НОВИНИ

15.01.2009 | Криза з постачанням газу до Європи є найбільш серйозною за всю історію Євросоюзу - єврокомісар Андрес Пібалгс
Джерело - УКРІНФОРМ

Криза, яку сьогодні переживає Європа з постачанням російського газу територією України, є найбільш серйозною за всю історію Європейського Союзу. Про це вчора у Страсбурзі заявив єврокомісар з питань енергетики Андрес Пібалгс під час вступного слова на парламентських слуханнях щодо обговорення газової кризи.









На фото: єврокомісар з питань енергетики Андрес Пібалгс
 


Він, зокрема, зауважив, що незважаючи на зобов'язання, які російська та українська сторона взяли на себе на найвищому рівні щодо поновлення постачання газу, станом на сьогодні таке постачання ще й досі не поновлено. При цьому єврокомісар відмітив, що Єврокомісія виконала свою частину угоди, 12 січня було погоджено тристоронні умови щодо постачання транзиту, європейська сторона протягом 24 годин змогла надіслати європейських фахівців та експертів на газовимірювальні станції України і Росії.


"Вчора Російська Федерація у невеликому обсязі - близько 1/4 від необхідного обсягу, поновила постачання газу. Але вона зробила це через вхідний пункт, який за твердженням української сторони важко використовувати. Наші фахівці підтвердили, що використання такого шляху транспортування є дуже важким, якщо не неможливим. На жаль, на сьогодні ми знову маємо повторення цієї ситуації зі спробою використання того самого технічного шляху. У цій ситуації єдиним виходом є укладення між сторонами технічної угоди та координація зусиль з транзиту газу. Якщо не буде такої координації, то не буде і поновлення постачання газу",- наголосив єврокомісар.


Він також відзначив, що всі умови, які необхідні для негайного поновлення постачання російського газу територією України до європейських споживачів, дотримані, і немає жодних причин або виправдань для того, щоб не зробити це негайно. "Я переконаний, що на сьогодні створено всі умови для того, щоб сторони прийняли рішення про негайне поновлення постачання газу. Інше питання полягає у тому, чи хочуть вони прийняти таке рішення. Ми зі свого боку зробили все можливе і зараз маємо всі відповіді, куди і як газ надходитиме. Якщо сторони висуватимуть якісь додаткові умови, це буде свідченням про їх нездатність скоординувати двосторонні зусилля з постачання газу європейським споживачам", - зазначив Андрес Пібалгс .


Єврокомісар також наголосив, що з огляду на те, що транзитний шлях з Росії через територію України має проблеми з надійністю, європейська сторона повинна розглянути пакет заходів для вирішення цієї проблеми у довгостроковій перспективі та унеможливити повторення ситуації в майбутньому.


Для цього європейська сторона має продовжити активну політику диверсифікації джерел постачання енергоресурсів та шляхів їх транспортування. Іншою складовою має стати реалізація положень, які викладені у Другому енергетичному огляді Євросоюзу, який нещодавно представлено Європейською комісією. Зокрема, це стосується реалізації так званого енергетично-екологічного пакету, який передбачає одночасне підвищення ефективності використання енергії та зменшення шкідливих викидів в атмосферу. Інший урок, який має винести Євросоюз, - це вдосконалення внутрішніх газорозподільчих мереж, зокрема, поліпшення механізмів взаємозв'язку між ними. Ще один напрямок - це підвищення безпеки енергопостачання в межах самого Євросоюзу, для чого мають бути задіяні всі резерви, включаючи спорудження додаткових сховищ газу на території країн ЄС. За словами Андреса Пібалгса, Єврокомісія готова подати на розгляд Європарламенту пропозиції щодо нової редакції директиви Єврокомісії по газу вже протягом наступних кількох днів.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект