НОВИНИ

17.01.2013 | Стабільність Центральної Азії після виведення військ США з Афганістану - під питанням
Джерело - Голос Америки

Заступник голови Державного департаменту США Роберт Блейк вирушив з візитому у Центральну Азію, щоб пояснити місцевим урядам плани виведення військ США з Афганістану.
 
Нещодавня заява Барака Обами про передачу контролю за безпекою в Афганістані національним силам вже навесні цього року, стурбувала деяких регіональних лідерів які побоюються, що Талібан скористається цією нагодою для дестабілізації ситуації у регіоні.
 
Більшість американських військових покинуть Афганістан до кінця 2014-го року. У минулу п’ятницю Барак Обама повідомив журналістам, що вже за кілька місяців американські солдати відіграватимуть в Афганістані виключно допоміжну роль. Обама вважає, що афганські сили безпеки вже «доросли» перебрати контроль над країною.
 
Виведення військ буде однією з головним тем, про які під час відвідин  регіону доведеться говорити заступнику держсекретаря США Роберту Блейку, який цього тижня прибуде у Туркменістан.
 
«Хоч ми і зменшуємо нашу військову присутність після 2014-го, ми зберігатимемо присутність в економіці, щоб гарантувати безпеку і стабільність Афганістану та всього регіону. За останні 10 років ми пролили тут багато крові та витратили багато ресурсів. Ми будемо захищати ці інвестиції», - говорить Роберт Блейк.
 


«Хоч ми і зменшуємо нашу військову присутність після 2014-го, ми зберігатимемо присутність в економіці, щоб гарантувати безпеку і стабільність Афганістану та всього регіону»



 Блейк також відвідає Киргизстан, де в Бішкеку в міжнародну аеропорту «Манас» функціонує американський транзитний центр, який відіграє велику роль у забезпечені військ США в Афганістані.
 
««Манас» є важливим для США. Більшість наших військ потраплять до Афганістану через цей аеропорт», - наголосив Роберт Блейк.
 
Лише за 10 хвилин польоту вертольотом від «Манасу» знаходиться авіа база Росії у Киргизстані.


Минулого року Росія подовжила договір оренди ще на 15 років. У жовтні президент Володимир Путін побував у Таджикистані, де Москва домовилась продовжити оренду трьох військових баз на тридцять років.
 
Між тим, регіон є великим ринком для товарів з Китаю. Звідси Пекін також імпортує нафту та газ. У 2009-му році китайський лідер Ху Цзіньтао особисто відкривав у Казахстані газопровід «Центральна Азія – Китай». Тож цей регіон цікавий для усіх світових лідерів, говорить Блейк:
 
«Афганістан та Центральна Азія – надзвичайно важливі для нас. Тут кожен може досягти успіху і кожен може відігравати важливу роль. Всі мешканці регіону хочуть, щоб Америка грала тут значнішу роль. Вони вітають активну участь США у торгівлі та процесі стабілізації регіону».
 
Тож у час, коли зменшується кількість американських солдат у регіоні, США прагнуть переконати місцевих лідерів, що будуть брати активну участь у житті Центральної Азії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект