НОВИНИ

22.01.2013 | Співробітництво між флотами України і США є дорогою з двостороннім рухом” – командувач українських ВМС віце-адмірал Юрій Іл’їн
Джерело - Сайт Міністерства оборони України

“Двостороннє співробітництво між Військово-Морськими Силами Збройних Сил України і Військово-Морськими Силами Сполучених Штатів Америки, яке триває вже більше 15 років, досягло певних практичних результатів, флоти здійснили досить вагомий спільний внесок в справу зміцнення миру і безпеки”. На цьому 21 січня 2013 року наголосили командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Юрій Іл’їн та аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні полковник Джозеф Хікокс під час офіційної зустрічі у Севастополі.
 


У зустрічі також взяли участь представники командування українських ВМС і Посольства США в України.
 
Українські військові моряки мають давні дружні стосунки зі своїми американськими колегами, сьогоднішню зустріч я розглядаю як черговий крок в підвищенні ефективності двосторонньої співпраці, - підкреслив керівник вітчизняних ВМС віце-адмірал Юрій Іл’їн.
 
На думку командувача, важливим є те, що “на виході” дружні стосунки мають конкретну практичну складову.
 
Наше співробітництво є дорогою з двостороннім рухом. Завдання українських ВМС – наповнювати практичну складову нашої співпраці, - додав командувач ВМС ЗС України.



У свою чергу, аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні полковник Джозеф Хікокс наголосив, що американсько-українське навчання “Сі бриз”, яке проводиться багато років і має миротворчу спрямованість, є переконливим прикладом практичної складової двосторонньої співпраці. Крім того, він наголосив на важливості співпраці в питанні підготовки кораблів і підрозділів до протидії морському піратству. В цьому аспекті військовий дипломат вважає дуже важливим, що поточного року фрегат українських ВМС “Гетьман Сагайдачний”, як планується, візьме участь в антипіратській операції “Океанський щит”.
 
На думку віце-адмірала Юрія Іл’їна, національний військовий флот має відігравати одну з провідних ролей в питанні боротьби з піратством на морі, недопущення розповсюдження наркотиків, нелегальної міграції, незаконного пересування зброї, і на сьогодні  вже триває відповідна підготовка активів ВМС до участі в цій роботі.


Перш за все, це запланована участь фрегату “Гетьман Сагайдачний” в антипіратській операції “Океанський щит”. Також поточного року ми плануємо брати участь в операції “Активні зусилля”. Ми будемо продовжувати приймати участь в усіх регіональних ініціативах: активації багатонаціонального оперативного з’єднання кораблів в рамках угоди щодо BLACKSEAFOR, а також в операції “Чорноморська гармонія”, – зазначив керівник вітчизняних ВМС.
 
Крім того, підрозділи української морської піхоти, як планується, поточного братимуть участь в низці заходів міжнародного військового співробітництва.
 
Ще однією складовою співпраці командувач назвав проведення міжнародних навчань.
 
Ми вважаємо дуже актуальним в питанні забезпечення безпеки в регіоні проведення українсько-американського навчання “Сі бриз”. Крім того, воно слугує справі підготовки наших сил до участі в антитерористичних та миротворчих операціях, – підкреслив віце-адмірал Юрій Іл’їн.
 
Керівник вітчизняних ВМС подякував в особі аташе ВМС США за підтримку, і перш за все – за підтримку в напрямку опанування екіпажами українських кораблів і особовим складом підрозділів міжнародними стандартами, досягнення взаємосумісності з флотами провідних країн світу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект