НОВИНИ

29.01.2013 | Корупція в оборонному секторі коштує світу $20 млрд - Transparency International
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Більшість країн світу, серед яких і багато провідних експортерів озброєнь, не в змозі контролювати корупцію в оборонному секторі, дійшли висновку автори дослідження Центру антикорупційних досліджень Transparency International. Корупція в оборонці обходиться світу в 20 млрд доларів щорічно.
 
Про це повідомляє BBC.
 
"Transparency уперше склала індекс боротьби з корупцією у військово-промисловому комплексі. Дослідження проводилося протягом двох років у 82 країнах світу. У дослідженні країни діляться на сім груп від A (дуже низькі корупційні ризики) до F (критичний рівень). 57 країн (70% цих країн) потрапили до групи D, E і F з високим ризиком корупції", - говориться в повідомленні.
 
Україна увійшла до групи D+ (з досить високим рівнем ризику) разом із такими країнами як Боснія і Герцеговина, Кенія, Кіпр, Кувейт, Індія, Ізраїль, Ліван, Мексика, Непал, ОАЕ, Сербія, Сінгапур, Таїланд, Південна Африка.
 
Великих експортерів зброї Росію, Китай дослідники віднесли до групи D (D -) з досить високим рівнем ризику.
 
Лише у двох країнах - Німеччині і Австралії - дослідники зафіксували низький ризик корупції. Найгірше військові бюджети контролюються в Єгипті, Сирії і Демократичній республіці Конго.
 
"Корупція в оборонному секторі - небезпечна і дорого коштує. Платять за корупцію усі: громадяни, військові, компанії і держави. Але при цьому більшість держав роблять недостатньо для того, щоб запобігти корупції, залишають безліч можливостей для безкарного казнокрадства і витрачають гроші, яким можна було б знайти краще застосування", - говорить укладач доповіді Марк Пайман.


Джерело - http://www.ukrinform.ua/ukr/news/koruptsiya_v_oboronnomu_sektori_koshtue__svitu_20_mlrd___transparency_international_1791137


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5620. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект