НОВИНИ

17.01.2013 | Угорщина хвалиться рекордно низьким дефіцитом бюджету
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Уряд Угорщини повідомив, що у країні зафіксували рекордно низький за останні 10 років дефіцит бюджету: цей показник у країні не перевищує 2,7 відсотка. Це – справжнє досягнення всередині Євросоюзу, де чимало країн нині переживають економічну скруту. Угорське Мінекономіки розраховує втриматись на цьому рівні і в новому році. Тоді Угорщину можуть зняти з так званого чорного списку країн-членів Євросоюзу, в яких рівень дефіциту перевищує встановлений у Брюсселі норматив.
 
 Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив сподівання, що його країна зможе закріпити досягнуті результати: «Дуже мало знайдеться таких держав у Європейському Союзі, яким вдалося утримати дефіцит бюджету нижче трьох відсотків упродовж 2012-го і в поточному році». Таких національних економік і справді набереться не багато в ЄС – усього 12 із 27.
 
 За даними міністерства економіки Угорщини, дефіцит державного кошторису становив 607,5 мільярдів форинтів (або майже 3 мільярди доларів). Востаннє таку цифру було зафіксовано  у 2002 році.
 
 «Кабінет міністрів заощаджував навіть на собі»
 
Угорський національний бюджет був критично перевищений у 2011 році. Дірки, що утворилися в ньому, латали навіть за рахунок коштів, які накопичилися останнім часом у приватній пенсійній касі країни.
 
Цей фонд взагалі скасували, оголосивши його неефективною і навіть шкідливою соціальною альтернативою традиційної пенсійної системи попереднього уряду лівоцентристів. У 2010 році їх змінили консервативні партії республіканців та християнських демократів. Зараз виплати пенсій в Угорщині здійснюються виключно через державний пенсійний фонд.
 
Завдяки реформам нового уряду загрозливий дисбаланс в економіці вдалося вирівняти. «Урядові заходи принесли очікувані результати у грудні 2012 року. Кабінет міністрів заощаджував навіть на собі. В державній касі з’явилися також додаткові грошові надходження за рахунок підвищеного оподаткування мультинаціональних компаній, банків та великих корпорацій», – розповідає аналітик брокерської компанії Buda-Cash Ґерґей Товт.
 
«Таким чином, утворився значний бюджетний резерв, який дозволить економіці Угорщини утриматися на рівні нижче 3 відсотків, чого, власне, й очікує від своїх членів Євросоюз», – додає він.
 
 Тим часом інші економісти вже розмірковують про майбутнє угорської економіки за умови неухильного дотримання суворої фінансової дисципліни.
 
 «Якщо Угорщину знімуть із «чорного списку» Євросоюзу, зникне загроза втрати фінансової допомоги з Брюсселя. А це, в свою чергу, покращить ситуацію з інвестиціями і матиме позитивний вплив на зростання економіки», – вважає фінансовий радник консалтингової компанії Quaestor Балінт Гада. На його думку, стабілізується курс національної валюти форинта і знову буде вигідно вкладати гроші у державні цінні папери.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект