НОВИНИ

09.01.2013 | Кандидатів Обами на посади глав Пентагону і ЦРУ критикують
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США Барак Обама висунув колишнього сенатора-республіканця Чака Хейгела на посаду міністра оборони США, а свого радника з питань боротьби з тероризмом Джона Бреннана – на посаду глави Центрального розвідувального управління. Обидва кандидати мають шанси бути затвердженими в Сенаті, де демократи мають просту більшість. Але спостерігачі кажуть, що без гострих дискусій і заперечень щодо таких призначень не обійдеться.
 
 Президент Барак Обама пояснив у понеділок, кого хоче бачити на чолі силових відомств США. «Мій найважливіший критерій був простий. Хто готовий працювати на справу безпеки Америки? Ці два лідери присвятили своє життя захистові держави. Я впевнений, що вони зроблять цю роботу блискуче», – наголосив Обама.
 
 Ще перед визначенням кандидатури Чака Хейгела на посаду глави Пентагону його ім’я викликало занепокоєння від окремих законодавців США. Деякі з сенаторів-республіканців вже пообіцяли виступити проти його кандидатури, адже Чак Хейгел заперечував свого часу проти санкцій щодо Ірану та викликав цим невдоволення однієї з найпотужніших груп проізраїльського лобі у Вашингтоні.
 
 Джон Бреннан, який 25 років пропрацював у ЦРУ, а тепер є кандидатом на главу цього відомства, також наразився на критику. Йому дорікають за підтримку в часи Джорджа Буша жорстоких методів допитування підозрюваних у тероризмі та за швидке просування спірного у США використання безпілотних літаків Пентагону.
 
 Усі кандидати Обами мають шанси бути затвердженими – експерти
 
 Аналітики у Вашингтоні вважають, що натомість кандидатура сенатора-демократа Джона Керрі на посаду державного секретаря буде легко затверджена в Сенаті.
 
 Стефані Санок, експерт із Центру міжнародних і стратегічних досліджень у Вашингтоні, каже, що президент Барака Обами матиме гідну команду. «Із Джоном Бреннаном, Джоном Керрі, Чаком Хейгелом ви маєте команду державних службовців, котрі мають визначену вагу в міжнародній спільноті, в розвідувальних службах, оборонних відомствах. Всі троє – близькі соратники президента», – зазначає експерт.
 
 Хоча сенатор-республіканець Ліндзі Грем сказав у інтерв’ю CNN, що Чак Хейгел є «суперечливою постаттю».
 
 «Мені важко підтримати будь-кого на посаду міністра оборони, хто думає, що іранців невірно розуміють, що ми маємо з ними вести переговори, а не запроваджувати санкції, і хто просить Ізраїль домовлятися з «Хамасом», який вбиває ізраїльських дітей», – наголосив Ґрем.
 
 Гострі слова, але все-таки Стефані Санок з Центру міжнародних і стратегічних досліджень переконана, що всі троє пройдуть обговорення в Сенаті, хоча й не без певного загострення, та будуть затверджені на відповідних посадах.
 
 В результаті вони будуть займатися прискореним виведенням американських військ з Афганістану, переглянуть політику щодо підозрюваних у тероризмі, а ще виступатимуть за багатосторонні дії на міжнародній арені під час криз.
 
 Слухання у Вашингтоні мають відбутися через кілька тижнів.
 
 Матеріал підготували: Василь Зілгалов і Heather Maher.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3198. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект