ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

02.11.2012 | Без зовнішніх позик Україна не впорається з можливою девальвацією - Ъ
За матеріалами - Korespondent

Старання Нацбанку для запобігання девальвації гривні не будуть ефективні без зовнішньої підтримки, вважають в агентстві Fitch. Побоюючись "неорганізованого знецінення гривні", експерти агентства радять країні домовитися з МВФ про нові позики, пише газета Коммерсантъ-Украина в статті Гривна нуждается в поддержке.


Однак наразі ситуація на міжбанку все ще контролюється - безготівковий долар завдяки інтервенціям Ощадбанку не продається дорожче за 8,2 грн.


Тим не менше, гривня навіть після виборів парламенту потребує зовнішньої підтримки, оскільки проблеми з курсом спровоковані передусім економічними чинниками. Таких висновків дійшло рейтингове агентство Fitch. "Уряд країни зможе знову отримати доступ до фінансування від МВФ в 2013 році. Без такого фінансування існує ризик подальшого скорочення резервів і неорганізованого знецінення гривні, що може привести до пониження рейтингів", - наголошується в звіті директора із суверенних рейтингів Fitch Чарльза Севіля.


Станом на початок жовтня міжнародні резерви Нацбанку становили $29,25 млрд, але експерти впевнені, що до кінця року вони будуть лише зменшуватися. У звіті Fitch говориться, що вони вже досягли позначки $27 млрд, "скоротившись на $3,1 млрд з кінця 2011 року". Одна з причин зменшення резервів - черговий етап погашення боргів перед МВФ на загальну суму $1,3 млрд.


"До кінця року рівень резервів поступово наблизиться до безпечного порогу, еквівалентному вартості очікуваного імпорту товарів і послуг за три місяці - $25 млрд, якщо тільки влада не вирішить скорегувати чинний режим де-факто фіксованого обмінного курсу, - переконані аналітики Sberbank Investment Research. - Зміна політики обмінного курсу передбачала б порівняно помірне ослаблення гривні - приблизно до 8,5 грн/$ до кінця року". Агентство Fitch прогнозує до кінця року помірну девальвацію до 8,8 грн/$. "Але є ризик і більш значного зниження курсу, особливо в разі подальшого ослаблення резервів", - наголошують у Fitch.


Зараз НБУ за допомогою держбанків все ще вдається стримувати курс долара на допустимому рівні. "З ранку Ощадбанк виходив на ринок і продавав валюту по 8,19 грн в будь-якому обсязі і покривав усі заявки. Зрозуміло, що насправді це були інтервенції Нацбанку через держбанк", - повідомив заступник голови правління одного з банків. Тим не менше, дії регулятора не можуть зупинити постійне зростання курс долара.


Аналітики рекомендують НБУ винести уроки з неконтрольованої девальвації національної валюти восени 2008 року. Так, вони впевнені, що Україні потрібен новий транш від МВФ - з поточної програми stand-by на $15 млрд Україна в разі виконання умов ще зможе претендувати на $10 млрд.


Варто зазначити, що в 2013 році Україну очікує погашення великих сум зовнішнього боргу, що ще більше збільшує значущість траншу МВФ.


Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/economics/1417685-bez-zovnishnih-pozik-ukrayina-ne-vporaetsya-z-mozhlivoyu-devalvacieyu


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект