НОВИНИ

30.01.2009 | Комісар Янез Поточнік: у кризовий період Європа мусить більше вкладати в наукові дослідження
За матеріалами - Європейського світнього порталу

Нещодавно були оприлюднені результати дослідження динаміки розвитку наукових досліджень Європейського союзу та втілення в життя принципів єдиного Європейського дослідницького простору в період з 2000 по 2006 роки - Ключові цифри та дані в галузі науки, технології та конкурентоспроможності

 

 

Дослідження свідчить, що впродовж досліджуваного періоду кількість вчених в межах Європейського простору досліджень зросла (це зростання було вдвічі більшим, ніж у США та Японії). Збільшились також приватні капіталовкладення в наукові дослідження з-поза меж ЄС, зокрема, із США.

Разом із тим процент валового внутрішнього продукту, котрий держави ЄС в середньому виділяють на наукові дослідження, все ще не є достатнім. Протягом 2000 – 2006 років усі країни-члени ЄС збільшили відрахування з ВВП на дослідницький сектор, проте ВВП країн ЄС за цей час також зріс.

Показник вкладень країн Євросоюзу в науку залишився на рівні 1.84% від ВВП. За той же час Японія збільшила перерахування на науку з 3.04% до 3.39% від свого ВВП, а Південна Корея з 2.39% до 3.29% від ВВП.

Порівняно невисоким залишається також показник приватних капіталовкладень підприємств та організацій ЄС в наукові дослідження в межах Європейського дослідницького простору.

Коментуючи результати дослідження, Європейський комісар з питань науки та наукових досліджень Янез Поточнік сказав: «Часи економічної кризи не є періодом, коли можна скорочувати інвестиції в дослідницько-інноваційний сектор. Вони є життєво необхідними для європейських країн, якщо вони хочуть вийти з кризи сильнішими, ніж були».

«Тому Єврокомісія, прагнучи більше вкладати в дослідження, стимулювати інноваційну активність та розвивати ринок високих технологій, знаходиться на правильному шляху», - додав Єврокомісар.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 881. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект