НОВИНИ

15.01.2013 | Політичний триллер: хто стоїть за зникненням списку боржників Греції?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Справа з намагання приховати список податкових боржників Греції може привести на килим спеціальної слідчої комісії парламенту колишнього міністра фінансів країни Гіоргоса Папаконстантіну. Підставою для цього є підозра, що саме колишній очільник фіскального відомства видалив імена своїх родичів з бази даних щодо власників банківських рахунків у Швейцарії.
 
У базі містився так званий "список Лагард", названий так на честь Крістін Лагард, колишньої керівниці міністерства фінансів Франції, а нині - очільниці Міжнародного валютного фонду. Спочатку цей список привласнив один зі співробітників банку HSBC, що у Женеві. А у 2010 році Лагард передала його Папаконстантіну з розрахунком, що дані файлів стануть в нагоді грецьким правоохоронним органам.
 
Журналіст-викривальник
 
Після цього файли зникли за не з'ясованих обставин. Журналіст Костас Ваксеваніс у жовтні виклав іншу версію цієї історії, чим спричинив в Афінах політичний землетрус. У ході розслідування міністр фінансів Янніс Стурнарас попросив французький уряд повторно надіслати оригінальну версію файлів. І уже при порівнянні повторного та першого "списку Лагард" виявилось, що з нього були видалені прізвища трьох родичів грецького екс-міністра.
 
Папаконстантіну відкидає всі закиди. В інтерв'ю грецькому телебаченню у понеділок, 7 січня, він заявив, що став жертвою інтриги. Відповідальність за файли закидають тільки йому задля збереження політичного компромісу, наголосив екс-міністр та додав: "Звичайно, стабільність уряду є набагато важливішою, ніж будь-що інше. Я знаю це. Проте, я не хочу опинитись у в'язниці для того, щоб зберегти цей уряд".
 
Папаконстантіну обороняється
 
Усі претензії екс-очільник фіскального відомства Греції спрямовує колишнім соратникам по соціалістичній партії. Папаконстантіну неодноразово заявляв, що його наступник у мінфіні, нинішній керівник партії Евангелос Веніцелос, може бути причетний до маніпуляції з даними файлів. Після того, як про Папаконстантіну заговорили публічно, Веніцелос виключив його з партії і просигналізував про підтримку створення парламентської слідчої комісії, перед якою повинен свідчити колишній міністр фінансів.
 
Поки що доказів немає - ні проти Папаконстантіну, ні щодо втручання Веніцелоса. Як повідомляють грецькі ЗМІ, Папаконстантіноу передав файли керівнику податкового розшуку Іоаннісу Діотісу, який у 2011 році вручив їх новому міністру фінансів Веніцелосу. Усі троє наполягають, що не копіювали і не обробляли "список Лагард". У будь-якому випадку, екс-міністр діяв легковажно, заявив афінський журналіст Нікос Константарас в одній з телевізійних програм. Це часто трапляється у грецькій політиці, каже він. "Ми завжди закінчуємо хаосом, коли немає встановлених правил. Це полягає у тому, що інституції діють неправильно", - вважає журналіст.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект