НОВИНИ

22.11.2012 | Політика Москви щодо «зовнішнього ворога» лише відкидає її в темне минуле – Коен
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Деякі американські експерти вважають, що політика Барака Обами в «перезавантаженні» стосунків між США й Росією за минулі чотири роки дала свої позитивні результати, і це видно на прикладах спроб спільного тиску на Іран в ООН, сприяння Москви в операціях США в Афганістані. Так колишній посол США в Україні Стівен Пайфер каже, що відносини сторін за минулі чотири роки стали кращими, аніж це було після війни Росії проти Грузії у серпні 2008 року. А відомий фахівець із питань Росії, член американської Ради з міжнародних відносин Аріель Коен переконаний, що США й Росія повинні продумати позитивну програму стосунків на наступні роки, бо політика Москви щодо «зовнішнього ворога» лише відкидає її в темне минуле.
 
 Американські експерти сходяться на тому, що нині існує кілька проблем, які є предметом розбіжностей між США та Росією. Це проблема режиму Башара Асада в Сирії, який закономірно поступається зростаючому тиску сунітської більшості в регіоні. А також проблема впровадження американської протиракетної оборони в Європі, коли Росія чинить опір цьому, незважаючи на те, що ця ПРО не направлена проти Москви, яка, як каже Аріель Коен, «має могутній арсенал, котрий може знести будь-який договірний оборонний щит, який ми можемо лише передбачити в майбутньому».
 



Аріель Коен також зазначив: «Нарешті, я сказав би, що друга адміністрація Обами зосередиться на внутрішніх пріоритетах. Ми маємо дуже суттєві економічні, фінансові проблеми, які необхідно вирішувати. І президент Обама не матиме часу, щоб розбиратися з російським порядком денним».
 
 Коен зауважує, що після його нещодавніх відвідин Росії у нього складається враження, що «російське керівництво не висуває всебічної й послідовної програми співпраці зі США, не має позитивного переліку пріоритетів, і це дуже прикро».
 
 Коен також наголошує, що в Росії відчутно дуже сильний внутрішній вплив «анти-американізму», коли в Кремлі переважають намагання щодо витворення відчутного і штучного образу «зовнішнього ворога» в особі США, що, на думку носіїв цієї ідеї, сприяє внутрішній консолідації російського суспільства, а насправді, як каже американський експерт, це лише відкидає Росію в темне минуле.
 



«Я б сказав, що обидві сторони мають тяжко працювати, щоб створити позитивний порядок денний пріоритетів на майбутнє», – наголошує американський експерт Ради з міжнародних відносин у Вашингтоні.
 
 Порядок денний стає все різкішим – Пайфер
 
 Колишній посол США в Україні, а зараз експерт Інституту Брукінґза у Вашингтоні Стівен Пайфер вважає, що Обамі слід було б продовжувати політику перезавантаження з Росією, якось нівелювати можливий негативний вплив акту Конгресу в справі Магнітського та більше покладатися на адміністративне вирішення візових проблем щодо деяких росіян. Пайфер бажав би, щоб США й Росія знаходили більше спільних рішень щодо ПРО, скорочення озброєнь, у справах Ірану, Сирії, нових інвестицій.
 
 Однак у нинішній ситуації, коли сторони навіть не мають уявлення про те, як буде розвиватися ситуація в Сирії після Башара Асада, на думку Пайфера, США й Росія самі створюють для себе більше проблем. «Я можу лише висловити на майбутнє своє зауваження. Я думаю, коли ми дивимося вперед, то бачимо, що порядок денний стає все різкішим», – зауважив Пайфер.
 
 То й же Аріель Коен вважає, що в Росії нині беруть гору прихильники штучного нагнітання антиамериканізму, що є своєрідним «відгуком холодної війни». І це, як зауважує Коен, стається вже 21-му столітті, тоді як реальні загрози для Росії полягають у відсутності економічних перетворень, наростанні корупції, злочинності, релігійного екстремізму на Північному Кавказі та в інших регіонах Росії.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6998. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект