НОВИНИ

13.11.2012 | США невдовзі зможуть самостійно покривати свої потреби в нафті й газі
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

США вже за п'ять років стануть найбільшим виробником нафти і газу в світі, а також майже повністю позбудуться залежності від імпорту енергоносіїв. Така інформація міститься в представленому в понеділок, 12 листопада, у Лондоні світовому енергетичному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства. Йдеться про «драматичну зміну тренду, видимого у більшості країн, що імпортують енергію». Нині США покривають близько 20 відсотків своїх енергетичних потреб за рахунок імпорту.
 
За прогнозом авторів звіту, насамперед споживачі в Європі та Японії муситимуть у майбутньому готуватися до вищих цін на електроенергію, ніж в інших регіонах світу. У 2035 році вартість електроенергії за кіловатгодину становитиме близько 24 американських центів у Японії та близько 19 центів у Європі, передбачає агентство. У Китаї споживач платитиме тільки сім центів, у США – 14. Причини цього полягають у відмові від відносно дешевої атомної енергетики і збільшенні частки дорожчої відновлюваної енергетики.
 
Перевага нових технологій
 
Як очікується, 2020 року США видобуватимуть 11,1 мільйона барелів нафти на день, тобто на три мільйона барелів більше ніж нині. Згодом, за прогнозом агентства, видобуток американської нафти дещо скоротиться. Водночас нафта й газ з Близького Сходу у майбутньому до 90 відсотків постачатиметься до Азії, зазначив Біроль. Причиною збільшення обсягів виробництва нафти у США у звіті називають розробку родовищ, які досі вважалися погано доступними. Однак завдяки новітнім технологіям нині ці родовища посилено розробляються.
 
Крім того, США роблять ставку на видобуток сланцевого газу, попри те, що критики заявляють, що ця технологія становить серйозні ризики для довкілля. Також, як ідеться у звіті, США нині імпортують менше нафти, оскільки обсяги споживання пального у транспортних засобах зменшуються. Аналітики Міжнародного енергетичного агентства відзначають, що близько половини теперішнього споживання нафти пов'язане з транспортом. І цей показник може упродовж наступних років зрости, оскільки частка автомобілів збільшується, а також дедалі більше товарів транспортуються вантажівками.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект