Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Українська енергетика

Вчора президент Латвії Андріс Берзіньш, президент Литви Даля Грибаускайте та президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес зустрілися в замку неподалік від литовського Каунаса, щоб обговорити співпрацю зі зміцнення енергетичної незалежності регіону.


Джерело - УНІАН

Залучення Грузії в НАТО матиме серйозні наслідки для відносин РФ і НАТО та європейської безпеки.


Джерело - УНІАН

Росія вже не має ілюзій, що в Києві може бути влада, лояльна до Москви, і «до числа першочергових пріоритетів Україна зараз не входить».


Джерело - УНІАН

Експерти Міжнародного валютного фонду прогнозують зниження золотовалютних резервів Національно банку України до 24 млрд дол. до кінця поточного року й збереження тенденції на зниження в 2013-2014 роках


За матеріалами - Ураїнської служби "Радіо Свобода"

11 січня 2013 року громадяни Чехії вперше обиратимуть президента на прямих виборах.


За матеріалами - Korespondent

У четвер у Вашингтоні міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак обговорив ситуацію в регіоні з головою Пентагону Леоном Панетта.


За матеріалами - Korespondent

Президент США Барак Обама і його колишній конкурент, екс-губернатор Массачусетсу Мітт Ромні за індичкою і салатом з куркою-гриль обговорили питання збереження Америкою лідерських позицій у світі.


Джерело - Korespondent

Затверджений проект конституції, що містить 234 статті, в найближчі години буде передано на схвалення президентові Мухаммеду Мурсі, а потім винесено на всенародний референдум.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Проти голосували Ізраїль, Канада, Маршаллові острови, Мікронезія, Науру, Палау, Панама, США і Чехія.


За матеріалами - УКРІНФОМ

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу прибув з офіційним візитом до Кишинева на запрошення прем'єр-міністра Молдови Влада Філата.


Джерело - УКРІНФОРМ

Презентація відбулася у рамках 8 засідання Платформи №3 "Енергетична безпека" Східного Партнерства.


Джерело - УКРІНФОРМ

Повідомляється, що голосуванню передуватиме урядова заява міністра фінансів ФРН Вольфганга Шойблє та півторагодинні дебати.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявила у четвер від імені 27 країн-членів Високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кетрін Ештон напередодні голосування у Генеральній Асамблеї ООН по резолюції щодо набуття Палестиною статусу держави-спостерігача.


Джерело - УКРІНФОРМ

Фракція комуністів Сенату Франції не підтримала проект державного бюджету на 2013 рік, запропонований урядом соціалістів, який передбачав підвищення податків на 24 млрд євро.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Про це, зокрема, йшлося під час чотирнадцятого засідання Підкомітету №2 "Економічні та соціальні питання, фінанси та статистика" Комітету з питань співробітництва Україна-ЄС, яке відбулося 27 листопада.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Таким чином, Т.Борж працюватиме на посаді комісара ЄС з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів до кінця дії мандату чинного складу Комісії – 31 жовтня 2014 року.


Джерело - УНІАН

Підписант угоди про участь Gas Natural у реалізації проекту «LNG термінал» визнав, що не мав на це повноважень.


Радіо "Німецька хвиля" -

Підписання Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною залежить від «припинення практики вибіркового правосуддя». Про це DW повідомили у міністерстві закордонних справ у Берліні.


Джерело - Korespondent

Обід президента США Барака Обами з його суперником на минулих виборах, екс-губернатором Массачусетсу Міттом Ромні відбудеться тет-а-тет.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама запросив обговорити фінансову ситуацію в країні декількох бізнесменів, які підтримували на минулих виборах його конкурента Мітта Ромні. Зустріч відбудеться в другій половині дня середи в Білому Домі.


Джерело - Korespondent

Варто зазначити, що Норвегія - один з найбільших експортерів блакитного палива. Раніше Україна вже цікавилася норвезькими технологіями розробки газових родовищ.


Джерело - УКРІНФОРМ

Влада США тимчасово заборонила укладання нових контрактів федерального уряду з British Petroleum та афілійованими з нею структурами через те, що реакція BP на аварію в Мексиканській затоці 2010 року не відповідала чесному веденню бізнесу.


Джерело - УКРІНФОРМ

Єврокомісія вважає успішною свою економічну політику у 2012 році та залишила без змін п’ять її пріоритетів на 2013-й.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У Туреччині в середу військові експерти почали огляд майданчиків для розміщення системи протиракетних комплексів Patriot. Фахівці НАТО мають дати свої рекомендації щодо розміщення систем протиракетної і протиповітряної оборони.


Джерело - Korespondent

Держави-​​члени СОТ закликають Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань. Відповідну заяву прийнято на засіданні Ради з торгівлі, яка пройшла 26 листопада, говориться в повідомленні СОТ.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама підписав закон про захист американських авіакомпаній від необхідності платити екологічні збори Євросоюзу.


Джерело - УНІАН

Україна в січні-жовтні 2012 року скоротила транзит російського газу до 69,196 млрд куб. м, що на 20,2% менше показника за аналогічний період 2011 року.


Джерело - УНІАН

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг Аргентини на п'ять пунктів - з B до позначки CC з "негативним" прогнозом.


Джерело - Korespondent

Вертоліт сирійської армії сьогодні був збитий ракетою земля-повітря, випущеною повстанцями.


Джерело - Korespondent

Як пише видання, 44-річний Олександр Перепеличний знайдений мертвим в своєму розкішному особняку у Вейбріджі два тижні тому, однак оголошено про це тільки зараз.


Джерело - Korespondent

Лівні, яка раніше очолювала партію Кадіма (Вперед!), заявила, що очолить нове політичного об'єднання, назване Хатнуа (Рух). За її словами, партія буде дотримуватися лівоцентристських поглядів.


Джерело - Голос Америки

Цього тижня американські законодавці продовжуватимуть працювати над проектом бюджету на 2013 рік, який передбачає зміни в оподаткуванні громадян та значне зменшення витратних статей бюджету.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Упродовж місяців опозиційні партії в Угорщині протестували проти виборчих ноу-хау прем’єра Орбана. Але марно. Парламент таки затвердив суперечливу виборчу реформу.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Міжнародні кредитори виділять Греції новий допоміжний транш на майже 44 мільярди євро. Афіни, у свою чергу, зобов'язуються вжити заходів для зниження державного боргу.


Джерело - OSP-UA.info

Усереднена експертна оцінка зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2012 році в листопаді погіршилася до 1% з 2,3% у серпні цього року.


Джерело - Українська правда

Президент Грузії Михайло Саакашвілі підтвердив свою участь у кількох міжнародних конференціях, які пройдуть 27 листопада в Києві.


За матеріалами - Сайту Україна-НАТО" МЗС України

Свою п’яту ювілейну участь у згаданому благодійному ярмарку Місія України при НАТО провела у дусі традиційного Сорочинського ярмарку.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На Одещині розпочинають реалізацію масштабного проекту "LNG-термінал", що має послабити енергозалежність України від Росії. Однак сам по собі цей проект панацеєю не стане, вважають експерти.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На кліматичних переговорах ООН у Катарі йдеться про продовження дії Кіотського протоколу. Для України такий крок не стане стимулом зменшити викиди парникових газів, вважають в Національному екологічному центрі.


Джерело - Українська слуба "Радіо Свобода"

Мохаммед Мурсі погодився в понеділок на частковий компроміс із представниками судової гілки влади, які висловлювали заперечення проти його рішення значно розширити права самому собі, повідомив після зустрічі сторін речник голови держави.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Ізраїль і палестинський радикальний рух «Хамас» зі Смуги Гази почали в понеділок у столиці Єгипту Каїрі непрямі, за посередництва Єгипту, переговори про подробиці виконання угоди про перемир’я.


Джерело - УКРІНФОРМ

Експерт американського фонду The Jamestown Foundation, аналітик Володимир Сокор вважає, що Європейський Союз був і залишається проектом політичних еліт Заходу.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Європейського Союзу чіткої політики, що нам далі робити з Росією, з Україною, з іншими країнами - немає.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Новий багатоцільовий фрегат проекту FREMM «Аквітанія» включений до складу Військово-морських сил Франції.Програма будівництва 11 фрегатів проекту FREMM здійснюється Францією спільно з Італією.


Джерело - Українська енергетика

Україна розпочала будівництво морського терміналу з приймання скрапленого газу у порту "Південний" в Одеській області.


Джерело - Українська енергетика

Газпром" домовився про довгостроковий контракт на постачання газу приватним компаніям у Туреччині, забезпечивши тим самим ринок збуту для російського газу на тлі того, що основні споживачі в Європейському Союзі знижують закупівлі.


Джерело - Korespondent

Сьогодні вночі Єврозона і МВФ досягли домовленості в питанні коригування програми допомоги Греції, визначивши новою метою скорочення боргу країни до 124% ВВП до 2020 року.


Джерело - Korespondent

Барак пояснив, що залишиться на посаді міністра оборони до формування уряду за підсумками найближчих парламентських виборів.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

За результатами екзит-полів на дострокових виборах регіонального парламенту Каталонії в Іспанії, нині владна партія, що виступила за референдум про незалежність регіону, здобуває найбільше голосів, але менше, ніж було досі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Бути чи не бути Греції банкрутом? Єврогрупа хоче зважитися на надання країні ще кількох мільярдів фінансової допомоги.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

"Бюджетний" саміт ЄС завершився нічим у п’ятницю, 23 листопада. Наступну спробу домовитися щодо кошторису спільноти лідери 27 країн ЄС, як очікується, здійснять наступного року.


Джерело - Korespondent

Колишній прем'єр-міністр, екс-глава МВС Грузії Вано Мерабішвілі, якого незабаром має намір допитати Головна прокуратура країни, заявив у неділю, що не виключає факт свого затримання.


Джерело - Korespondent

Глава російського уряду, якого в цьому році на посаді президента змінив Володимир Путін, Дмитро Медведєв заявив, що не відкидає свого повернення на посаду глави держави.


Джерело - Korespondent

25 листопада прес-служба президента Єгипту Мухаммада Мурсі поширила заяву, в якій підкреслюється, що наділення глави держави широкими повноваженнями носить тимчасовий характер.


Джерело - УКРІНФОРМ

Цей трюк може спрацювати один раз, але він не може повторюватися. Вони не зможуть продавати єврооблігації щоразу, коли вони стикаються зі значними погашеннями боргу перед МВФ.


Джерело - УКРІНФОРМ

У Китаї вперше здійснена успішна посадка реактивного літака Shenyang J-15 на палубу авіаносного крейсера "Ляонін".


Джерело - УКРІНФОРМ

В Ізраїлі пройшли випробування нової системи протиракетної оборони під назвою «Праща Давида», повідомило міністерство оборони Ізраїлю.


Джерело - Українська енергетика

Компанія BP розкрила таємні переговори з російським "Газпромом" щодо розбудови "Північного потоку" до 2016 року для транспортування великих обсягів газу до Великобританії.


За матеріалами - Korespondent

У п'ятницю, 23 листопада, Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен під час телефонної розмови з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим запевнив, що плани Альянсу з розміщення ракет Петріот у Туреччині, поблизу кордону із Сирією, мають виключно оборонний характер.


Джерело - УКРІНФОРМ

Як було підтверджено сьогодні, план "Б" може бути реалізований у два етапи.


За матеріалами - Європейського простору

У середу, 21 листопада, депутати Європейського Парламенту підтримали кандидатуру мальтійця Тоніо Борга на посаду Європейського Комісара з охорони здоров’я та захисту прав споживачів.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Прем’єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі виключає свій візит до Росії, але стверджує, що зустріч із офіційними особами країни-сусіда можлива на нейтральній території.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Майже всі європейські держави вже є членами НАТО. Через десять років після найбільшої хвилі розширення цього військового альянсу ще чотири держави стоять у черзі на вступ. Росія дивиться на все це критично.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"На м'якшому фоні в ній була чітка вимога, не пропозиція і не прохання, до організації ХАМАС, до палестинських бойовиків припинити обстріл. І мені це дуже приємно, дуже комфортно відчувати, що я працюю в такій державі", - заявив Реувен Дін Ель.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Лідери країн-членів ЄС на засіданні Європейської Ради схвалили рішення призначити Іва Мерша членом правління Європейського центрального банку (ЄЦБ).


Джерело - УНІАН

25-28 листопада Віктор Янукович планує здійснити офіційні візити до Об’єднаних Арабських Еміратів і Держави Катар.


Джерело - УНІАН

Загострення палестино-ізраїльського конфлікту не мало істотного впливу на туристичні потоки до Ізраїлю, а готелі в основних туристичних містах були заповнені.


Джерело - Korespondent

В ході допитів затримані - жителі Бейт-Лакіі - визнали, що входять в угрупування, пов'язане з ХАМАСом та Ісламським джихадом, і займалися підготовкою терактів проти жителів Ізраїлю, йдеться в заяві Шин Бет.


Джерело - Korespondent

Таким чином представники опозиції відреагували на внесення змін до Конституційної декларації країни, які значно розширюють повноваження президента.


Джерело - Korespondent

Напередодні ввечері, 22 листопада, міжнародні кредитори погодилися виділити Кіпру фінансову допомогу.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель не виключає, що питання бюджету ЄС на наступні 7 років (2014-2020) буде вирішено лише на початку 2013-го року.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Президенти та прем’єр-міністри країн-членів Євросоюзу зберуться сьогодні у Брюсселі на позачерговий саміт. Там очікуються тривалі та складні дискусії щодо довгострокового фінансового плану.


Джерело - Українська енергетика

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов захищах угоду країни з Росією щодо будівництва газопроводу «Південний потік», говорячи, що він буде корисним Європі.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Деякі американські експерти вважають, що політика Барака Обами в «перезавантаженні» стосунків між США й Росією за минулі чотири роки дала свої позитивні результати.


Джерело - Korespondent

Уряд сектора Гази офіційно оголосив 22 листопада Національним святом перемоги.


Джерело - Korespondent

Військові Ізраїлю нарахували п'ять ракет, які палестинські бойовики випустили із сектора Газа після початку дії домовленостей про перемир'я, і не стали відкривати у відповідь вогню, повідомила співробітниця армійської прес-служби.


Джерело - УКРІНФОРМ

Уряд Німеччини висловив свою принципову згоду щодо надання Туреччині у рамках НАТО ракетних комплексів ППО Patriot для захисту її кордону із Сирією.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило кредитний прогноз Кіпру відразу на два рядки - з "BB+" до "BB-".


Джерело - УНІАН

Сполучені Штати Америки не планують відмовлятися від планів розміщення елементів протиракетної оборони у Польщі в 2018 році. Про це сказав новий американський посол у Польщі Стефен Мулл.


Джерело - Korespondent

Глава Європейського стабілізаційного механізму (ESM) Клаус Реглінг заявив, що для забезпечення більш міцних основ для єврозони необхідна реформа договору про Євросоюз.


За матеріалами - сайту Міністерства оборони України

Під час засідання були розглянуті питання щодо поточного стану і перспектив участі підрозділів Збройних Сил України в операціях під проводом НАТО та Силах реагування НАТО,а також пріоритетів військової співпраці Україна – НАТО.


Джерело - Українська енергетика

Іран збагачує уран в постійному темпі, і міжнародні санкції, спрямовані на те, щоб змусити Тегеран призупинити цю діяльність, не мають видимого впливу, заявив голова МАГАТЕ Юкія Амано.


Джерело - Європейський простір

Польські власті можуть повністю виконати умови приєднання країни до зони єдиної європейської валюти у 2015 році. Як передають польські ЗМІ, про це заявив президент Польщі Броніслав Коморовський у ході свого візиту до Італії 19 листопада.


За матеріалами - Європейського простору

У понеділок у Раді міністрів закордонних справ у Брюсселі точилися дискусії щодо того, як сприймати результати українських парламентських виборів та як далі будувати відносини між Євросоюзом та Україною.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Північно-Атлантичний Альянс готовий задовольнити прохання Анкари про розміщення оборонних ракетних комплексів Patriot на кордоні з Сирією. Ракети можуть надійти з Німеччини, що обіцяє запеклу дискусію в Бундестазі.


Джерело - Korespondent

Ізраїльські військово-повітряні сили в центральній частині Ізраїлю поставили на бойове чергування додатковий протиракетний комплекс Залізний купол, повідомляє британський авіакосмічний військовий журнал Flightglobal.


За матеріалами - Korespondent

Вашингтон візьме участь в пошуку прийнятної і для Ізраїлю, і для палестинців угоди про перемир'я в секторі Газа, заявила Держсекретар США Хілларі Клінтон, яка прибула до Єрусалиму за дорученням президента Барака Обами.


Джерело - УКРІНФОРМ

Будівництво моста через Дністер в Ямпільському районі, систем з очищення води в містах Сороки і Могилів-Подільський, а також відкриття моста Бронниця-Унгур стануть першочерговими об'єктами, які будуть введені в експлуатацію в рамках єврорегіону "Дністер".


Джерело - УКРІНФОРМ

Ізраїль заперечує, що досягнута угода про припинення вогню в секторі Газа, не дивлячись на те, що численні палестинські і єгипетські джерела стверджують, що перемир'я буде оголошено у вівторок о 19 годині за Грінвичем.


Джерело - УКРІНФОРМ

Країни Євросоюзу не мають наміру порушувати власне ембарго на постачання зброї сирійським бойовикам, проте обговорять це питання з представниками сирійської опозиційної коаліції.


Джерело - Korespondent

У вівторок, 20 листопада, на спеціальній прес-конференції представників правоохоронних органів Польщі були оприлюднені подробиці теракту, якому вдалося запобігти, проти польського президента, членів парламенту і прем'єр-міністра.


Джерело - Korespondent

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило на один щабель рейтинг боргових зобов'язань Франції - з Aaa до Aa1, зберігши при цьому винесений раніше негативний прогноз.


Джерело - Korespondent

Ізраїль може укласти з рухом ХАМАС, що контролює сектор Газа, перемир'я на термін від 24 до 48 годин для проведення переговорів про повне припинення вогню.


Джерело - УКРІНФОРМ

У понеділок ввечері глава уряду Біньямін Нетаньяху скликав нараду кабінету міністрів з оборонно-політичних питань для обговорення можливості припинення вогню у секторі Газа.


Джерело - УКРІНФОРМ

За даними дослідників Ради з фінансової стабільності – FSB, обсяг глобальної тіньової банківської системи досягнув 67 трильйонів доларів.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У країнах Балтії обговорюють підсумки енергетичного саміту «Енергетика в Балтійському регіоні-2012. Разом сильніші?», який завершився у Таллінні 15 листопада.


За матеріалами - Korespondent

Українське питання відійшло на задній план порядку денного минулого засідання Ради ЄС з питань зовнішньої політики.


Джерело - Korespondent

У понеділок, 19 листопада, рада з 27 міністрів закордонних справ країн Євросоюзу визнала нещодавно сформовану опозиційну Сирійську національну коаліцію (СНК) законним представником народу Сирії.


Джерело - Korespondent

"Нас перестали бачити двигуном зростання національної економіки, ми стали дійними коровами, віддаємо податки, як підприємства, що виробляють парниковий газ і є джерелом шуму", - сказав глава Lufthansa.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Змодельовані Комп'ютерні навчання з випробування Системи обміну інформацією (IES) в рамках Ініціативи співробітництва в повітряному просторі (CAI) відбулися 13 – 14 листопада 2012 року над географічними територіями оперативної зацікавленості.


Джерело - Українська енергетика

Прогнозоване зростання видобутку нафти в США понизить імпорт нафти з Близького Сходу і «точно змінить світову енергетичну картину», заявив провідний економіст Міжнародного енергетичного агентства.


Джерело - УНІАН

Нафтові марки Brent і WTI подорожчали майже на долар за барель.


Джерело - УНІАН

Всього з початку операції Ізраїль завдав ударів по 1350 цілях.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Аби врятувати Грецію від банкрутства, країни Єврозони йдуть на нові й нові поступки. А це відповідно виливається в копієчку. Як залатати грецьку діру? Про це нині сперечаються Єврозона та МВФ.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У Європі з тривогою спостерігають за новим витком палестино-ізраїльського конфлікту. Виборча кампанія в Ізраїлі лише додає непевності тому, коли операцію у Газі буде завершено.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це йдеться у заяві представника України при Європейському Союзі Костянтина Єлісєєва у зв’язку з повідомленнями деяких ЗМІ про нібито небажання європейської сторони проводити саміт з Україною.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Президент Румунії закликає політичні партії і громадські рухи бути неупередженими і рівновіддаленими і не залучати до виборчої кампанії інституції і певні структури Євросоюзу", - зазначається в заяві.


Джерело - Korespondent

Переговори про укладення перемир'я між Ізраїлем і палестинськими угрупованнями вступили в "серйозну фазу", але сторони поки не досягли домовленостей, які б дозволили зупинити бойові дії в секторі Газа.


Джерело - Korespondent

Питання про ситуацію з минулими парламентськими виборами в Україні включене до порядку денного сьогоднішнього засідання глав МЗС 27 країн Євросоюзу в Брюсселі.


Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністр Чехії Петро Нечас заявив під час телефонної розмови з главою уряду Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, що Ізраїль, який проводить операцію в секторі Газа, має право захищатися.


Джерело - Korespondent

Офіційний представник Ісламської республіки Іран спростував інформацію, згідно з якою використовувані палестинськими бойовиками ракети Фаджар-5 з радіусом дії 75 кілометрів надійшли в сектор Газа з Ірану.


Джерело - Українська енергетика

З 1 січня 2013 року Україна планує розпочати імпорт природного газу з Німеччини через територію Угорщини.


Джерело - Економічна правда

Греція зуміла виплатити борги по облігаціях, строк розміщення яких добіг кінця, і тим самим уникла дефолту.


Джерело - УНІАН

Президент Росії Володимир Путін назвав "картельною змовою" механізм ухвалення рішень у Європейському Союзі.


Джерело - Українська правда

Палата представників Конгресу США прийняла "законопроект Магнітського" і одночасно скасувала торговельну поправку Джексона-Веніка.


Джерело - Korespondent

Ізраїльські війська завершили підготовку до можливої наземної фази операції в секторі Газа.


Джерело - Українська енергетика

"Коли трубопровід досягне території ЄС, він повинен буде відповідати енергетичним законам ЄС", - сказав Еттінгер.


Джерело - Koresponent

На другий день масштабної операції в Газі ізраїльські війська атакували близько сотні цілей, ліквідувавши трьох бойовиків і збільшивши загальне число жертв серед палестинців до, щонайменше, 11 осіб, повідомили палестинські медики і ізраїльські військові.


Джерело - Українська енергетика

Посол США в Україні Джон Теффт вважає, що розробка нетрадиційного газу на Олеській площі американською компанією Chevron відкриває нові перспективи Україні у досягненні її енергетичної незалежності.


Джерело - Українська енергетика

Вартість нафти зросла на 46 центів до 85,84 дол. за барель у середу в Нью Йорку.


Джерело - УНІАН

Президент США Барак Обама заявив, що «немає доказів» того, що скандал навколо колишнього директора ЦРУ Дейвіда Петреуса загрожує національній безпеці.


За матеріалами - УНІАН

В Одесі відкрилась початкова конференція із планування українсько-американського навчання “Сі бриз-2013” у дусі програми “Партнерство заради миру”.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Міхаїл Саакашвілі та Бідзіна Іванішвілі якраз відвідують щойно відвідали Брюссель. Одночасність їхнього брюссельського візиту свідчить про те, що політичне протистояння старої та нової влади Грузії триває вже й на міжнародній арені.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Точну дату оповістили відразу після парламентських дебатів, під час яких Е.Нода заявив про готовність 16 листопада розпустити нижню палату, якщо опозиція погодиться на ключові реформи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Громадська комунікативна стратегія сприяння співробітництва України з НАТО, націлена на покращення поінформованості українського суспільства з питань євроатлантичного співробітництва, була презентована у середу у Києві.


Джерело - Раліо "Німецька хвиля"

Берлін і Варшава по-різному оцінюють перспективи співпраці ЄС з Україною. Про них йшлося на німецько-польських міжурядових консультаціях у середу, 14 листопада, в Берліні.


Джерело - Korespondent

США поки не готові розглядати опозиційну Сирійську національну коаліцію (СНК) в ролі "уряду у вигнанні" і не збираються поставляти їй зброю, заявив президент США Барак Обама.


Джерело - Korespondent

Рішення про призов резервістів було прийнято через кілька годин після масованих авіаударів, завданих ВПС Ізраїлю по сектору Газа.


Джерело - Lenta.ru

Сі Цзіньпін, як і очікувалося, змінив на чолі Компартії Китаю Ху Цзіньтао, який обіймав посаду генсека з 2002 року. Сі Цзіньпін також повинен замінити Ху Цзіньтао на посаді голови Китайської народної республіки.


Джерело - Korespondent

Яка саме секретна інформація зберігалася в комп'ютері Поли Бродвел, як коханка екс-глави ЦРУ отримала доступ до неї і чи не були порушені правила безпечного зберігання подібних документів, буде встановлено в ході подальшого розслідування.


Джерело - Korespondent

Учасники акцій протесту скандують гасла із вимогами припинити роботу і приєднатися до страйку.


Джерело - Korespondent

Після п'ятиденного протистояння армія Ізраїлю оголосила про початок масштабної операції проти бойовиків у секторі Газа. Сьогодні був убитий лідер воєнізованого крила ХАМАС Ахмед аль-Джабарі.


Джерело - Korespondent

"Темур Якобашвілі не зміг привернути увагу американських чиновників до своєї маленької, але стратегічно важливої ​​республіки, що встала на шлях демократії", - зазначає The Washington Times.


За матеріалами - Голосу Америки

У Китаї відбувається зміна влади. На XVIII з’їзді Комуністичної партії країни, її новим генеральним секретарем обрано віце-президента країни Сі Цзіньпіна.


Джерело - Korespondent

Франція першою з європейських країн визнала опозиційну Сирійську національну коаліцію (СНК) єдиним законним представником сирійського народу.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама після початку свого другого президентського терміну в січні 2013 року замінить майже весь штат найближчих радників.


Джерело - Korespondent

Зокрема, Байден попросив Януковича забезпечити справедливе та прозоре завершення виборчого процесу. Крім того, він закликає Україну показати відданість демократичним принципам і припинити вибіркове правосуддя і переслідування опозиційних лідерів.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

З посади Генерального секретаря Центрального комітету КПК, а також Голови КНР, як очікується, піде Ху Цзіньтао. Його замінить на цих посадах віце-президент Сі Цзіньпінь.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Слідство вивчає тисячі сторінок листування між командувачем силами США в Афганістані генералом Джоном Алленом та жінкою, яка опинилася в центрі нещодавнього скандалу, пов’язаного з колишнім директором ЦРУ Дейвідом Петреусом.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Польські радикали крайньо правих поглядів створять нову політичну силу, яка намагатиметься змінити державний устрій країни.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сполучені Штати опинилися перед «фіскальною прірвою». Це означає, що з початку Нового року набудуть чинності автоматичні збільшення податків для усіх верств населення та скорочення витрат на обороні та соціальні програми.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Іспанські профспілки закликали до генерального страйку в середу, 14 листопада. Чимало жителів країни розчаровані і не вірять більше ані уряду, ані профспілкам.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Якщо Національний банк продаватиме валюту нинішніми темпами, резерви можуть скінчитися за півтора року. Іноземні економісти радять, не зволікаючи, провести контрольоване знецінення гривні.


Джерело - Korespondent

Китайській економіці необхідно до 2031 року 4960 нових літаків. На їх закупівлю КНР знадобиться $563 млрд.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

США потужно посилюють видобуток нафти та газу. Невдовзі країна може стати найбільшим виробником цих енергоносіїв у світі, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство.


Джерело - УНІАН

Як повідомляють газети The New York Times і The Washington Post, очолити оборонне і зовнішньополітичне відомства можуть відповідно сенатор Джон Керрі і представник США при ООН Сьюзан Райс.


Джерело - Korespondent

Голова Міноборони США Леон Панетта запропонував президенту країни Бараку Обамі відкласти призначення командувача американськими військами в Афганістані Джона Алена на пост головнокомандувача об'єднаними збройними силами НАТО у Європі.


Джерело - УНІАН

Міністри фінансів зони євро не змогли досягти компромісу з Міжнародним валютним фондом щодо Греції.


Джерело - УКРІНФОРМ

Двері НАТО відкриті для потенційних членів військово-політичного блоку, зокрема для Грузії, Чорногорії, Боснії та Герцеговини і Македонії.


Джерело - УКРІНФОРМ

Ситуація у системі державних фінансів України є складною, але заяви на тему дефолта в Україні – безпідставні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Новий грецький бюджет передбачає скорочення витрат на 9,4 млрд євро. Очікується, що завдяки вжитим заходам 2013 року дефіцит бюджету скоротиться до 5,2 відсотка від ВВП ( поточного року цей показник складає 6,6 відсотка).


Джерело - Українска правда

Переваги для Болгарії будуть відчутними не тільки коли побудують "Південний потік", але й під час будівництва трубопроводу, заявив міністр економіки, енергетики та туризму країни Делян Добрев.


Джерело - Korespondent

Ху Цзіньтао залишить посаду голови Військової ради ЦК компартії країни після 18-го Всекитайського з'їзду комуністичної партії, який проходить у ці дні. Тим самим він фактично передасть владу в країні його наступнику.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

США наближаються до фіскальної прірви –1-го січня 2013 року добігають кінця кілька урядових програм. Як наслідок, одночасно буде скасовано податкові пільги для американців та скорочено бюджетні видатки. Якщо це станеться – Америку чекає криза.


Джерело - Європейський простір

За даними опитування, у випадку винесення питання про членство Великобританії у ЄС на референдум, 49% населення проголосували б за вихід з ЄС, 28% - проти і 17% не визначилися з рішенням.


За матеріалами - Korespondent

Прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі прибув до Бельгії зі своїм першим закордонним візитом на посаді глави уряду.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У понеділок, 12 листапада, канцлера ФРН Анґелу Меркель зустрінуть у Португалії чорним кольором. Цього дня в країні очікуються протести, спрямовані насамперед проти уряду Португалії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Євросоюзі й НАТО не на жарт стурбовані, коли мова заходить про Україну. Згортання в ній демократії негативно впливає й на фінансову допомогу для Києва з боку Заходу.


Джерело - УНІАН

Коморовський і Обама обговорили перспективи наближення України до Заходу після останніх виборів.


Джерело - Korespondent

Святкування 94-ї річниці здобуття незалежності проходить на тлі гострих словесних баталій серед політиків.


За матеріалами - Korespondent

Екс-прем'єр-міністр Словенії Борут Пахор перехопив лідерство в першому турі на виборах президента країни з результатом 39,9% за підсумками обробки 92,7%, або 739 тис. бюлетенів.


За матеріалами - Korespondent

Новий бюджет був затверджений 167 голосами проти 128, 4 утрималися. Документ передбачає скорочення бюджетних витрат на 9,4 мільярда євро.


Джерело - Українська енергетика

Уряд Болгарії повинен дати громадянам та іншим інституціям більш детальну інформацію щодо проекту газопроводу «Південний потік», в якому Болгарія бере участь, заявив президент країни Розен Плевнелієв.


Джерело - УНІАН

Новим лідером Сирійської національної ради став відомий дисидент, християнин Джордж Сабра.


Джерело - Українська правда

Держсекретар США Хілларі Клінтон висловила сподівання, що зможе найближчим часом особисто зустрітися з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.


Джерело - Українська правда

Директор ЦРУ Девід Петреус подав у відставку з причини свого позашлюбного зв'язку.


Джерело - УКРІНФОРМ

Підписано міжурядову Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Світове виробництво зерна за прогнозами ФАО знизиться на 2,7% в порівнянні з рекордним урожаєм минулого року, що призведе до зниження світових запасів на 25 млн тонн.


Джерело - Євроейський простір

Єврозону дедалі глибше затягує рецесія, стверджують експерти Єврокомісії. Вони представили свої осінні прогнози. Європейські експерти понизили очікування економічного зростання в єврозоні на цей рік – з мінус 0,3 відсотка до мінус 0,4 відсотка.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Лоуренс Хаас, аналітик з американської Ради із зовнішньої політики, не виключає, що найбільше шансів замінити Гілларі Клінтон має радник Барака Обами з національної безпеки Томас Донілон.


Джерело - Korespondent

Намічається відновлення більш знайомої ситуації: будинок Клінтонів, що представляє демократів, проти будинку Бушів, що представляють республіканців


Джерело - Korespondent

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив, що проблеми, пов'язані з іранською ядерною програмою, повинні прямо обговорюватися на переговорах між його країною і США.


Джерело - Українська енергетика

Країни-члени ЄС не зможуть лібералізувати внутрішній енергоринок до 2014 року. Такий висновок зробила Європейська Комісія в плані дій, який буде ухвалений наступного четверга, 15 листопада.


За матеріалами - Korespondent

У четвер, 8 листопада, новим президентом Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерполу) обрано француженку Мірей Балестраззі.


Джерело - Korespondent

Депутати партії Єдиний національний рух, яку очолює президент Грузії Михайло Саакашвілі, напередодні демонстративно залишили пленарне засідання грузинського парламенту.


Джерело - Європейський простір

Грецькі депутати відвернули загрозу банкрутства країни вже у листопаді цього року. У середу вони ухвалили чергову програму заощадження, що було передумовою для подальших кредитів.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

За прогнозами Комісії, за підсумками 2012 року ВВП ЄС зросте на 0,3%, ВВП зони євро — на 0,4%. При цьому, в 2013 році очікується зростання ВВП на 0,3% в ЄС та на 0,1% в зоні євро, а в 2014 — на 1,6% в ЄС і на 1,4% в зоні євро.


За матеріалами - УНІАН

Завершився ремонт ще трьох суден забезпечення Військово-морських сил Збройних Сил України.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

«Дискусії щодо наших відносин з Росією є актуальним питанням порядку денного, адже 21 грудня ми проводимо тут (у Брюсселі - ред.) саміт з Росією», - сказала К.Ештон.


Джерело - УКРІНФОРМ

Болгарія підпише договір про участь у будівництві газопроводу "Південний потік" у тому разі, якщо її задовольнять ціни "Газпрому" на доставку природного газу в країну.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Національне достоїнство не видається порціями з Брюсселя шляхом надання безкоштовних фондів, а досягається з часом стабільним і позбавленим сумнівів ставленням, при взаємній повазі прав один одного", - сказав Адріан Нестасе.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Змушувати суддів, прокурорів і нотаріусів іти на пенсію в 62 роки замість 70 – дискримінація, вирішив Європейський Суд. Якщо прем’єр Віктор Орбан не відкличе такий закон, країні загрожують грошові санкції.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Переобрання Обами, на думку європейських експертів, добра новина для Європи і для трансатлантичних відносин.


Джерело - Korespondent

Держсекретар США Хіларі Клінтон як і раніше має намір залишити свою посаду після завершення першого терміну президентства Барака Обами.


Джерело - Korespondent

Кілька сотень студентів університету штату Міссісіпі проводять акцію протесту проти переобрання Барака Обами на посаду президента США, демонстранти вигукують расистські гасла.


Джерело - Korespondent

Пізно ввечері в середу, 7 листопада, парламент Греції затвердив новий пакет заходів бюджетної економії, що передбачає урізування витрат на 18,5 мільярда євро.


За матеріалами - Korespondent

У цілому в Кремлі досить позитивно сприйняли інформацію про перемогу Барака Обами на виборах. Ми висловлюємо надію, що позитивні починання в двосторонніх відносинах та у взаємодії Росії та США на світовій арені.


Джерело - Korespondent

Керівництво Євросоюзу і Європейський центральний банк розійшлися в думках, кому з них слід брати на себе відповідальність за кредитування Греції, щоб залишити її у складі єврозони - чи буде це списання частини боргів або ж надання нових кредитів.


Джерело - УНІАН

Уряд Латвії затвердив законопроект про введення в країні євро замість лата.


Джерело - УКРІНФОРМ

Республіканці зазнали поразки у своїх спробах перемогти у Сенаті і взяти Конгрес під повний контроль. Демократи також провалилися у досягненні мети зібрати 25 місць у Палаті представників»


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це журналістам під час урочистого сніданку, присвяченого підведенню результатів президентських виборів в США, в американському посольстві в Києві в середу повідомив посол США в Україні Джон Теффт.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Євросоюз і Організація Північноатлантичного Договору вітають Барака Обаму з обранням на другий термін на посту президента США та висловлюють сподівання на подальше поглиблення співпраці.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Франція може сповзти на шлях серйозного економічного занепаду і навіть опинитися позаду Іспанії та Італії, застерігає Міжнародний валютний фонд.


За матеріалами - Korespondent

Сьогодні, 7 листопада, Україна і Росія повинні встановити перший прикордонний стовп в рамках демаркації спільно кордону.


Джерело - Korespondent

Про свою перемогу президент написав у Twitter, подякувавши всім, хто за нього голосував: "Ще чотири роки. Це все завдяки вам! Спасибі!"


За матеріалами - Korespondent

У середу, 7 листопада, відразу після оголошення результатів голосування в США своє привітання з переобранням Бараку Обамі скерував прем'єр-міністр Бельгії Еліо Ді Рупо.


Джерело - Korespondent

"Вітаю Обаму з перемогою на виборах", - заявив Ромні, виступаючи перед своїми прихильниками в Бостоні. Він також заявив, що зателефонував Обамі і привітав з перемогою.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Ми запросили Росію до співпраці у сфері протиракетної оборони, але досі не бачимо суттєвого прогресу. Точніше, ми взагалі не бачимо прогресу. Але наш діалог продовжується", - констатував стан справ глава Альянсу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Це такий момент, коли однозначно має бути наступне: якщо будь-хто що-небудь фальсифікував в Україні під час виборів, то це має бути оприлюднено і покарано”, - заявив Коморовський.


Джерело - УКРІНФОРМ

Комітет із закордонних справ Європарламенту у вівторок обговорить ситуацію щодо проведення виборів до Верховної Ради України. Із доповіддю перед членами комітету, зокрема, виступить євродепутат Павел Коваль.


Джерело - УНІАН

“Дозвольте сказати, що я дуже стурбований ситуацією в Україні”, - сказав А.Ф.Расмуссен.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама на два процентних пункти випереджає свого конкурента Мітта Ромні за популярністю, свідчать дані опитування, проведеного Reuters/Ipsos.


За матеріалами - Korespondent

Шанси чинного президента Барака Обами і республіканця Мітта Ромні на перемогу в ключових штатах, де виборці не визначилися, рівні.


За матеріалами - Korespondent

Страйк приурочено до обговорення в парламенті законопроекту про скорочення витрат на 13,5 мільярда євро в обмін на черговий 31,5-мільярдний транш кредитів ЄС і МВФ.


Джерело - Українська економіка

Всього за перший тиждень поставок - з 1 по 8 листопада - "Нафтогаз України" чекає, згідно з контрактом, отримати до 8 млн куб. м.


Джерело - Українська енергетика

Іранський міністр нафти Ростам Каземі заявив, що його країна може зупинити весь експорт нафти, якщо Захід застосує більше санкцій проти Тегерану.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

У взаємопов’язаному світі НАТО має бути готовою відреагувати на виклики безпеці, спричинені обмеженими ресурсами і екологічними чинниками.


Джерело - Європейський простір

На сьогоднішній день громадяни Ліхтенштейну є найбагатшими у Європі, а найбіднішими - молдовани, білоруси та жителі Косово. Про це свідчить дослідження купівельної спроможності населення, проведене німецькою соціологічною компанією GfK Geo Marketing.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Представники американської розвідки оприлюднили докладний часовий графік нападу на посольство США в лівійському місті Бенгазі 11 вересня у відповідь на звинувачення в тому, що ЦРУ не доклало достатніх зусиль для відбиття цієї атаки.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Сербії, як і в минулому, так і сьогодні, багато хто припускає, що деяких опозиціонерів та бізнесменів прослуховують. Однак виявляється, що не можуть почуватися безпечно ані чільні особи держави.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Ураган «Сенді» може створити перший в американській історії прецедент, коли голосування не завершиться у день виборів у США, які відбудуться 6 листопада.


За матеріалами - УНІАН

Коморовський висловив занепокоєння затягуванням оголошення результатів виборів, а також сигналами про серйозні порушення під час підрахунку голосів в одномандатних виборчих округах.


Джерело - УНІАН

Іран розробив безпілотник із вертикальним зльотом.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У вівторок, 6 листопада, у США обиратимуть президента. Чинний глава держави Барак Обама і його суперник-республіканець Ромні продовжують активно боротися за кожен голос.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Напередодні голосування у парламенті Греції в середу чергового пакету заходів заощадження країною прокотиться хвиля страйків. На знак протесту страйкуватимуть майже всі: від служб збору сміття до лікарень.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зусилля країн єврозони з порятунку Кіпру найбільш вигідна російським власникам «чорних» банківських рахунків у цій країні. Про це повідомляє часопис Spiegel з посиланням на таємний звіт німецької розвідки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Румунія за останні п'ять років (з 2007 по 2012 роки) освоїла лише 2,39 мільярда євро із загального обсягу фінансової допомоги (7,34 мільярда євро), наданою Єврокомісією на проекти з розвитку сіл.


Джерело - Українська енергетика

Транспортування газу із грецького Кіпру до Європи через Туреччину має зміст економічно, проте укладання угод залишається немислимим в світлі напружених відносин Туреччини з грецьким Кіпром та Ізраїлем, заявив колишній американський дипломат.


Джерело - Європейський простір

Бюджетний саміт ЄС наприкінці листопада – під загрозою. Британський уряд заявив, що виступає за зменшення європейського бюджету. Це сталося після того, як британський парламент поховав план прем'єра Кемерона.


За матеріалами - Європейського простору

США і Євросоюз готуються розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі. Про це єврокомісар з торгівлі Карел де Гюхт заявив на форумі «Європейська модель. Виклики і вирішення» у м. Дюссельдорф (Німеччина).


Джерело - Урядовий портал

Метою Додаткової Угоди є продовження терміну реалізації Угоди про фінансування Спільної операційної програми «Басейн Чорного моря 2007 – 2013 роки» на один рік.


Джерело - УКРІНФОРМ

У МВФ висловлюють готовність працювати над поновленням програми кредитування з урядом України, який буде сформовано після парламентських виборів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Це сталося у четвер, близько четвертої години ранку за місцевим часом, підтвердив кореспондентові УКРІНФОРМу представник виправного закладу.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Новий прем’єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі заявив у четвер, що не відновить дипломатичні відносини з Росією, доки Москва не скасує свого рішення визнати грузинські сепаратистські регіони Абхазію і Південну Осетію за «незалежні держави».


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Чутки про стан здоров’я Володимира Путіна, який погіршився, циркулюють уже не перший тиждень. Журналісти звернули увагу на те, що кількість поїздок російського президента як всередині країни, так і за кордон скоротилася.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У вересні 2012 року рівень безробіття в єврозоні з урахуванням поправки на сезонність зріс порівнянно з серпнем до 11,6%.


Джерело - Korespondent

Теппін, який заробив статок на судноперевезеннях, був узятий під варту у Великобританії в 2007 році за запитом американських правоохоронних органів.


Джерело - Korespondent

Причиною народного обурення стало схвалення парламентом проекту бюджету на 2013 рік. Його відмінною рисою стало значне підвищення податків: на власність, нерухомість, на доходи, введено збір на фінансові транзакці


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Вівіан Редінг у відповіді на лист держсекретаря Іспанії у справах ЄС Ініго Мендеса де Віго підтвердила, що "офіційна позиція" Єврокомісії така, що в разі отримання незалежності, Каталонія залишиться за межами ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Корупція та злочинність – типові ознаки буденного життя у Косово, попри те, що там працює місія ЄС. Єврокомісія сподівається, що ситуація покращиться.


Джерело - Українська енергетика

Метою Ірану є припинити в кінцевому рахунку експорт нафти та розширити виробництво нафтопродуктів та іншої похідної продукції, заявив голова національної нафтової компанії Ірану Ахмад Галебані.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Колишній британський прем’єр-міністр Тоні Блер підтримав ідею всенародного обрання напряму європейського президента. Йдеться про обрання серед громадян держав ЄС.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Засадничі принципи вільноринкового і демократичного устрою суспільства в ідеалі передбачають, що кожна людина повинна мати рівні права, але, коли йдеться про матеріальні здобутки, то вони мали б залежати від досягнень кожної окремої особи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Болгарії призначив на 27 січня 2013 року проведення референдуму, на якому громадяни мають відповісти на запитання "Чи потрібно розвивати ядерну енергетику в Республіці Болгарія шляхом будівництва нової атомної електростанції?".


Джерело - УКРІНФОРМ

Італійський уряд має намір змінити адміністративний поділ країни й скоротити кількість провінцій з 86 до 51 для того, щоб знизити витрати.


За матеріалами - УНІАН

Організатори заходу наголошують: «Ми й далі наполягаємо на єдино вірному формулюванні, яке дасть змогу переосмислити і наповнити новим змістом українсько-польські стосунки новітнього часу: «Вибачаємо і просимо вибачення».


Джерело - Korespondent

В архівному журналі вказані дані про 1700 жителів Литви, завербованих КДБ з 1940 по 1979 роки - прізвище, ім'я, роки народження і вербування, агентурне ім'я.


АНАЛІТИКА

Джерело - Європейська Комісія ЄС

Європейська Комісія схвалила основи для глибокого та справжнього Економічного та Монетарного Союзу, які забезпечують бачення для потужної а стабільної архітектури у фінансовій, фіскальеій, економічній та політичній сферах.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Зважаючи на проблеми з ресурсами, багатонаціональний підхід до забезпечення НАТО необхідними силами і засобами буде відігравати провідну роль, якщо Альянс хоче зберегти свій статус.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Щоб ефективно захищати своїх людей, уряди повинні продовжувати інвестувати в реальну безпеку. Нам необхідно мати відповідні сили та засоби для стримування та захисту проти будь-якої загрози, щоб наші нації були в безпеці.


Андрій Гурков, Наталя Неділько - Радіо "Німецька хвиля"

Часу для ухвалення кардинальних рішень з порятунку Греції залишається дедалі менше. Схоже, що єдиний вихід - третій пакет допомоги Афінам.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Голос Америки

Найближчим часом президент Барак Обама має визначитися, кого він хоче бачити на посаді Державного секретаря США. Найбільш ймовірним кандидатом вважається голова постійного представництва США в ООН Сюзан Райс.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Найбільшою небезпекою для світової економіки залишається криза в єврозоні, стверджують експерти ОЕСР. Майже для всіх країни єврогрупи вони знизили свої прогнози на 2013 рік.


Джерело - УНІАН

У понеділок, 26 листопада, може відбутися надзвичайне засідання Єврогрупи з приводу вирішення питання про надання Греції ще кількох мільярдів фінансової допомоги.


Джерело - УКРІНФОРМ

Глави держав та урядів країн-членів Євросоюзу не змогли дійти згоди щодо довготермінового бюджетного плану організації на 2014-2020 роки.


За матеріалами - УНІАН

Президент Європейської Ради Герман ван Ромпей відкрив саміт ЄС, присвячений багаторічному фінансовому плану регіону на 2014-2020 роки, попередженням, що зустріч може виявитися непростою.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У четвер розпочнеться позачерговий саміт ЄС, присвячений бюджету до 2020 року. Дискусії цього разу обіцяють бути особливо гострими, з огляду на боргову кризу, в якій перебуває ЄС.


Галина Жовтко - Європейський простір

Низька конкурентоспроможність, відсутність мотивації, євроцентризм, прогалини на ринку зайнятості - це лише деякі передумови кризи єврозони. Місце ЄС у світі, причини та наслідки кризи, а також майбутні перспективи для України - обговорювали міжнародні ек


Джерело - Korespondent

Держсекретар США Хілларі Клінтон сьогодні вирушає на Близький Схід, де вона проведе ряд зустрічей з метою врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту.


За матеріалами - Korespondent

Влада Ізраїлю висунула правлячому в секторі Газа руху ХАМАС 36-годинний ультиматум, після закінчення якого вона розширить військову операцію, якщо із сектора Газа до того часу не припинять запускати по Ізраїлю ракети


За матеріалами - Громадської Ліги Україна-НАТО

9-та Асамблея Всеукраїнського громадського об'єднання «Громадська Ліга Україна-НАТО» «Громадська комунікативна стратегія сприяння співробітництву України з НАТО: підвищення обізнаності українського суспільства шляхом партнерства Україна-НАТО».


Джерело - Korespondent

У середу в 23 країнах Європи сотні тисяч людей вийшли на вулиці в рамках організованої Конфедерацією європейських профспілок (CES) загальноєвропейської акції протесту День дій проти заходів жорсткої економії.


Джерело - Korespondent

У середу, 14 листопада, Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що він не втратив довіри до командувача американськими військами в Афганістані Джона Аллена, незважаючи на те, що його звинуватили у причетності до скандалу.


Джерело - Korespondent

Генсек НАТО датчанин Андерс Фог Расмуссен, чий мандат закінчується у липні 2014 року, може зайняти пост голови Європейської Ради замість бельгійця Хермана ван Ромпея.


За матеріалами - Української правди

Президент США Барак Обама був переобраний на другий термін.


За матеріалами - Korespondent

Сьогодні, 6 листопада, у США стартують вибори 45-го за рахунком Президента країни.


За матеріалами - Korespondent

Старання Нацбанку для запобігання девальвації гривні не будуть ефективні без зовнішньої підтримки, вважають в агентстві Fitch.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9840. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект