НОВИНИ

15.11.2012 | Меркель: Україна не готова до подальшого зближення з ЄС
Джерело - Раліо "Німецька хвиля"

На заключній прес-конференції після міжурядових консультацій у Берліні канцлер Німеччини Ангела Меркель та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск по-різному оцінили перспективи співпраці ЄС з Україною з огляду на неоднозначний перебіг парламентських виборів. Відповідаючи на запитання кореспондента DW про перспективи підписання Угоди про асоціацію, Меркель, зокрема, наголосила: "На даний момент передумов для підписання угоди немає… Якщо такі передумови будуть створені, то ми будемо готові поставити підпис під цим документом",- зазначила вона.
 
Водночас Меркель підкреслила важливість безперервного діалогу з Україною в межах Східного партнерства: "Україна – сусід Європейського Союзу. Ми маємо різносторонні зв'язки одне з одним. Але існує також низка серйозних труднощів у наших відносинах, які ми зможемо подолати лише через діалог одне з одним". Меркель не уточнила, які саме передумови для підписання Угоди про асоціацію мають бути створені. Раніше уряд ФРН доволі критично оцінював проведення парламентських виборів в Україні. Зокрема, німецький МЗС вимагає ретельної перевірки та усунення всіх виборчих порушень.
 
Асоціація через рік?
 


Тим часом прогноз прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска був значно прихильнішим для України. Він заявив, що сподівається на підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС у листопаді наступного року на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. "Я та пані Меркель маємо схоже бачення демократичних стандартів в Україні. І ми не відчуваємо щодо цього великого ентузіазму. Але слід оцінювати ситуацію реалістично",- підкреслив Туск, вказуючи на необхідність терпіння у відносинах з Україною та розуміння геополітичної ситуації, в якій опинився Київ. "Ми й надалі працюватимемо над тим, щоб шлях України в Європу залишався відкритим",- додав він.
 
Оцінюючи перебіг парламентських виборів в Україні, Туск зазначив, що з точки зору Польщі вони, звісно ж, не в усьому відповідали європейським стандартам. "Але в цілому це були демократичні вибори, на яких опозиція отримала сильний мандат і заявила, що працюватиме в новому парламенті і не бойкотуватиме його роботу. Це створює шанс на нормалізацію внутрішньополітичних відносин в Україні",- зауважив польський прем'єр.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект