НОВИНИ

10.01.2013 | Економіку США врятувала дружба віце-президента США та лідера республіканців у Сенаті
Джерело - Голос Америки

Відвідати Конгрес США може кожний бажаючий. Один з туристів, Девид Старк із штату Мериленд, висловлює своє незадоволення політичною поляризацію в законодавчому органі.
 
"Знаєте, я б бажав, щоб існувала більш центристська фракція. Щоб люди могли чинити опір своїм політичним лідерам та працювати разом", - каже юнак.
 
Хоча переговори дозволили відвернути фіскальну прірву, сам процес продемонстрував нездатність республіканців та демократів домовлятися. Прямі переговори між президентом Бараком Обамою та спікером Палати представників Джоном Бейнером провалилися, як і переговори між лідерами демократів та республіканців в Сенаті.
 
Історик Томас Манн бачить в цьому структурну проблему.
 
"Наші політичні партії, які не передбачалися творцями Конституції та не вписані в саму Конституцію, еволюціонували таким чином, що їхня логіка дії протиричить логіці системи урядування", - каже дослідник Інституту БрукінҐса.
 
У результаті лише персональні дружні відносини між віце-президентом Джо Байденом та лідером республіканців в Сенаті Мітчем Макконелом допомогли втримати політичний процес та врятували економіку США від обвалу. Втім, лише тимчасово. Адже законопроект, проголосований в новорічну ніч не вирішує усіх проблем, але лише відсуває вирішення найважчої складової – бюджетних скорочень – на найближчі місяці.  Тим не менш, говорить Манн, той факт, що сторонам вдалося досягти хоча б часткового компромісу – велике досягнення.
 
"У результаті вони змогли уникнути фіскального обвалу, досягти домовленості, яка мала широку підтримку в Сенаті. А спікер в Палаті представників висунув законопроект на голосування, незважаючи на опозицію республіканців. Це – позитивна річ", - каже Томас Манн.
 
Інший історик Ален Ліхтман висловлює занепокоєння бюджетними боями взагалі, які поглинули всю увагу законодавців.
 
"Поки ми сперечаємося, чи збільшити податки для мільйонерів з 35 до 39 відсотків, усі серйозні проблеми, перед якими опинилася наша країна, ігноруються", - відзначає Ліхтман.
 
До того ж переговори показали не лише прірву, що розділяє демократів та республіканців, а і розкол в середині Республіканської партії. Хоча спікер Палати представників був переобраний – його єдиним противником була демократ Ненсі Пелосі – позиції Бейнера, кажуть експерти, послаблені.
 
Під час боїв за уникнення фіскального обвалу чимало республіканців публічно виступили проти свого лідера, і йому довелося шукати підтримку в демократів.
 
Натомість історик Томас Манн вважає, що позиція Бейнера з самого початку була слабкою, оскільки конгресмени, підтримані консервативною Партією чаювання, вважали його занадто ліберальним.
 


Деякі представники Партії чаювання навіть протестували в Конгресі, аби не дати Бейнеру бути переобраним. Рон Меєр – один з них.
 
"Він не представляє консервативний рух. А нам потрібний хтось, хто є його представником, хто може виразно промовляти, чому люди мусять слідувати консервативним курсом, чому вони мусять вірити в ринкову економіку", - говорить Рон Меєр.
 
І обидві сторони вже готові до наступного бою – навколо підняття межі на зовнішні позичання - результати якого матимуть величезний вплив на економіку США та всього світу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект