Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - УНІАН

Джордж Сорос вчора заявив, що Європейський Cоюз повинен брати активну участь у виробленні міжнародних антикризових заходів, інакше євро може не пережити кризу.


За матеріалами - Європейського світнього порталу

Янез Поточнік сказав: «Часи економічної кризи не є періодом, коли можна скорочувати інвестиції в дослідницько-інноваційний сектор. Вони є життєво необхідними для європейських країн, якщо вони хочуть вийти з кризи сильнішими, ніж були».


Джерело - Європейський простір

Виступаючи на конференції НАТО в Ісландії, Схеффер наголосив, що в регіоні можуть з’явитися абсолютно нові шляхи мореплавства і це збільшить ризик інцидентів.


Джерело - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

«Облаштовувати світ після кризи» - таке гасло форуму, який проходить цими днями у Давосі. Вже перші виступи і дискусії на форумі однак засвідчили, що із цим гаслом організатори дещо поквапилися.


За матеріалами - Української правди

Times:«Присутні на Світовому економічному форумі в Давосі, очевидно, дістали задоволення від видовища того, як Володимир Путін «їв свої слова».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Палата представників схвалила колосальну суму – 819 мільярдів доларів для фінансування економічних стимулів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Слід дати позитивний сигнал усій італійській промисловості, наприклад, "передбачивши податкові пільги для тих, хто інвестує в енергетичну ефективність та інновації",-глава "Confindustria".


За матеріалами - France Presse, УКРІНФОРМ

Учасники демонстрації вийшли на вулиці 29 січня із закликами до Ніколя Саркозі піти у відставку, звинувативши його в бездіяльності перед лицем складної фінансової ситуації в країні.


Джерело - УКРІНФОРМ, EUobserver

Єврокомісія оголосила про намір спрямувати 3,5 млрд євро на реалізацію інфраструктурних проектів з метою зміцнення енергетичної безпеки Євросоюзу.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Ердоган закричав на пана Переса, кажучи, що багато людей загинуло, і на його думку, це сумно, що в залі аплодували, коли президент виправдовував дії Ізраїлю.


За матеріалами - Української правди

Присутність російських військових на території Абхазії і Південної Осетії визнано ПАРЄ окупацією.


За матеріалами - Європейського простору

«Європейські країни повинні підтримати зближення України з Європою», - наголосив Тополанек.


Джерело - УНІАН, ІТАР-ТАРС

Сенат Конгресу США затвердив адмірала у відставці Денніса Блера як нового директора національної розвідки. Голосування за його кандидатурою відбулося 28 січня.


Джерело - УКРІНФОРМ

Енергетичний пакет передбачає три головних напрями.


Джерело - УКРІНФОРМ

Генеральний Секретар Альянсу Яаап де Хооп Схеффер підніме це питання на зустрічі з російським віце-прем'єром Сергієм Івановим у лютому.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Авіаудар був нанесений у відповідь на перший, з моменту припинення військової операції Ізраїлю в секторі Газа, обстріл палестинськими бойовиками ізраїльської території.


Джерело - Українська служба ВВС

Конгресмени-республіканці одноголосно проголосували проти цього закону. На початку наступного тижня очікується його розгляд у верхній палаті - Сенаті.


За матеріалами - ЄвроНьюз

"Європа стала заручницею російської політики. Це шантаж. Шантаж європейського співтовариства з метою, яку переслідує російська сторона", - сказав Ющенко.


Джерело - Українська правда

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін у Давосі запропонував розробити нову правову базу в області енергетичної безпеки.


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Президент Польщі Лех Качинський бачить зв'язок між грузинськими подіями й україно-російським газовим конфліктом.


Джерело - Українська правда, ІТАР-ТАРС

"Зрозуміло одне: причина січневої газової кризи полягає в проєвропейській орієнтації України", - сказав Ющенко.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Нині у Вроцлаві Президенти України та Польщі і прем’єр-міністр Чехії Мірек Тополанек обговорять питання європейської енергетичної безпеки.


За матеріалами - УНІАН

Гейтс, виступаючи на слуханнях у сенатському комітеті з питань оборони, заявив, що бойові дії проти талібів та бойовиків «Аль-Каїди» в Афганістані – основне завдання американських збройних сил найближчим часом.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Обама, заявивши, що «американський народ очікує дій», пішов на неординарний для президента крок. Він сам пішов до Конгресу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За повідомленням джерела агентства, таке рішення пов’язане з тим, що нова адміністрація не форсує плани розгортання у Польщі та Чехії об’єктів американської системи протиракетної оборони.


Джерело - УНІАН "Україна-євроатлантична інтеграція"

"Ми поставили за мету-максимум в квітні підготувати таку програму, затвердити її та почати роботу", - сказав міністр закордонних справ Огризко.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Путін стане першим політичним діячем Росії, якому випала честь відкрити Давоський форум. В своїй доповіді він, як очікується, презентує бачення нового світового економічного ладу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"ми перш за все розглядали основоположні структурні питання. Приміром, приєднання України до центральної європейської електричної мережі та приєднання до Угоди про енергетичну спільноту” - сказав Баррозу.


За матеріалами - Європейського простору

Девізом чеського президентства є "Європа без бар'єрів" та запевнив, що Чехія докладатиме усіх зусиль, щоб подолати усі економічні, соціальні або ж культурні бар'єри всередині Європейського Союзу.


Джерело - Європейський освітній портал

«Уявляй – створюй – змінюй» – таким є гасло цьогорічної тематичної ініціативи Європейської Комісії.


Джерело - Європейський простір

Однак, болгари, хоча вони і не можуть відчути переваг членства в ЄС, не ставляться до інтеграції в ЄС негативно.


За матеріалами - Європейський освітній портал

Це стосується, зокрема, «Програми ціложиттєвого навчання» (Lifelong Learning Programme), молодіжної програми «Молодь у дії» («Youth in Action») та освітньої програми «Erasmus Mundus».


Джерело - УКРІНФОРМ

Керівники зовнішньополітичних відомств ЄС визнали, що енергетична політика складає ключову частину системи зовнішніх відносин Євросоюзу та окремих країн-членів ЄС.


Джерело - ІТАР-ТАРС, УНІАН

Генсек НАТО сподівається «на перезапуск» відносин з Росією під час майбутньої зустрічі з віце-прем`єром уряду Росії Сергієм Івановим, яка відбудеться в рамках Мюнхенської конференції з безпеки.


Джерело - УНІАН

Перше інтерв`ю після вступу на посаду президента США Барак Обама дасть арабському телеканалові "Аль-Арабія".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Така позиція Ради міністрів закордонних справ ЄС, яка вперше після спалаху газової суперечки зібралась її обговорити.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Пріоритетними вважатимуться ініціативи щодо транспорту, енергетики та захисту довкілля, а також соціальні проекти та проекти у сфері приватного підприємництва.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

Посол Чехії в Україні Ярослав Башта каже, що після газової кризи Європа усвідомила необхідність серйозно переглянути свою стратегію енергетичної безпеки.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Віктор Ющенко у вівторок зранку проведе переговори з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, на запрошення якого здійснює візит до Брюсселя для обговорення "уроків газової кризи".


Джерело - Українська правда

Про це заявила министр по справах міжнародної безпеки та оборони Великобританії Енн Тейлор на прес-конференції в понеділок у Києві.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

"Ми розраховуємо, що нова адміністрація США, і на це є всі підстави, продовжить курс по підтримці євроатлантичного курсу України, як це і робили їхні попередники", - заявив міністр закордонних справ України Володимир Огризко.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністри закордонних справ Європейського Союзу закликали палестинські рухи та партії об'єднатися, щоб це дало змогу відкрити пункти перетину кордону зі смугою Газа для доправлення гуманітарної допомоги.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ющенко категорично заперечив, що нещодавнє газове протистояння між Києвом та Москвою негативно вплинуло на відносини України з Євросоюзом та на перспективи євроінтеграції країни.


Джерело - Українські новини

"Головна мета - це якнайшвидше підготувати щорічну програму "Україна - НАТО"... Ми поставили мету максимум у квітні підготувати цю програму, затвердити її і почати її роботу", - сказав Огризко.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це сьогодні у Брюсселі, відкриваючи засідання Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин, заявив віце-прем'єр з європейських справ головуючої в ЄС Чеської Республіки Александр Вондра.


За матеріалами - Прес-служби Президента України

Зустріч відбудеться під час візиту президента 26-27 січня у Брюссель, який Ющенко здійснюватиме на запрошення голови ЄС.


За матеріалами - Європейського простору

На його думку, Москва використовувала держави ЄС і, зокрема, Словаччину, щоб тиснути на Київ. "Росія показала, що може блискучим чином використовувати будь-які розбіжності", - сказав Кукан.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Ці гроші надані у вигляді грантів на підтримку проектів загальною вартістю 2,7 млрд.


Джерело - УКРІНФОРМ

Під час засідання керівники зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу розглянуть три головні питання - процес врегулювання на Близькому Сході, відносини з Росією і Україною після газової кризи, а також ситуацію навколо закриття в'язниці в Гуантанамо


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Дослідження стало першим свого роду за останні 60 років, що дає повну оцінку вартості конфліктів на Близькому Сході на підставі 97 параметрів.


За матеріалами - Радіо "Свобода", Української правди

Голова ради правління Національного банку Петро Порошенко вважає, що економічна криза в Україні затягнеться ще як мінімум на два роки.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс

Про це заявив перший віце-прем'єр РФ Віктор Зубков у суботу в Будапешті за підсумками розширеного засідання співголів російсько-угорської комісії з економічної співпраці.


За матеріалами - Української служби ВВС

Пан Сікорський наголосив в інтерв"ю британському часопису "Daily Telegraph", що членство обох країн в Альянсі є досить далекою перспективою.


Джерело - Українська служба ВВС

У відеозверненні пан Обама сказав, що країна переживає безпрецедентну кризу, яка потребує безпрецедентних дій для її розв"язання.


Джерело - УНІАН

Єврокомісія та чеське президентство представлять план дій на 6 місяців щодо розвитку відносин з обома країнами, зокрема, в галузі проведення переговорів про нові базові угоди.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Двері НАТО мають залишатися відкритими для європейських демократій. Таке переконання висловила Хілларі Клінтон, відповідаючи на запитання сенатора-республіканця Річарда Лугара.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У документі визнається фундаментальна роль НАТО в архітектурі безпеки Європи. При цьому, євродепутати вважають, що майбутній колективний захист ЄС мав би бути організований у співпраці з НАТО.


За матеріалами - УНІАН

У ході зустрічі у Стокгольмі було обговорено підготовку до саміту Україна-ЄС у другому півріччі 2009 року та взаємодію двох країн під час шведського головування в ЄС.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Я разом з вами робитиму усе можливе, щоб довести, що надійна дипломатія та ефективний розвиток - найкращі довгострокові засоби для убезпечення майбутнього США", - зазначила Державний секретар.


Джерело - УКРІНФОРМ

В'язниця на американській військовій базі в Гуантанамо на Кубі повинна бути закрита протягом року. Відповідні накази підписав сьогодні Президент США Барак Обама.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Експерти Інституту з питань безпеки, який є аналітичним центром ЄС, радять президенту США Бараку Обамі нині відмовитися від планів швидкого просування України та Грузії до НАТО.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

52 відсотки опитаних висловилися на підтримку християнсько-ліберальної коаліції.


За матеріаалми - Радіо "Німецька хвиля"

Ними стали відповідно Джордж Мітчелл, який відігравав важливу посередницьку роль в північноірландському мирному процесі, та досвідчений дипломат Ричард Холбрук – один з ідеологів Дейтонських угод.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Української правди

Єврокомісія планує інвестувати 3,5 мільярди євро у підвищення енергобезпеки, зокрема у мережу перерозподілу газу, тоді як Росія й Україна в очах Брюсселя змарнували "кредит довіри".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У НАТО кажуть, що гірська північно-західна частина Пакистану стала притулком і базою для бойовиків «Талібану» й «Аль-Каїди», які втекли туди з сусіднього Афганістану.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Агресивна зовнішня політика Росії змушує Європейський Союз робити більше для зближення колишніх радянських сусідів Москви з Брюсселем.


Джерело - Korespondent

Візит Обами в Росію, швидше за все, пройде в рамках його першого європейського турне, яке розпочнеться 2 квітня з Лондона, де американський президент візьме участь у саміті G20.


За матеріалами - Korespondent.net

В акції протесту взяли участь близько тисячі осіб. Мешканці столиці закликали керівництво країни піти у відставку.


Джерело - Korespondent

План стосовно підтримки економіки США включає видатки з федерального бюджету в розмірі 550 мільярдів доларів, а також зниження податків для американців та бізнесу на суму у 275 мільярдів доларів.


Джерело - УНІАН

Технічна рецесія в Німеччині настала в третьому кварталі 2008 року після двох поспіль тримісячних періодів економічного спаду.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Європарламенту зазначив, що з приходом нової Адміністрації в США, ЄС та США можуть посилити трансатлантичні відносини.


Джерело - УНІАН, Associated Press

Платню заморозять сотні осіб, які одержували більше ста тисяч доларів за рік, серед яких радники і прес-секретарі.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

У документі депутати на тлі останньої газової кризи закликали Єврокомісію до кінця року переглянути Директиву про безпеку постачання газу від 2004 року.


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

За затвердження Клінтон Держсекретарем США проголосували 94 сенатори, проти – 2.


Джерело - Українська служба ВВС

В той час, як Барак Обама став 44-м президентом США, ціни на акції на Уолл стріт різко впали.


Джерело - УНІАН

Головним завданням нової бази стане ведення спостереження і розвідки за допомогою спеціальних літаків, зокрема безпілотних.


Джерело - УНІАН

Склавши обов`язки, політик житиме у Техасі. На вибір - родинне ранчо або ж розкішний будинок у столиці штату.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

На думку кількох газет, конфлікт зруйнував репутацію як надійного партнера і Росії, і України. Проте, на відміну від України, Росія не прагне стати членом ЄС.


За матеріалами - France Press

Поліція Ісландії застосувала сльозоточивий газ, щоб розігнати демонстрантів у Рейк'явіку, які вимагали відставки уряду.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Всі ці питання не можуть мати жодного впливу на зв'язки між Україною і ЄС, зокрема, на співпрацю України з ЄС в рамках ініціативи східного партнерства", - наголосив Андріс Пібалгс.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Новий глава держави, звернувшись до історії, наголосив, що покоління американців зрозуміли: "наша могутність не може повністю захистити нас та дозволити робити все, що заманеться".


Джерело - УКРІНФОРМ

Одним із перших наказів на посаді президента США Барак Обама призупинив виконання усіх розпоряджень попередньої адміністрації, які не встигли набути чинності.


Джерело - Аssociated Press

Буш, наслідуючи традицію, залишив записку Обамі у верхньому ящику його робочого столу в Овальному кабінеті.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

"На мій погляд, вже ніколи не буде газова політика такою, як вона була до 1 січня 2009 року. Вийдуть усі з уроками: Україна, Білорусь, Росія, Європейський Союз", - сказав глава держави.


За матеріалами - Української правди

"Всім зрозуміло, що такої ціни не буде", - підкреслив президент Ющенко.


Джерело - Українська служба ВВС

Ще одним уроком, який має винести Європа із останнього україно-російського газового конфлікту, це “існування партнерів, які систематично не виконують свої обіцянки”.


Джерело - Українська правда

Ющенко наголосив, що в Україні "високо цінують послідовну підтримку Сполученими Штатами стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору".


За матеріалами - Європейського простору

Двома кандидатами, які найчастіше згадуються, є Андерс Фог Рассмусен - прем'єр-міністр Данії та Радослав Сікорський - глава МЗС Польщі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Зараз на півночі Афганістану знаходяться 389 шведських солдатів. Їхня кількість протягом року буде збільшена до 500, оскільки в грудні Риксдаг проголосував за збільшення контингенту.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Нове законодавство передбачає можливість для країн-членів ЄС використовувати до 10% асигнувань на підтримку фермерів на спеціальні цілі, якими можуть бути покращення захисту навколишнього середовища.


Джерело - "Вашингтон пост", УНІАН

Інаугурації Обами привласнений вищий статус "події національної безпеки США".


Джерело - Українська правда, Інтерфакс

Поставки газу в Україну будуть здійснюватися за ціною 360 доларів за тисячу кубометрів, заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Газова координаційна група ЄС вважає, що в результаті газової кризи найбільше постраждала Болгарія.


Джерело - Українська правда, УНІАН

"Слід диверсифікувати ці ризики, потоки і будувати нові трубопроводи: "Північний потік" - по дну Балтійського моря і "Південний потік" - по дну Чорного моря у напрямку балканських країн", - сказав Путін.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

"Я не думаю, що цей конфлікт змінить позицію України у відносинах з Альянсом", - сказав Схеффер.


Джерело - Українська служба ВВС

"Глобальний прогноз справді похмурий, загострення кризи з минулого серпня дається взнаки повсюди," - повідомив комісар ЄС з економічних справ Хоакін Альмунія.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Речник НАТО Джеймс Аппатурай представив нещодавно видану „Тактичну директиву”, яка є головним кроком для МССБ на шляху уникнення жертв серед цивільного населення.


За матеріалами - Українскої правди

Представників України та Росії не запросили, адже зустріч присвятили винятково оцінці масштабів отриманих збитків через відключення газу та розробці запобіжних заходів на майбутнє.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Завтра, 20 січня у США відбудеться урочиста церемонія вступу на посаду нового президента Барака Обами. У зв’язку з цією історичною подією у столичному окрузі Вашингтона очікуються надзвичайні заходи безпеки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Екстрений міжнародний саміт щодо ситуації в секторі Газа відкрився вчора в єгипетському курортному місті Шарм еш-Шейх під головуванням президента Єгипту Хосні Мубарака і президента Франції Ніколя Саркозі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Соціал-демократична партія Німеччини отримала найгірший за всю повоєнну історію результат.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Яким буде обсяг і спрямування їхніх національних програм – це кожна країна вирішує самостійно.


Джерело - УНІАН

Американська компанія Northrop Grumman одержала 374 мільйони доларів для початку підготовчих робіт з будівництва другого атомного авіаносця класу Gerald R. Ford.


Джерело - РІА «Новости», УНІАН

Танки і піхота залишили колишнє єврейське поселення Нецарім, де їхня присутність ділила сектор Газа навпіл, блокуючи сполучення між північчю і півднем анклаву.


За матеріалами - Української служби ВВС

Пан Обама мандрує у потягу, збудованому 1930 року, маршрутом, який 150 років тому обрав президент Авраам Лінкольн для власної інавгурації.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Протягом останніх декількох днів ми бачили ряд аналогічних підбадьорюючих моментів. Тільки одне може бути прийнято до уваги ЄС - це поновлення поставок газу.


Джерело - Українська правда, Эхо Москвы, France Press

Російський природний газ почав надходити в Словаччину, яка 12 днів не одержувала паливо, через газопровід "Ямал-Європа".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Ми чекали, що обидві сторони оголосять, що вони досягли домовленості щодо відновлення транзиту російського газу в ЄС через Україну. Але цього не сталося", - зазначив чеський міністр енергетики Мартін Риман.


За матеріалами - Української правди

"Ми вважаємо, що немає достатніх умов для проведення цього саміту. Поновлення постачань газу залишається пріоритетним напрямком", - відзначається в прес-релізі посольства Франції в Росії.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Американці мають ще трохи часу, щоб проаналізувати, переглянути документи, однак не планують відмовлятися від досягнутих домовленостей", - запевнив голова політичного кабінету в уряді С.Новак.


За матеріалами - Української правди

"Безумовно, є версії, чому це відбувається, але це не проблема транзиту і не проблема поставок", - сказав Ющенко.


Джерело - Українська правда

У п’ятницю, 16 січня, о 12:00 у Києві відбудеться зустріч з питань енергетичної безпеки України, Словаччини, Молдови та Польщі на рівні президентів та голів урядів цих країн.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Меркель звернула увагу на те, що Німеччина має довготривалі угоди з Росією, які підписані на 30 років, і що так швидко повну альтернативу російському газу не знайти.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ціпі Лівні відбуває сьогодні до Вашингтона для переговорів про можливе припинення вогню у Смузі Гази.


Джерело - УКРІНФОРМ

"У нас відбулася з Прем'єр-міністром Великобританії досить довга розмова, яка присвячена одному - ситуації на газовому ринку",- Президент України Ющенко.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Оскільки наші союзники мають різні бачення того, яким чином краще забезпечити набуття Україною та Грузією членства в НАТО, ми повинні виробити спільний підхід до питання розширення Альянсу", йдеться у документі Клінтон.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"У ХХI столітті безпека та процвітання вдома залежить від рівня свободи за кордоном. Якщо Америка не очолить курс на свободу, його ніхто не очолить", - заявив глава Білого Дому.


Джерело - УКРІНФОРМ

Тепер рішення комітету має затвердити Сенат США під час голосування в повному складі, яке має відбутися після інаугурації обраного президента.


За матеріалами - Української служби ВВС

Президент України Віктор Ющенко у четвер здійснив несподіваний візит до британської столиці. В програмі візиту були переговори з прем'єр-міністром Сполученого Королівства Гордоном Брауном на тему газової кризи.


Джерело - Радіо "Свобода", Українська правда

Президент України Віктор Ющенко очікує п’ятьох колег із країн Східної Європи, включно з президентами Польщі Лехом Качинським і Литви Валдасом Адамкусом, які вже підтвердили свою участь.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Держави ЄС погодилися, що участь української сторони є обов'язковою умовою для присутності ЄС.


Джерело - Сайт РНБОУ

В заяві зазначається, що після припинення постачання газу "Газпромом" в Україну "під загрозою техногенної катастрофи і економічного обвалу опинилася практично більша частина промисливості східної України".


Джерело - Українська правда

Україна не може поновити поставки газу через його відсутність на вході у газотранспортну систему України в необхідних обсягах.


За матеріалами - Української правди

"Поки Україна залишається настільки залежною від російських нафти і газу, ми періодично будемо мати справу з такими зіткненнями", - зазначила Райс.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Угоду було підписано 12 липня 2006 р. у Берліні у зв’язку зі зверненням німецької сторони з метою підтримки міжнародних зусиль, спрямованих на стабілізацію і відбудову Афганістану.


Джерело - УНІАН

Обраний президент США Барак Обама заявив у Вашингтоні, що терористична мережа "Аль-Каїда" і її лідер Усама бін Ладен залишаються "загрозою номер один" для безпеки Сполучених Штатів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Газета пише, що свідченням люті болгар на Росію стало спалення її стягу напроти російського консульства у Варні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Особливо складною видається ситуація у порівнянні з даними за минулі періоди. Зокрема, за увесь 2008 фінансовий рік дефіцит американського бюджету становив 455 млрд дол., а всього роком раніше - 161 млрд.


Джерело - УКРІНФОРМ

ЄС повинен розглянути пакет заходів для вирішення цієї проблеми у довгостроковій перспективі та унеможливити повторення ситуації в майбутньому.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

З огляду на мільярдні борги, які передбачає реалізація урядових ініціатив, Меркель назвала це найважчим рішенням за час її перебування на канцлерській посаді.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На 2009 рік очікується, що ВВП в країнах єврозони зменшиться в середньому на 0,6 відсотка.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля", Української правди

Європейський парламент у четвер має ухвалити свою декларацію щодо російсько-українського газового конфлікту.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

"У нас є єдине побажання - щоб цей саміт проходив на території тієї країни, яка не залучена у конфлікт", - сказала Тимошенко.


За матеріалами - Прес-Служби Президента України

Президент вважає найбільш прийнятним місцем проведення такого роду саміту одну з європейських столиць - наприклад Прагу як столицю країни, що головує в ЄС, або Брюссель


Джерело - Українська служба ВВС

"Це витвір мистецтва. Це іронія, це сарказм. Чи ми дійсно настільки серйозні, що не здатні сміятися над собою?", - чеський митець Давид Церни.


Джерело - Українська служба ВВС

"Я хочу ясно заявити для співтовариства Європи: проблема не в українському транзиті, проблема - в поставці належних об'ємів газу до європейських споживачів», - наголосив Президент.


Джерело - Європейський простір

12 січня 2009 року на надзвичайному засіданні Ради Міністрів ЄС з питань енергетики були затверджені висновки щодо енергетичної безпеки в контексті газової суперечки між Росією та Україною.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Те, що сталося з Європою цими днями, – подія унікальна, цитує німецький діловий щоденник Frankfurter Allgemeine Zeitung чиновників у Брюсселі.


Джерело - УНІАН

Джордж Буш "оголосив у Вашингтоні режим надзвичайного стану і попросив федеральної підтримки на додачу до зусиль міської влади у проведенні інаугурації".


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Зовнішня політика США повинна бути поєднанням принциповості та прагматизму. Вона має базуватися на фактах та об'єктивних умовах, а не на емоціях й упередженості. Таке переконання висловила Хілларі Клінтон.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Окремим блоком на переговорах буде порушено питання міжнародної, енергетичної та регіональної безпеки.


Джерело - УКРІНФОРМ

З ініціативи громадських організацій української молоді - членів Європейських клубів - акція стала логічним продовженням Європейського Року культурного діалогу, під знаком якого минув 2008 рік.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Новообраний президент і я розуміємо, що за сучасних умов Ізраїль має право захищати свою територію від обстрілів з боку ХАМАСу", - підкреслила кандидат на посаду Державного Секретаря США.


Джерело - Українська правда, Інтерфакс

Держдепартамент США вважає абсолютно безпідставними звинувачення з боку керівництва "Газпрому" у тому, що США "стояли за поведінкою України в ході газової кризи з Росією".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

"Від імені Європарламенту я закликаю російську та українську владу виконувати угоду, що досягнута за посередництвом Європейського Союзу, яку вони підписали", - зазначається в заяві Пьоттерінга.


Джерело - Українська служба ВВС

Близько десяти тисяч людей брали участь у мирній демонстрації під гаслами, які звинувачували правоцентристську урядову коаліцію Латвії в прорахунках економічної політики та вимагали дострокових виборів.


Джерело - Українська служба ВВС

Євросоюз заявив Росії про своє розчарування тим, що упродовж вівторка через Україну до Європи проходили дуже малі обсяги газу, або й не проходили взагалі.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Президент Європейської Комісії Жозе Баррозу висловив стурбованість ситуацією з постачанням газу у телефонній розмові з прем’єром Росії Володимиром Путіним.


Джерело - Українська правда

Росія, припинивши постачання газу, намагалася вивести з ладу металургійні та хімічні підприємства сходу України.Про це заявив під час доповіді в парламенті міністр палива та енергетики Юрій Продан.


Джерело - Українська служба ВВС

На відзнаку десятиріччя президент Європейського центрального банку Жан Клод Тріше та інші чільні посадовці зустрінуться з провідними представниками парламенту.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Головуюча (у ЄС) Чехія готова узяти на себе цю роль якнайскоріше", - підкреслюється в заяві, проте дата проведення конференції поки не повідомляється.


Джерело - Korespondent, РИА Новости

Ізраїльські війська в ніч на вівторок, 13 січня, посилили натиск на палестинські позиції в столиці сектора Газа, входячи в місто із нових напрямків і просуваючись углиб міських кварталів.


За матеріалами - Korespondent

Телезвернення Буша, зміст якого поки не розкривається, триватиме 10-15 хвилин. Слово, яке Буш виголосить у Східному кабінеті Білого Дому 15 січня, транслюватимуть більшість американських телеканалів.


Джерело - Korespondent.net

Обама попросив президента Буша офіційно повідомити Конгрес від свого імені про намір скористатися своїм правом у відповідності з Актом про надзвичайну економічну стабілізацію.


Джерело - Українська правда

"Зараз, коли угода укладена, ми закликаємо Росію негайно відновити подачу газу", - заявляє прес-секретар Держдепартаменту США Маккормак.


За матеріалами - ВВС

Урядова коаліція в Німеччині узгодила величезний новий набір планів пожвавлення економіки, якій на думку деяких фахівців загрожує найгірша рецесія з часів Другої світової війни.


Джерело - Українська служба ВВС

Постачання газу в бік Європи може поновитися у вівторок вранці о сьомій за грінвічським часом, але якщо не буде інших перешкод.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Говорити про миротворчу місію в регіоні можна буде тільки після того, як обидві сторони (Ізраїль і сектор Газа) підпишуть мирну угоду, прийняту обома сторонами і схвалену НАТО.


За матеріалами - Української правди, УНІАН

Українська сторона підписала "Правила моніторингу транзиту природного газу через Україну" без жодних зауважень.


За матеріалами - УНІАН

"Будівництво газопроводу "Набукко", через який здійснюватимуться постачання газу з Азії до Європи, може бути завершене вже на 2015 рік", заявив віце-прем`єр Чехії з європейських питань Олександр Вондра.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Під час зустрічі країн Вишеградської четвірки в Братиславі пролунала думка, що Євросоюз міг би допомогти Україні погасити газовий борг перед Росією, якщо такий борг виявиться дійсним.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Його загальний обсяг має скласти 50 мільярдів євро. Головним чином йдеться про збільшення інвестицій - передусім в освіту та інфраструктуру, - а також про створення умов, які б допомогли пожвавити кон’юнктуру.


Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграція"

Кондоліза Райсвиступила з вітальним словом на церемонії підписання Хартії про стратегічне партнерство між США та Грузією.


Джерело - УКРІНФОРМ, Рейтерз

Закриття АЕС "Богуніце" в 2008 році було однією з умов вступу Словаччини до Євросоюзу.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Українська правда

"Угоду буде підписано без рукописного доповнення, який Москва вважає неприйнятним", - повідомив представник Єврокомісії Ферран Таррадельяс Еспуні після телефонної розмови Баррозу з Тимошенко.


За матеріалами - Українскої правди

"Європа зрозуміла і добре усвідомлює, де насправді є причина. Не в Україні лежить причина того, що Україна не перекачує газ, якого нема", -Уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Єврокомісія наголошує, що всі сторони отримали копії підписаного протоколу щодо роботи моніторингової місії.


Джерело - Українська правда

"Але ми можемо брати участь і в приватизації, якщо українська держава захоче", - сказав Путін.


Джерело - УНІАН

Таким чином, слід чекати, що найближчим часом буде розпочато третій етап операції "Литий свинець". Раніше резолюція була проігнорована і палестинським рухом ХАМАС.


Джерело - Українська правда

У Європейському Союзі серйозно розглядають можливість укладання двосторонніх контрактів з Україною на транзит газу, заявляє заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисєєв.


Джерело - УКРІНФОРМ

Відповідне рішення було прийняте на спільному засіданні Палати представників та Сенату. Очолив зібрання діючий віце-президент США Річард Чейні.


Джерело - УНІАН

Б.Обама планує протягом наступних трьох років подвоїти виробництво альтернативної енергії.


За матеріалами - УНІАН

Обама, як очікується, на пост директора ЦРУ офіційно висуне кандидатуру 70-річного Леона Панетті - колишнього глави апарату співробітників Білого дому в адміністрації президента США Білла Клінтона.


За матеріалами - Радіо "Свобода", УНІАН

У прийнятій резолюції міститься заклик до негайного перемир`я між Ізраїлем і палестинським угрупуванням ХАМАС, виведення ізраїльських військ з Гази і припинення обстрілу Ізраїлю бойовиками.


За матеріалами - Української правди, ВВС

За словами прем'єр-міністра Чехії Тополанека, він погодив в четвер з прем'єр-міністром РФ Путіном і канцлером Німеччини Меркель умови перевірки спостерігачами процесу входу і виходу російського газу через Україну.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

"Нам не потрібно, щоб якась група панів приїхала в Київ і сиділа і пила там горілку в готелі, нам потрібно, щоб вони були на пунктах пропуску входу і виходу", - підкреслив Путін.


Джерело - Українська правда

"31 грудня за вказівкою президента Ющенка делегація "Нафтогазу України" перервала переговори", - сказав він.


Джерело - Українська правда

Українська делегація, виходячи з домовленості президента України з президентом Росії, також запропонувала європейській стороні направити спостерігачів до Росії.


Джерело - Українська служба ВВС

За годину все провалилося. Вимоги росіян увійти до складу команди незалежних спостерігачів ЄС видалися українцям неприйнятними.


Джерело - УКРІНФОРМ

За відсутності поставок блакитного палива з боку України 4 млн кубометрів природного газу Угорщина отримає транзитом через Австрію від німецької компанії E.ON-Ruhrgas.


Джерело - Главред

Про це стало відомо після того, як статистичне агентство Eurostat остаточно підтвердило дані стосовно ВВП за третій квартал.


За матеріалами - УНІАН

Про це він Богдан Соколовський заявив 7 січня у Відні в ході зустрічей з радником Федерального канцлера Австрії із зовнішньополітичних питань.


За матеріалами - УНІАН

У відповідь на ракетний обстріл своєї території Ізраїль відкрив вогонь по Лівану. Було зроблено п`ять пострілів.


Джерело - УНІАН

«Європарламент та НАТО перебувають в одному місті. Географічна дистанція невелика, однак ментальна – набагато більш значна», - заявив Президент Європарламенту.


За матерiалами - Lenta.ru, BBC.com, Korespondent.net

Щодо ВВП дефіцит досягне 8,3 відсотка, що є рекордом післявоєнної епохи.


За матерiалами - РИА Новости

Глава МЗС Естонії Урмаса Паєта спростував твердження колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, що всі країни ЄС дали свою згоду на будівництво газопроводу Nord Stream і готові підтримати проект.


Джерело - Українська служба ВВС

Кандидата, Роланда Берріса, було висунуто губернатором штату Іллінойс Родом Благоєвичем, який вже кілька тижнів перебуває у центрі корупційного скандалу.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

Таку заяву Баррозу зробив під час поїздки в Прагу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля", Українська правда

У Брюсселі мають підозру, що акція Росії, скоріш за все, є давно спланованою, адже ще в грудні делегати "Газпрому" приїздили до європейських столиць, "готуючи" до нинішньої кризи.


Джерело - Українська правда

Президент Європарламенту Ганс-Герт Поттерінг має намір зустрітися з представниками НАК "Нафтогазу України", і ВАТ "Газпрому".


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар не виключає, що російський "Газпром" навмисно скорочує обсяги транзитного блакитного палива, щоб дискредитувати Україну.


Джерело - УНІАН, РБК

Лайнер прибув на базу Військово-повітряних сил, звідки Б.Обама попрямував у фешенебельний готель Хей-Адамс, який знаходиться навпроти Білого Дому.


За матеріалами - УНІАН

Танкові частини оточили місто Газа і, за деякими повідомленнями, перебувають на його околицях. Свідки стверджують, що війська відрізали місто Газа та північні райони сектора від решти території.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Александер Вондра повідомив, що Європейський Союз має плани вирішення поставок газу на тривалий період у разі, якщо сторони не дійдуть згоди найближчим часом, зокрема шляхом диверсифікації шляхів поставок і постачальників.


Джерело - УКРІНФОРМ

Заплановане на вчора у Вашингтоні підписання Хартії про стратегічне співробітництво між Грузією і США відкладено через поїздку Державного секретаря США Кондолізи Райс на Близький Схід.


Джерело - Українська правда

Чехія, яка головує в Євросоюзі, відмовляється від посередництва "в комерційному спорі" між російським газовим монополістом і його українським партнером "Нафтогазом".


Джерело - Українська правда

На екстрене засідання зберуться заступники постійних представників 27 країн, що входять у ЄС.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Буш, якому лишається кілька тижнів перебування при владі, сказав, що Хамаз – це терористична організація, яка віддає всі свої сили на зруйнування Ізраїлю.


Джерело - Українська служба ВВС

Офіційні представники обговорять у Брюсселі вплив цієї суперечки на газові поставки, однак у Європейському Союзі немає одностайності щодо того, як саме реагувати на Росію й Україну.


АНАЛІТИКА

Роман Сущенко - Укрінформ

Модель міждержавного спілкування, невідповідність соціальних систем, тенденції розвитку світових ЗМІ вплинули на наслідки інформаційного протистояння в українсько-російських відносинах.


Олексій Коломієць - Центр європейських та трансатлантичних студій, Президент

Бачення міжнародного порядку для Обами є таким же амбітним, як і традиційно ліберально.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - УКРІНФОРМ

Відповідно до представленого документу, фінансові ринки продовжуватимуть перебувати у вкрай нестабільній ситуації, глобальні економічні показники різко погіршаться, а обсяг торгівлі скоротиться.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Яаап де Хооп Схеффер згадав про Декларацію безпеки Альянсу, яка має бути ухвалена главами держав і урядів під час саміту і висловив свої сподівання, що вона прокладе шлях до нової Стратегічної концепції.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це вчора у Брюсселі заявив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Чеської Республіки Карел Шварценберг за підсумками першого дня роботи Ради міністрів ЄС з загальних питань та зовнішніх відносин.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

У понеділок 26 січня в Україну з візитом прибуває міністр з питань міжнародної оборони та безпеки Великобританії Високоповажна баронеса Енн Тейлор.


Джерело - Українська служба ВВС

Пан Браун відмовився взяти на себе відповідальність за рецесію в Британії, заявивши, що вона стала наслідком глобального провалу банківської системи.


За матеріалами - УНІАН

В день інаугурації голова Верховного суду США Джон Робертс, за яким Обама церемоніально повторював слова клятви, переплутав їх порядок, і відтак клятва була вимовлена неправильно.


Джерело - Українська служба ВВС

Обама заприсягся на тій самій Біблії, що і Авраам Лінкольн, за президенства якого півтора століття тому було скасовано рабство в Америці.


За матеріалами - Korespondent

Офіційна урочиста церемонія інаугурації 44-го президента США демократа Барака Обами відбудеться у вівторок, 20 січня, у Вашингтоні.


Джерело - Українська правда

Він зробив те, чого не наважувався робити жоден радянський лідер – перетворити головну національну цінність на інструмент шантажу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Російські лідери зображують членство України в НАТО як серйозну загрозу безпеці Росії, але насправді воно стало б загрозою лише для нинішньої недемократичної олігархічної системи Росії.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

990 днів тому, одразу після вступу на посаду шеф канцелярії Джорджа Буша роздав своїм працівникам годинники, які відраховували час у зворотному напрямку. На тих годинниках сьогодні лишається менш ніж 200 годин.


За матеріалами - УНІАН

Єдина можлива раціональна відповідь – це негайне прискорення пошуку альтернативних джерел енергоносіїв ЄС – і суттєвіша підтримка тих країн, які Росія прагне підкорити.


Джерело - Українська служба ВВС

Речник Єврокомісії – учасниці роботи над домовленістю сказав, що сторони погодилися відокремити декларацію України від головного тексту угоди.


Джерело - УКРІНФОРМ

Європейському Союзу слід зайняти ясну і тверду позицію щодо Росії і України, спір яких про поставки газу сягнув і країн ЄС.


За матеріалами - Української правди

Перекривши газовий кран, прем'єр Володимир Путін кинув виклик не тільки Україні, але і Європейському Союзу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект