НОВИНИ

01.11.2012 | Єврокомісія: Каталонії не буде в ЄС, якщо вона стане незалежною
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У своєму посланні Мендес де Віго просив озвучити єдину думку керівництва ЄС щодо можливого відокремлення Каталонії і її подальшої взаємодії з Євросоюзом.


Представник комісара з юстиції пояснив, що Вівіан Редінг у відповіді Де Віго ще раз підтвердила офіційну позицію Європейського союзу з питання незалежності Каталонії, яка була вже неодноразово заявлена раніше.


Ця "офіційна позиція", яку в 2004 році окреслив попередній президент Єврокомісії Романо Проді, має на увазі, що "коли якась частина держави-члена ЄС перестає входити до складу країни, наприклад з причини набуття цією територією незалежності, Угода на цей регіон більше не поширюється".


Незалежний регіон, внаслідок свого відділення, перетворюється в третю країну по відношенню до Євросоюзу, чиї офіційні Угоди не будуть більше поширюватися на цю територію з дня виходу її зі складу держави-члена ЄС.


Нагадаємо, у Каталонії пройшов неофіційний референдум щодо незалежності автономії, під час якого 94,7% каталонців проголосували за відділення від Іспанії. Референдум відбувся у 166 каталонських населених пунктах загальною чисельністю понад 700 тисяч осіб (близько 9% населення Каталонії), повідомляють іспанські ЗМІ.


За даними організаторів, у голосуванні брали участь близько 30% жителів тих населених пунктів, де воно проводилося. З них 94,71% висловилися за незалежність.


А маленький іспанський муніципалітет оголосив про створення «вільної каталонської території» і запросив підтримати свою ідею всю автономію Каталонія. Каменем спотикання стала каталонська мова, заборонена до використання у суспільному та науковому житті в автономії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект