НОВИНИ

14.01.2009 | Висновки надзвичайного засідання Ради Міністрів з питань енергетики
Джерело - Європейський простір

12 січня 2009 року на надзвичайному засіданні Ради Міністрів ЄС з питань енергетики були затверджені наступні висновки щодо енергетичної безпеки в контексті газової суперечки між Росією та Україною.


 


Рада ЄС спонукає обидві сторони негайно відновити постачання газу до ЄС, щоб відновити довіру до обох сторін та уникнути подальших економічних збитків, страждань громадян ЄС та сусідніх країн.


Рада Міністрів розглянула ситуацію з постачанням газу у відповідних країнах ЄС та високо оцінила вжиті внутрішні та спільні заходи, які допомогли пом’якшити наслідки суперечки для європейських громадян та національних економік.


Рада ЄС вітає кроки, здійснені державою-головою ЄС та Єврокомісією, з метою пришвидшити діалог між Росією та Україною.


Рада ЄС цінує кроки, зроблені для формування технічної моніторингової місії ЄС. Рада буде пильно слідкувати за інформацією від цієї моніторингової місії.


Крім того, Рада ЄС закликає обидві сторони розробити довготривалі рішення, які попереджували б виникнення подібних суперечок, і в будь-якому випадку забезпечити виконання своїх зобов’язань та гарантувати безперервність постачання газу в ЄС.


Сучасна криза підтвердила важливість негайного зміцнення енергетичної політики в країнах-членах та на рівні ЄС для того, щоб бути спроможними попередити можливі майбутні великі зриви постачання газу та справлятися з їх наслідками.


Рада ЄС погоджується з необхідністю негайно розвивати та зміцнювати середньо та довгострокові заходи відповідно до наступних пріоритетів: прозорість фізичних газових потоків, регіональні та двосторонні заходи взаємної відповідальності, покращання зберігання та комунікацій, диверсифікація транспортних шляхів та джерел.


У цьому контексті Рада ЄС нагадує про важливість довгострокових контрактів для забезпечення надійності обох сторін щодо європейських кінцевих споживачів.


Рада ЄС звертається до Єврокомісії з пропозицією презентувати звіт з цього питання до засідання Європейської Ради у березні. Також необхідно провести оцінку функціонування Механізму раннього попередження.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9066. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект