НОВИНИ

03.01.2013 | Німецький бізнес зменшив фінансову підтримку політиків
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Партії, представлені у Бундестазі, 2012 року одержали майже на третину менше великих пожертв від бізнесу, якщо порівнювати з попереднім роком. Загалом торік до скарбниць німецьких партій було спрямовано 1,3 мільйона євро добровільних внесків. 2011 року цей показник ще перевищував два мільйона, повідомляє газета Frankfurter Rundschau з посиланням на президію Бундестагу.
 
Найбільші пожертви отримав баварський Християнсько-соціальний союз (ХСС) - загалом 460 тисяч євро. Правлячий Християнсько-демократичний союз (ХДС) і опозиційна Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) здобули приблизно по 260 тисяч євро. Вільна демократична партія (ВДП), яка також входить до складу правлячої коаліції, отримала від великих спонсорів 205 тисяч євро.
 
Великі та малі пожертви
 
Великими пожертвами вважаються суми обсягом понад 50 тисяч євро, які партії повинні негайно декларувати. Малі благодійні внески, які становлять від десяти до п'ятдесяти тисяч євро, партії "показують" значно пізніше у своїх партійних звітах. Ці документи оприлюднюються з запізненням на рік. Критики такої практики вважають, що варто одразу офіційно оприлюднювати інформацію і про менші спонсорські гроші.


У Німеччині впродовж останніх років спостерігається тенденція до зменшення великих пожертв на користь політичних партій. Водночас у роки виборів до партійних скарбниць стікається особливо багато грошей. Наприклад, 2009 року, коли відбулися останні вибори до Бундестагу, сума пожертв становила близько шести мільйонів євро. Цікаво, що відтоді готовність бізнесу підтримувати політиків постійно зменшувалась: 2010 року на партійні рахунки надійшло 3,8 мільйона євро пожертв, 2011 - два мільйони євро. Frankfurter Rundschau припускає, що таке скорочення може бути наслідком деяких скандалів, у тому числі й навколо екс-президента Кристіана Вульффа.
 
За даними видання, особливо впадає у вічі той факт, що в переліку великих партійних спонсорів 2012 року зовсім немає представників фінансової сфери. Пожертви надходили виключно від металообробної промисловості, текстильної індустрії або від потужних автовиробників, таких як BMW або Daimler.
 
Партії хочуть заощаджувати
 
Цілком імовірно, що така стриманість спонсорів примушує німецькі політичні партії й у свою чергу ощадливіше витрачати гроші під час наступної передвиборної кампанії. Так, за даними інформаційного агентства dpa, соціал-демократи у чиїх лавах перебувають близько 483 тисяч членів, планують витратити на цю мету 22 мільйони євро. Для порівняння: на попередніх виборах 2009 року СДПН витратила 27 мільйонів євро. Керівництво ХДС, який нараховує 480 тисяч членів, обмежило передвиборні витрати 20 мільйонами євро.
 
Опозиційні "зелені", які налічуюють нині майже 60 тисяч членів, 2013 року мають бюджет 5,1 мільйона євро. Ліберали з Вільної демократичної партії, у лавах якої перебувають 60 тисяч членів, планують цього року витратити на вибори 4,1 мільйона євро. Потрапити до Бундестагу сподівається й молода політична сила - Партія піратів. У рік виборів "пірати" увійшли з бюджетом на 560 тисяч євро.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект