Економічна криза зробила усіх нас більш обережними й егоїстичними, а якщо говорити про держави, то більш націоналістичними. В результаті багато проблем, які треба вирішувати на глобальному рівн.


Джерело - УНІАН

Друга особа в ієрархії терористичного угруповання "Аль-Каїда на Аравійському півострові" Саїд аш-Шахрі була знищена в Ємені в ході спільної спецоперації американських та єменських збройних сил.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Німеччина та Франція святкують 50-ту річницю підписання Єлисейського договору, який може слугувати наочним прикладом розв’язання сучасних конфліктів. Парламенти двох країн провели у вівторок спільне урочисте засідання.


За матеріалами - Korespondent

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху повідомив, що його політична сила виграла парламентські вибори, подякував виборцям за виявлену довіру і назвав своєю основною метою протистояння ядерній загрозі з боку Ірану.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Найбільшу кількість голосів отримав блок партії «Лікуд» прем'єр-міністра Біньяміна Нетаніягу і партії «Наш дім Ізраїль». Йому, вірогідно, дістанеться 31 місце в ізраїльському парламенті.


Джерело - Сайт Міністерства оборони України

Двостороннє співробітництво між Військово-Морськими Силами Збройних Сил України і Військово-Морськими Силами Сполучених Штатів Америки, яке триває вже більше 15 років, досягло певних практичних результатів.


Джерело - Korespondent

Принц провів в Афганістані 20 тижнів. Він ніс службу на розташованій в провінції Хельменд базі Кемп Бастіон, виконуючи обов'язки другого пілота-стрілка ударного вертольота Apache.


Джерело - Урядовий кур'єр

Республіка Молдова стала першою іноземною державою, яку відвідує діючий Голова ОБСЄ Л.Кожара після офіційної інаугурації головування України в ОБСЄ на засіданні Постійної ради Організації у Відні 17 січня ц.р.


За матеріалами - УНІАН

Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.


Джерело - Українська енергетика

Уряд Молдови схвалив Енергетичну стратегію країни до 2030 року та перший Національний план дій з енергетичної ефективності на 2013 – 2015 роки. Згаданий план дій є важливим кроком вперед до повної відповідності вимогам Енергетичного Співтовариства.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Жан-Клод Юнкер іде з посади голови Єврогрупи – об'єднання міністрів фінансів Єврозони. Його наступником стане Йєроен Дійсселблоем – класичний компромісний кандидат.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Через прогнози, що крайні праві партії зміцнять свій рейтинг у коаліції прем’єра Беньяміна Нетаньяху, мало хто вірить, що ці вибори сприятимуть мирному процесу між ізраїльтянами і палестинцями.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

«Ми підтримуватимемо демократію від Азії до Африки, від Америки до Близького Сходу, тому що наші інтереси і наша совість спонукають нас діяти від імені тих, хто прагне свободи», - заявив Обама.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це заявив президент США Барак Обама у понеділок під час своєї інавгураційної промови, що представляє його бачення другого терміну на посту глави держави.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Барак Обама - 44-й президент США - вдруге, на цей раз публічно, склав присягу для вступу в повноваження глави держави на новий чотирирічний термін.


Джерело - УКРНФОРМ

На даному етапі готуються три укази Президента України, якими будуть запроваджені деякі нормативні зміни у сфері практичної співпраці з НАТО.


Джерело - Korespondent

У Вашингтоні сьогодні, 21 січня, пройде урочиста церемонія інавгурації Барака Обами, яку, як очікується, відвідає близько 800-900 тисяч людей.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У Вашингтоні сьогодні відбудеться церемонія інавгурації переобраного на другий термін президента США Барака Обами.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Про це заявив нинішній глава Єврогрупи, прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер після зустрічі з кандидатом на цю посаду, міністром фінансів Нідерландів Жеруном Дійсельблумом.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

З 19 січня в Євросоюзі видаватимуться уніфіковані посвідчення водія.


Джерело - Українська службу "Радіо Свобода"

Коли минулого тижня президент Франції послав у колишню французьку колонію війська, для багатьох це було несподіванкою.


Джерело - УКРІНФОРМ

Головні публічні заходи 57-ї президентської інавгурації, тематичним гаслом якої є: «Наш народ, наше майбутнє», відбудуться в понеділок, 21 січня.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Колишній держсекретар США Кондоліза Райс стала політичним коментатором телеканалу CBS News.


Джерело - Korespondent

Правляча коаліція християнських демократів і лібералів поступилася опозиційним силам. За попереднім підрахунком голосів, більшість у регіональному парламенті, а також можливість сформувати уряд отримають опозиційні соціал-демократи і "зелені".


Джерело - Korespondent

Російський газовий монополіст Газпром запропонував за грецьку державну газову компанію DEPA 1,9 млрд євро, викликавши невдоволення влади США.


За матеріалами - Korespondent

За попередніми даними, 59,8 відсотка учасників референдуму висловилися за обов'язкову службу. Зазначається, що явка становила 50 відсотків.


Джерело - Українська енергетика

Азербайджанський консорціум "Шах Деніз ІІ" та консорціум газопроводу Nabucco West підписали угоду про постачання каспійського газу до Європи через Туреччину, повідомив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.


За матеріалами - Korespondent

У США сьогодні, 20 січня, переобраний президент США Барак Обама у Блакитній кімнаті Білого дому прийме посадову присягу у приватній обстановці.


За матеріалами - Дзеркало тижня

На думку Генерального Секретаря НАТО, події в Алжирі "додають нові елементи до картині регіону, який останнім часом проходить дуже небезпечний етап еволюції".


Джерело - Korespondent

У п'ятницю, 18 січня, третій день екстремісти наближеного до Аль-Каїди угруповання "Підписанти кров'ю" утримують заручників в одному з будинків газопереробного комплексу Тегентурин.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Київ шукає можливості заблокувати надання Єврокомісією особливих умов для "Південного потоку", повідомляє FAZ. Згідно з нормами європейського права, газогоном мають користуватися всі учасники ринку.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

ЄС надає Франції логістичну та економічну допомогу в її операції в Малі, а також займається розробкою всебічного коротко-, серденьо- та довгострокових підходів до вирішення проблеми.


Джерело - УНІАН

Терористи, що залишилися на території житлового блоку нафтогазового об'єкта в Алжирі, як і раніше можуть утримувати заручників, повідомив в ефірі французького телеканалу BFM TV журналіст алжирського видання El Watan.


За матеріалами - УНІАН

Начальники генеральних штабів у форматі країн-контрибуторів сил КФОР заявляють, що введення Україною додаткового інженерного підрозділу посилило можливості міжнародних сил на півночі краю Косово.


За матеріалами - УНІАН

Республіканці у Палаті представників пропонують підвищити межу держборгу США на короткий період, аби Конгрес і адміністрація США мали час для продовження переговорів


Джерело - Korespondent

Літак-безпілотник США, не оснащений зброєю, завис над газовим об'єктом компанії ВР в Алжирі, що утримується бойовиками, де відбувається операція зі звільнення захоплених бойовиками людей.


Джерело - Korespondent

Колишній прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі в ніч на п'ятницю в інтерв'ю телеканалу Euronews заявив, що збирався піти у відставку після військової інтервенції НАТО до Лівії.


Джерело - УКРІНФОРМ

"На запрошення українських органів влади місія МВФ на чолі з Кристофером Джарвісом відвідає Україну в період з 29 січня по 12 лютого для початку переговорів про нову угоду зі stand by.


Джерело - УКРІНФОРМ

Найближчим часом буде перекинено військовослужбовців і з інших країн Західної Африки, зокрема, з Нігерії, Чаду, Сенегалу, Гвінеї та Гани загалом близько трьох тисяч чоловік.


За матеріалами - Європейського простору

Європі потрібно після економічної кризи повернутися до стабільності, Дублін докладатиме для цього великих зусиль. Про це заявив у Європарламенті в Страсбурзі Енда Кенні – прем‘єр-міністр Ірландії, яка розпочала піврічне головування в ЄС.


За матеріалами - УНІАН

Делегація Збройних сил України на чолі з начальником Генерального штабу Володимиром Заманою у Брюсселі взяла участь у 9-му засіданні Військового комітету НАТО у форматі країн-контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.


Джерело - УНІАН

Держдеп США звинуватив владу Сирії в організації нападу 15 січня на університет в місті Алеппо, де загинули понад 80 осіб, ще близько 160 отримали поранення, йдеться в повідомленні відомства.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Уряд Угорщини повідомив, що у країні зафіксували рекордно низький за останні 10 років дефіцит бюджету: цей показник у країні не перевищує 2,7 відсотка.


Джерело - Голос Америки

Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що конфлікт у Малі буде «довгим» і що французькі війська ведуть операцію зі столиці країни Бамако в напрямку захопленої екстремістами території.


Джерело - Голос Америки

Заступник голови Державного департаменту США Роберт Блейк вирушив з візитому у Центральну Азію, щоб пояснити місцевим урядам плани виведення військ США з Афганістану.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна готова направити фрегат "Гетьман Сагайдачний" з вертольотом і оглядовою командою на борту для участі в операції ЄС з протидії піратству "АТАЛАНТА" після виконання завдань в операції "Океанський щит" наприкінці 2013 року.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Зустріч відбулася напередодні офіційного представлення пріоритетів українського головування в ОБСЄ на засіданні Постійної Ради ОБСЄ, яке відбудеться 17 січня.


Джерело - Korespondent

Робоча група Мінфіну щодо вивчення вимог до Німеччини про репарації за окупацію країни в роки Другої світової війни вимагає виплати 108 мільярдів євро, не включаючи відсотків як компенсацію за руйнування інфраструктури країни.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама виступив з низкою ініціатив щодо обмеження обігу зброї в країні, заснованих на результаті роботи комісії віце-президента Джо Байдена.


Джерело - Українська енергетика

Міністр палива Норвегії Ола Бортен Мое заявив, що висловлення зацікавлення підтверджують потужний потенціал шельфу.


За матеріалами - Korespondent

Сьогодні, 16 січня, міністр закордонних справ України, чинний голова ОБСЄ Леонід Кожара розпочне свій візит до Австрії, де він візьме участь у заходах з нагоди початку головування України в ОБСЄ.


Джерело - Korespondent

Перед інаугурацією Барак Обама має намір повернути на президентські лімузини номери округу Колумбія з гаслом Taxation Without Representation (Оподаткування без представництва в конгресі). Про це повідомляє представник Білого Дому Кейт Мелей.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Представники ЄС та НАТО схвально відгукнулися щодо інтервенції Франції в Малі. Проте ніхто з них не виявив бажання взяти участь у воєнній операції у Західній Африці


Джерело - УНІАН

Програма президента США Барака Обами щодо зниження рівня насильства, яку глава держави планує оприлюднити в середу, передбачає заборону на продаж бойової автоматичної зброї і магазинів підвищеної ємкості.


За матеріалами - УНІАН

В українсько-американських військових навчаннях “Репід Трайдент”, які щороку проходять на Львівщині, цього року можуть взяти участь Туреччина, Казахстан та Естонія.


Джерело - УНІАН

США повернуть у порти базування авіаносці й інші кораблі, а також тимчасово припинять військові навчання у разі секвестру бюджету.


За матеріалами - УНІАН

Українська військова делегація на чолі з начальником Генерального штабу відбула до Брюсселю для участі у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів.


Джерело - Korespondent

За даними розвідників, Асада супроводжують його найближчі соратники і члени сім'ї. При необхідності відвідати Сирію президент використовує вертоліт, проте корабель він покидає тільки в разі крайньої необхідності.


Джерело - УКРІНФОРМ

Представник МЗС Ірану Рамін Мехманпараст заявив, що Тегеран готовий вирішити будь-які технічні питання, що стосуються його ядерної програми на переговорах із МАГАТЕ.


Джерело - УКРІНФОРМ

Експерти Всесвітнього банку вважають, що процес поновлення глобальної економіки є нестабільним і невизначеним. Тому поточного року зростання глобальної економіки може дещо сповільнитися, а в 2014 і 2015 роках економіка повинна зростати вищими темпами.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Володимир Замана візьме участь у засіданні Військового комітету НАТО, що відбудеться 16-17 січня у Брюсселі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"По суті, йдеться про три аспекти. По-перше, це обмежена організаційна підтримка. По-друге, розвідувальна підтримка. І по-третє, певна допомога з повітряно-транспортними перевезеннями", - пояснив шеф Пентагона "обмежену" американську допомогу Парижу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Постанова суду пов'язана з підозрами Р. Ашрафа у хабарництві в 2010 році, коли він обіймав посаду міністра водних ресурсів і енергетики Пакистану.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це на прес-конференції в Парижі заявив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус. “Надзвичайне засідання Ради європейських міністрів закордонних справ відбудеться цього тижня”, - сказав він.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Партії урядової коаліції домовилися уповільнити на час парламентських виборів, запланованих в країні на 27 квітня, переговори про членство країни в Євросоюзі.


За матеріалами - УНІАН

Військово-морські Сили Збройних Сил України у 2013 році виконуватимуть завдання в Аденській затоці, Середземному та Чорному морях.


Джерело - Korespondent

Приводом до порушення кримінальної справи стали відеозаписи, на яких політик просить гроші в обмін на сприяння прийняттю поправок в законопроектах, які розглядає Європарламент.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама вважає, що конгрес не підтримає велику частину запропонованих експертами заходів щодо посилення контролю за вогнепальною зброєю.


Джерело - Korespondent

Міністр фінансів Тімоті Гайтнер заявив, що якщо Конгрес не домовиться з питання про стелю держборгу найближчим часом, то до середини лютого США очікують дефолт.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як у Греції так просто могли зникнути дані про осіб, підозрюваних в ухиленні від сплати податків? В Афінах це питання скоро може зацікавити спеціальну слідчу комісію. У центрі критики - екс-міністр фінансів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це глава уряду заявив після екстреного засідання Ради правлячого Альянсу за європейську інтеграцію, що відбулося в Кишиневі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Колишній прем'єр-міністр Румунії Міхай Резван Унгуряну стане кандидатом від опозиційної партії "Громадянська сила" на майбутніх 2014 року президентських виборах.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр фінансів Нідерландів Жерун Дійссельблум є найвірогіднішим кандидатом на пост наступного президента Єврогрупи – керівного та дорадчого органу міністрів фінансів країн зони євро.


Джерело - УКРІНФОРМ

Керівництво Євросоюзу підтримує військову операцію збройних сил Франції, яка проводиться у Малі.


Джерело - Голос Америки

Під час прес-конференції, лідери обох країн заявили про досягнення домовленості про те, що вже навесні цього року афганські сили візьмуть на себе відповідальність за забезпечення безпеки, а американські військовослужбовці перейдуть у допоміжну роль.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Хто стане третім президентом Чехії визначить другий тур. За підсумками голосування 11-12 січня лідирують колишній прем’єр Мілош Земан та чинний міністр закордонних справ Карел Шварценберґ.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Москві та інших містах Росії розпочалися акції протесту проти закону, який забороняє американцям всиновлювати російських дітей.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Невідомі обстріляли в Афінах сьогодні вночі офіс правоцентристської партії "Нова демократія", одна з куль влучила в кабінет прем'єр-міністра Антоніса Самараса.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Комісар, зокрема, зазначив, що Кіпр схвалив міжнародні правила у сфері боротьби з відмиванням “брудних” грошей, “однак тепер ці закони мають застосовуватися”.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це заявив журналістам в Лондоні помічник Державного секретаря США з питань європейських та євразійських справ Філіп Гордон.


Джерело - УНІАН

Спікер парламенту Словенії Грегор Вірант закликав прем'єр-міністра країни Янеза Яншу піти у відставку на тлі корупційного скандалу, що вибухнув на цьому тижні.


За матеріалами - Korespondent

На майбутніх 24-25 лютого виборів до парламенту Італії до коаліції увійдуть сім політичних партій.


Джерело - УКРІНФОРМ

Кожара і Лавров підписали План взаємодії між міністерствами закордонних справ на 2013 рік.


Джерело - УКРІНФОРМ

Голова парламенту Грузії Давид Усупашвілі підписав у суботу закон "Про амністію", на який раніше наклав своє вето президент Міхаїл Саакашвілі. Це стало першим випадком в історії незалежної Грузії, коли парламент подолав вето голови держави на закон.


Джерело - Korespondent

За результатами першого туру жоден з кандидатів не набрав більш як 50% голосів: за Земана проголосували 24,21 відсотка, а Шварценберг заручився підтримкою 23,4 відсотка виборців.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама і афганський лідер Хамід Карзай обговорили в п'ятницю у Вашингтоні питання про чисельність американського контингенту, який залишиться в Афганістані після 2014 року.


Джерело - Korespondent

Сьогодні вранці в декількох районах Афін біля будинків п'яти відомих грецьких журналістів невідомі привели в дію саморобні вибухові пристрої.


Джерело - Korespondent

У п'ятницю, 11 січня, Генпрокуратура Литви отримала дані, що дозволяють висунути обвинувачення в причетності до подій, які відбулися в 1991 році біля телецентру у Вільнюсі, 81 особі.


Джерело - Korespondent

У Перській затоці у четвер, 10 січня, відбулося зіткнення американського атомного підводного човна з цивільним судном, повідомляє командування П'ятого флоту ВМС США.


Джерело - УНІАН

Кораблі Чорноморського флоту РФ в рамках підготовки до навчань міжфлотського угрупування кораблів у Середземному та Чорному морях проведуть тренування з бойовою маневруванням неподалік від берегів Сирії.


За матеріалами - сайту Міністерства оборони України

До складу Операції ООН у Кот-д’Івуарі направлять український національний контингент чисельністю до 130 осіб та 3 бойові вертольоти Мі-24П зі складу 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, який діє у складі Місії ООН у Ліберії.


Джерело - Forum

Наголошено на необхідності завершення підготовки законодавчих актів першої фази, що дозволить перейти до другої (імплементаційної) фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.


Джерело - Korespondent

Як повідомляється, основною причиною зниження рейтингу є збільшення зовнішнього боргу країни, пов'язаного з підвищеною потребою в рекапіталізації банківської системи острова.


За матеріалами - Korespondent

11 і 12 січня 2013 пройдуть перші всенародні прямі вибори президента Чехії. Всі букмекерські контори роблять ставку на перемогу екс-прем'єра Чехії Мілоша Земана, повідомляє чеське інформагентство ЧТК.


Джерело - Українська енергетика

Акціонери проекту газопроводу Nabucco Gas Pipeline International Gmbh і партнери в розробці азербайджанського газоконденсатного родовища «Шах Деніз» досягли з потенційними інвесторами проекту Nabucco (SOCAR, BP, Statoil та Total) домовленостей.


Джерело - УКРІНФОРМ

Французька компанія Electricite de France SA (EDF) проводить переговори з китайською компанією China Guangdong Nuclear Power Holding Co. Ltd. (CGNPC) з питання формування партнерства для будівництва нових АЕС у Великобританії.


Джерело - Голос Америки

Президент Обама запропонував кандидатуру Джека Лью в час протистояння між Білим домом та республіканською більшістю у Конгресі щодо лімітів на федеральні запозичення, пов’язані з ними скорочення державних витрат та інші питання фіскальної політики.


Джерело - Голос Америки

Його візит до Вашингтона проходить на тлі розгляду адміністрацією Обами питання майбутньої військової присутності США в Афганістані.


Джерело - УКРІНФОРМ

Чинний президент Європарламенту Мартін Шульц вважається найвірогіднішим кандидатом від Партії європейських соціалістів на пост нового керівника Єврокомісії, вибори якого відбудуться у 2014 році.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама прийняв рішення висунути на пост міністра фінансів Джека Лью, котрий обіймає наразі посаду голови апарату Білого Дому.


Джерело - УКРІНФОРМ

Головна мета Європейського фонду заради демократії - пряме надання грантів активістам або організаціям, діяльність яких спрямована на просування демократичних перетворень у сусідніх країнах ЄС, через спрощену процедуру.


Джерело - Korespondent

Майже половина українців - 48% - підтримують вступ України в Європейський Союз. При цьому 40% хотіли б бачити свою країну в Митному Союзі.


Джерело - Голос Америки

Хоча переговори між республіканцями в Конгресі та Білим Домом закінчилися компромісом, вони викликали в багатьох оглядачах чимало песимізму. Сам процес продемонстрував, наскільки полярними є погляди американських політиків.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це було оголошено на переговорах у Каїрі, де уперше за півтора року за столом переговорів зустрілися голова Палестинської автономії Махмуд Аббас і голова руху ХАМАС Халед Машаль.


Джерело - Korespondent

Міністр праці США Хільда Соліс іде у відставку, йдеться в заяві президента США Барака Обами. Водночас, в нову адміністрацію увійдуть як мінімум троє нинішніх членів кабінету.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Об'єднана Європа - найважливіший торгівельний партнер Китаю. Пекін інвестував у європейські облігації чверть своїх валютних резервів. Проте чи варто європейцям сподіватися, що китайці рятуватимуть євро?


Джерело - Українська енергетика

Міністерство збільшило свій прогноз щодо світового споживання нафти до 90,11 млн. барелів на день із 90 млн. барелів на день, прогнозованих минулого місяця.


Джерело - ForUm

Уряд України отримав другий транш коштів Євросоюзу на підтримку розвитку енергетики. Гроші в сумі 28 млн 140 тис. євро переведені на фінансування програми «Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України», повідомили в прес-службі КМУ.


Джерело - УНІАН

Уряд Японії цього року виділить міністерству оборони країни додатково понад 2 мільярди доларів.


Джерело - УНІАН

Глава Африканського союзу президент Беніну Боні Яйі закликав НАТО направити військовий контингент для участі в санкціонованій ООН військовій операції.


Джерело - УНІАН

Адміністрація США розглядає можливість повного виведення військового контингенту з Афганістану після 2014 року, заявив заступник радника президента з питань національної безпеки Бен Родс.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

США надсилають до Туреччини системи протиракетної оборони Patriot і 400 військовослужбовців, які обслуговуватимуть ці комплекси на турецько-сирійському кордоні.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

До Сполучених Штатів прибув з тижневим візитом президент Афганістану Хамід Карзай. Йдеться насамперед про майбутню присутність Америки в Афганістані після того, як наприкінці 2014 року звідти буде виведено війська Сполучених Штатів і НАТО.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США Барак Обама висунув колишнього сенатора-республіканця Чака Хейгела на посаду міністра оборони США, а свого радника з питань боротьби з тероризмом Джона Бреннана – на посаду глави Центрального розвідувального управління.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Південь Євросоюзу дедалі глибше занурюється в бідність, водночас північноєвропейські країни стають заможнішими, наголошується в соціальному звіті ЄС.


Джерело - Korespondent

У вівторок, 8 січня, міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс заявив, що двері країни відкриті для іноземців з французькими, російськими чи іншими паспортами.


Джерело - УКРІНФОРМ

Акціонери Європейського інвестиційного банку збільшили статутний капітал фінансової установи на 10 мільярдів євро, що дасть змогу упродовж трьох років прокредитувати на 60 мільярдів євро проекти з економічного зростання в країнах ЄС.


Джерело - Korespondent

Вчора ліва партія ДІМАР виключила зі своєї фракції двох депутатів, які виступали за притягнення до відповідальності колишнього міністра фінансів Евангелоса Венізелоса в зв'язку зі скандалом навколо списку Лагард.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Сьогодні до Туреччині відправлять перші 20 солдатів, а з порту Травемюнде вирушить корабель з двома ракетними комплексами "Патріот" на борту", - зазначається у повідомленні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама висунув на посаду міністра оборони США колишнього сенатора-республіканця Чака Хейгела, а на посаду директора ЦРУ - свого помічника з питань боротьби з тероризмом Джона Бреннана.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Airbus пропонує військові версії своїх пасажирських лайнерів A330 - 200, облікова ціна яких становить 208,5 млн. дол. Військові модифікації літаків, як правило, коштують дорожче.


Джерело - УНІАН

У Греції немає фінансових можливостей, щоб знизити податки або збільшити пільги малозабезпеченим на опалення.


За матеріалами - УНІАН

Президент Мальти Джордж Абела оголосив про розпуск парламенту, дострокові парламентські вибори призначені на 9 березня.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Вже майже тиждень, як жителі Таллінна, зареєстровані в реєстрі мешканців столиці Естонії, можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом.


Джерело - Koresponent

У Facebook з'явився франкомовний рух, який пропонує керівництву Росії звільнити учасниць групи Pussy Riot в обмін на громадянство Жерара Депардьє, Бріджит Бардо та Мірей Матьє.


Джерело - УКРІНФОРМ

За словами О. Грогана, "очікується, що звіт комісії Механізму співпраці та перевірки буде оприлюднено наприкінці січня, а питання про часткове приєднання Румунії і Болгарії до Шенгенського простору буде розглянуто в березні 2013 року".


Джерело - УКРІНФОРМ

Рішення, оприлюднене Берлусконі, зумовлено політичною угодою, яка минулої ночі була досягнута в ході його зустрічі з лідером партії "Ліга Півночі" (ЛП).


Джерело - УКРІНФОРМ

Держсекретар США Хілларі Клінтон повертається до виконання своїх робочих обов'язків після хвороби. У понеділок, 7 січня, вона провела зустрічі зі своїми заступниками.


Джерело - УКРІНФОРМ

Американський журнал Foreign Policy спростував повідомлення ЗМІ про складений ним рейтинг впливовості світових лідерів, який нібито очолив Володимир Путін.


Джерело - Korespondent

Однією з першочергових проблем Нетаньяху назвав ядерну програму Ірану: "Іран був і залишається загрозою номер один. Я визначив червону лінію, і наразі він її не перетнув. Наш обов'язок - не допустити потрапляння ядерної зброї в руки Ірану".


Джерело - УКРІНФОРМ

У листопаді та грудні 2012 року на річний рівень інфляції в єврозоні, що становив 2,2%, найбільше вплинуло зростання цін на енергоносії, продукти харчування, тютюн і алкоголь.


Джерело - Korespondent

Гайтнер планує покинути адміністрацію до кінця січня. Це не пов'язано з майбутнім обговоренням з Конгресом підвищення граничної межі держборгу, відставка була запланована давно.


За матеріалами - Європейського простору

У січні від британського прем’єра очікують програмної промови: Дейвід Камерон мав би вказати на курс його уряду у ситуації, коли Європа потерпає від кризи.


Джерело - УНІАН

З початком нового, 2013-го, року у Європейському Союзі розпочинається Європейський рік громадян.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Речниця американського зовнішньополітичного відомства Вікторія Нуланд сказала, що в компанії Google знають про несхвалення цієї поїздки урядом США, а Шмідт і колишній губернатор штату Нью-Мексико Білл Річардсон їдуть до Пхеньяна як приватні особи.


Джерело - РИА Новости

Американський журнал Foreign Policy назвав президент Росії Володимира Путіна другою за впливовістю людиною у світі за підсумками 2012 року.


Джерело - РІА Новости

Легенева інфекція викликала дихальну недостатність у президента Венесуели Уго Чавеса, що проходить лікування в клініці на Кубі.


Джерело - Korespondent

Найстаріший приватний банк Швейцарії, Wegelin & Co, оголосив про припинення своєї діяльності.


Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон відкинув заклик президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер провести переговори щодо спірних Фолклендських островів.


Джерело - Korespondent

За словами Валло-Белкасем, "йдеться про виключне право глави РФ, від мене про це не потрібно ніякого коментаря. Це вибір, зроблений главою російської держави".


Джерело - УНІАН

Путін підписав указ про надання російського громадянства Жерару Депардьє.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

«Я можу лише сподіватися і молитися за те, щоб європроект був знищений ринком ще до того, як це станеться», – заявив Найджел Фараж під час дебатів у Європарламенті.


Джерело - Українська слуба "Радіо Свобода"

Якщо 2012 рік був роком сподівань на зміни в Росії, але так і не виправдав сподівань на це, то 2013 рік може стати роком активізації боротьби поколінь у російській правлячій еліті.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький бізнес зменшив фінансову підтримку політичних партій, повідомляє видання Frankfurter Rundschau з посиланням на кошторис за 2012 рік, складений президією Бундестагу.


Джерело - Korespondent

В українському зовнішньополітичному відомстві називають образливим коментар директора департаменту економічного співробітництва МЗС РФ Олександра Горбаня щодо взаємовідносин Києва з Митним союзом.


Джерело - Korespondent

Як засвідчив фотограф агентства, Клінтон залишила нью-йоркську пресвітеріанську лікарню машиною в супроводі чоловіка, дочки і помічника. Чи була вона виписана, не повідомляється.


Джерело - Korespondent

Барак Обама підписав закон, що запобігає "фіскальному обриву" у США. Затверджений президентом документ захищає більшість американців від підвищення податків.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У польській столиці лауреати відзначать 30-річчя вручення цієї нагороди колишньому лідеру “Солідарності” Лєху Валенсі.


Джерело - УКРІНФОРМ

У переддень Нового року Президент Португалії Анібал Сілва підписав законопроект про бюджет, направивши його 1 січня до Конституційного суду країни для підтвердження законності бюджетних заходів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Конгрес США схвалив закон про передачу Туреччині двох ракетних фрегатів - USS Halyburton і USS Thach. Обидва фрегати можуть бути обладнані керованими крилатими ракетами.


За матеріалами - УНІАН

Палата представників Конгресу США увечері 1 січня підтримала бюджетну угоду, що запобігає підвищенню податків для більшості американців і не допускає "фіскального обриву".


За матеріалами - Korespondent

1 січня, Україна почала головувати в Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). Головування України триватиме по 30 червня 2013 року.


Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі заявив про припинення процесу кримінального переслідування колишніх чиновників країни.


Джерело - Українська сужба "Радіо Свобода"

Хілларі Клінтон планує подати у відставку з посади Державного Секретаря наступного місяця, після церемонії інаугурації Барака Обами на другий президентський термін.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У 2013 році Латвія готуватиметься до запровадження в країні євро. Це, як очікується, відбудеться рівно через рік – 1 січня 2014 року.


Джерело - Українська слуба "Радіо Свобода"

Рік, що минає, пройшов у Євросоюзі під драматичними пророцтвами: «банкрутство Греції», «зникнення євро», «провал принципу загальновідомої європейської солідарності».


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Ірландія з 1 січня набула повноважень з головування у Раді Європейського Союзу. У цьому статусі, що триватиме півроку, країна замінила Кіпр.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна з 1 січня 2013 року розпочала головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). У середині січня Леонід Кожара візьме участь у низці міжнародних заходів з нагоди початку головування в цій організації.


АНАЛІТИКА

Джерело - Центр європейських та трансатлантичних студій

У виданні висвітлюються основні етапи започаткування, сучасного стану та перспектив розвитку Політики Партнерства НАТО на тлі процесів стратегічного та безпекового характеру та результатах Чиказького Саміту НАТО у травні 2012 року.


Девід Камерон - Прем'єр-міністр Великої Британії

Я не тільки хочу кращого для Британії, я також хочу кращого для Європи.


Джерело - Євроатлантична Україна

Протягом 2010 – 2012 років фінансово-економічна криза в Європейському Союзі досягла тієї стадії, коли її потенційне розв’язання стало можливим лише завдяки ухваленню стратегічних політичних рішень, що зачіпають самі основи нинішнього облаштування ЄС.


Алан Райлі - The Financial Times

На тлі нескінченних дискусій в усьому світі про безпечність технології гідророзриву пласта, політики не помічають більш широкої картини.


Автор - Джуліан Ліндлі-Френч

Два феномени занадто очевидні сьогодні, як в Америці, так і в Європі: все наростаючий естремізм політичного "мейнстріму" та все зростаюче відчуження між політичною віртуальною реальністю в столицях та життям пересічних громадян.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - УКРІНФОРМ

Американський сенат затвердив наступником Гілларі Кінтон на посаді держсекретаря США 69-річного сенатора-демократа Джона Керрі.


Джерело - Korespondent

У відповідь на прохання підтвердити або спростувати повідомлення про претензії на адресу Нафтогазу України Купріянов заявив: "Ми цього не коментуємо".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Камерон у середу, 23 січня, попередив про готовність провести референдум з виходу Сполученого Королівства з ЄС. Від Брюсселя Камерон вимагає проведення ґрунтовних реформ.


Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Історичний виступ британського прем’єра Девіда Камерона 23 січні 2013 року може бути сконцентрований в одному висновку: «Велика Британія вийде зі складу Європейського Союзу, якщо Європейський Союз не зміниться».


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон має намір провести референдум з питання про подальше членство країни в Євросоюзі, якщо консерватори переможуть на наступних виборах.


За матеріалами - Korespondent

Переобраний президент США Барак Обама у понеділок на урочистій церемонії у Вашингтоні прийняв посадову присягу.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

20 січня, як того вимагає Конституція США, Барак Обама офіційно складе присягу на другий термін на посаді президента США. Але оскільки цього разу двадцяте число припадає на неділю, всі урочистості відбудуться на день пізніше – у понеділок 21 січня.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У США, де розпочав свою діяльність новий склад Конгресу 113-го скликання, в обох його палатах з’явилися нові лідери, зокрема й у сфері зовнішньої політики.


Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон виступить 22 січня в Гаазі з важливою промовою про своє бачення майбутнього Європи і оголосить про проведення в Британії в 2018 році референдуму з питання членства його країни в Євросоюзі.


Джерело - УНІАН

США роблять першу після переобрання Барака Обами спробу вивести відносини з Росією з безвиході. Наприкінці січня президент США направить свого емісара до Москви для зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.


За матеріалами - УНІАН

Гонконг (Сянган) визнаний світовим лідером за ступенем свободи економіки 19-й рік поспіль. Він очолив відповідний індекс, який обчислюється фондом Heritage Foundation і експертами Wall Street Journal.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама запропонує на вакантний пост голови ЦРУ свого радника з боротьби з тероризмом Джона Бреннана. Офіційне представлення кандидата відбулося вдень у понеділок, 7 січня, на спеціальному заході.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект